Избор на федерација    ECU Logo

Избор на турнир

Сортирај спрема

Избери федерација: Belarus (BLR)

Flag BLR
Бр.Турнирпоследно ажурирање
1Первенство г. Минска по шахматам среди юношей до 12 лет (стандарт) 12 Часови 3 мин.
2Первенство г.Минска по шахматам среди девушек до 12 лет (стандарт) 13 Часови 12 мин.
3Первенство Гродненской области по шахматам среди мальчиков до 12 лет. 17 Часови 23 мин.
4Первенство Гродненской области по шахматам среди юношей до 14, 16 лет. 17 Часови 56 мин.
5Первенство Гродненской области по шахматам среди девочек до 12 лет. 18 Часови 12 мин.
6Первенство Гродненской области по шахматам среди девушек до 14, 16 лет. 1 Денови 19 Часови
72-й этап открытого Кубка МГО ОО "БФШ" по быстрым шахматам 1 Денови 20 Часови
8Первенство г.Минска по блицу среди девочек до 10 лет,18.02.2018 6 Денови 12 Часови
9Первенство г.Минска по блицу среди мальчиков до 10 лет, 18.02.2018 6 Денови 13 Часови
10І этап адкрытага Кубка Мінскага гарадскога аддзялення ГА БФШ па хуткіх шахматах 6 Денови 14 Часови
11Первенство г.Минска по быстрым шахматам до 10 лет среди ДЕВОЧЕК, 16-18.02.2018 6 Денови 18 Часови
12Первенство г.Минска по быстрым шахматам до 10 лет среди МАЛЬЧИКОВ,16-18.02.2018 6 Денови 18 Часови
13Первенство СДЮШОР №11 по быстрым шахматам до 10 лет-15-17.01.2018 7 Денови 16 Часови
14Ch BLR U18 w 2018 8 Денови 18 Часови
15Ch BLR U18 m 2018 8 Денови 18 Часови
16Первенство СДЮШОР №11 по быстрым шахматам до 14-16 лет-13-15.02.2018 9 Денови 13 Часови
17Первенство СДЮШОР №11 по быстрым шахматам до 12 лет-13-15.02.2018 9 Денови 13 Часови
18Первенство г.Гродно среди мальчиков до 10 лет 11 Денови 22 Часови
19Первенство г.Гродно среди мальчиков до 8 лет (2010 и моложе) 11 Денови 22 Часови
20Первенство г. Минска по блицу до 8 лет среди ДЕВОЧЕК, 11.02.2018 12 Денови 14 Часови
21Первенство г. Минска по блицу до 8 лет среди мальчиков, 11.02.2018 12 Денови 15 Часови
22Первенство г. Минска по быстрым шахматам до 8 лет среди мальчиков, 09-11.02.2018 12 Денови 15 Часови
23Первенство г. Минска по быстрым шахматам до 8 лет среди ДЕВОЧЕК, 09-11.02.2018 12 Денови 15 Часови
24Первенство г.Гродно среди девочек до 10 лет 13 Денови 20 Часови
25Первенство г.Гродно среди девочек до 8 лет 13 Денови 20 Часови
26Orsha 2018 Blitz 16 Денови 15 Часови
27Orsha 2018 20 Денови 19 Часови
28Orsha 2018 Турнир В 20 Денови 19 Часови
29Orsha 2018 Турнир D 20 Денови 20 Часови
30Orsha 2018 Турнир С 20 Денови 20 Часови
31Orsha 2018 Турнир E 20 Денови 20 Часови
32Orsha 2018 Турнир F 20 Денови 21 Часови
33Orsha 2018 Турнир С blitz 20 Денови 21 Часови
34Orsha 2018 Турнир F Blitz 20 Денови 21 Часови
35Orsha 2018 Турнир E Blitz 21 Денови 14 Часови
36Orsha 2018 Турнир D Blitz 21 Денови 15 Часови
37Орша 2018 быстрые шахматы турнир А 24 Денови 17 Часови
38Первенство СДЮШОР №11 по быстрым шахматам до 8 лет (27-29.01.2018) 26 Денови 13 Часови
39 Орша-2018 быстрые шахматы турнир D 27 Денови 14 Часови
40Орша 2018 быстрые шахматы турнир С 27 Денови 14 Часови
41 Орша 2018 быстрые шахматы турнир Е 27 Денови 14 Часови
42 Орша 2018 быстрые шахматы турнир F 27 Денови 14 Часови
431-ый Открытый кубок Ольшанки по шахматам (4 разряд) 27 Денови 17 Часови
44Ch BLR 2018 Final men 27 Денови 17 Часови
45Ch BLR 2018 Final women 27 Денови 17 Часови
461-ый Открытый кубок Ольшанки по шахматам (среди начинающих) 27 Денови 18 Часови
47Open Ch Minsk U18-20 2018 29 Денови 11 Часови
48Первенство Гродненской области по блицу среди мальчиков до 10 лет (2008 и моложе) 41 Денови 16 Часови
49Первенство Гродненской области по блицу среди мальчиков до 8 лет (2010 и моложе) 41 Денови 16 Часови
50Первенство Гродненской области по блицу среди девочек до 10 лет 41 Денови 17 Часови