Logged on: Gast
Servertime 28.03.2024 11:49:35
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Calendar
Links
Technical News
Contact
Federation selection
ACF
AFG
AHO
ALB
ALG
AND
ANG
ANT
ARG
ARM
ARU
AUS
AUT
(Wien
NÖ
Bgld
OÖ
Sbg
Tirol
Vbg
Stmk
Knt
ÜRe)
AZE
BAH
BAN
BAR
BDI
BEL
BEN
BHU
BIH
BLR
BOL
BOT
BRA
BRN
BRU
BUL
BUR
CAF
CAM
CAN
CAT
CAY
CCA
CHI
CHN
CIV
CMR
COL
CPV
CRC
CRO
CUB
CYP
CZE
DEN
DJI
DOM
ECU
ECU
EGY
ENG
ESA
ESP
EST
ETH
FAI
FID
FIJ
FIN
FRA
GAM
GCI
GEO
GEQ
GER
GHA
GRE
GUA
GUM
GUY
HAI
HKG
HON
HUN
INA
IND
IOM
IRI
IRL
IRQ
ISL
ISR
ISV
ITA
IVB
JAM
JCI
JOR
JPN
KAZ
KEN
KGZ
KOR
KOS
KSA
KUW
LAO
LAT
LBA
LBN
LBR
LCA
LES
LIE
LTU
LUX
MAC
MAD
MAR
MAS
MAW
MDA
MDV
MEX
MGL
MKD
MLI
MLT
MNC
MNE
MOZ
MRI
MTN
MYA
NAM
NCA
NED
NEP
NGR
NIG
NIR
NOR
NRU
NZL
OMA
ONL
PAK
PAN
PAR
PER
PHI
PLE
PLW
PNG
POL
POR
PUR
QAT
ROU
RSA
RUS
RWA
SCG
SCO
SEN
SEY
SGP
SLE
SLO
SMR
SOL
SRB
SRI
SSD
STP
SUD
SUI
SUR
SVK
SWE
SWZ
SYR
TAN
THA
TJK
TKM
TLS
TOG
TPE
TTO
TUN
TUR
UAE
UGA
UKR
URU
USA
UZB
VEN
VIE
WLS
YEM
ZAM
ZIM
Tournamentselection
All tournaments
Just running tournaments (duraction <= 3 weeks)
Just running tournaments (duraction > 3 weeks)
In the next 7 days starting Tournaments
In more than 7 days starting Tournaments
In the last 7 days finished tournaments
Since more than 7 days finished tournaments
Tournaments of the last 10 weeks with games
Sort according to
Last upload descending
Selected federation: Bolivia (bol)
No.
Tournament
Not started
Playing
Finalized
Last update
1
Torneo IRT Clasic 30+30
St
18 Hours 47 Min.
2
Torneo Tigrán Petrosian - Sub 1800 Profondos - Patacamaya
Rp
1 Days 8 Hours
3
ACHI CHESS - Eduardo Abaroa
Bz
2 Days 19 Hours
4
Torneo IRT Departamental Clasificatorio SUB 07
Rp
3 Days 10 Hours
5
Torneo IRT Departamental Clasificatorio SUB 09
Rp
3 Days 10 Hours
6
Torneo IRT Departamental Clasificatorio SUB 11
Rp
3 Days 10 Hours
7
Torneo IRT Departamental Clasificatorio SUB 13
Rp
3 Days 10 Hours
8
Torneo IRT Departamental Clasificatorio SUB 15 y SUB 17
Rp
3 Days 10 Hours
9
Torneo IRT10+5
Rp
3 Days 12 Hours
10
3er Torneo Provincial de Ajedrez "San Juan 2024" Sub-06 hasta la Sub-12
Bz
3 Days 15 Hours
11
3er Torneo Provincial de Ajedrez "San Juan 2024" Sub-14 hasta el Absoluto
Bz
3 Days 15 Hours
12
TORNEO INFANTIL ANBA CBBA
Bz
5 Days 14 Hours
13
26° TORNEO BLITZ (JUEVES 21 - MARZO - 2024) ESCUELA DE AJEDREZ "ÉLITE" - COCHABAMBA BOLIVIA
Bz
6 Days 9 Hours
14
OLIMPIADA 2024 CAT VARONES (4TO-6TO) U.E.T.H. "5 DE SEPTIEMBRE" VINTO-CBBA
Rp
6 Days 14 Hours
15
OLIMPIADA 2024 CAT VARONES (1RO-3RO) U.E.T.H. "5 DE SEPTIEMBRE" VINTO-CBBA
Rp
6 Days 14 Hours
16
OLIMPIADA 2024 CAT DAMAS (1RO-3RO) U.E.T.H. "5 DE SEPTIEMBRE" VINTO-CBBA
Rp
6 Days 14 Hours
17
OLIMPIADA 2024 CAT DAMAS (4TO-6TO) U.E.T.H. "5 DE SEPTIEMBRE" VINTO-CBBA
Rp
6 Days 14 Hours
18
Torneo de ajedrez- Unidad Educativa Rafael Bustillo "A" Gestion 2024 Nivel secundario de 1ro a 3ro
Bz
6 Days 16 Hours
19
Torneo de Ajedrez- Unidad Educativa Rafael Bustillo "A" Gestion 2024 Nivel Secundario De 4to a 6to
Bz
6 Days 16 Hours
20
TORNEO DE AJEDREZ DAMA U.E DANIEL SANCHEZ BUSTAMANTE
Bz
7 Days 17 Hours
21
TORNEO DE AJEDREZ VARONES U.E DANIEL SANCHEZ BUSTAMANTE
Bz
7 Days 19 Hours
22
TORNEO DE AJEDREZ VARONES U.E DANIEL SANCHEZ BUSTAMANTE
Bz
9 Days 12 Hours
23
IRT 1er CIRCUITO DEL NORTE INTEGRADO v1_2 - 2da Fecha en San Juan
Rp
9 Days 20 Hours
24
IRT 1er CIRCUITO DEL NORTE INTEGRADO v1_1 - 1ra Fecha
Rp
11 Days 17 Hours
25
DEPARTAMENTAL POR EQUIPOS GESTION 2024
St
11 Days 17 Hours
26
TORNEO NACIONAL SUB-18 FEMENINO CLASIFICATORIO AL PANAMERICANO DE EE-UU
St
11 Days 18 Hours
27
TORNEO INFANTIL 16 DE MARZO ANBA- COCHABAMBA
Bz
11 Days 18 Hours
28
Torneo IRT BLITZ
Bz
12 Days 9 Hours
29
IRT BLITZ FRIDAY ADAC 03
Bz
12 Days 9 Hours
30
25° TORNEO BLITZ (JUEVES 14 - MARZO - 2024) ESCUELA DE AJEDREZ "ÉLITE" - COCHABAMBA BOLIVIA
Bz
13 Days 9 Hours
31
IRT Rapid Cougar Cup - ACS CALVERT 2024 Categoría Intermedio (6to de Primaria, 1ro y 2do de Secundaria)
Rp
13 Days 10 Hours
32
IRT Rapid Cougar Cup - ACS CALVERT 2024 Categoría Secundaria (3ro, 4to, 5to y 6to de Secundaria)
Rp
13 Days 10 Hours
33
1er. IRT "ELITE BOLIVIA 2024"
St
13 Days 12 Hours
34
Torneo IRT Rapid
Rp
17 Days 12 Hours
35
TORNEO MUNICIPAL DE AJEDREZ CAT. INFANTIL (U10 Y U12)
Bz
17 Days 14 Hours
36
TORNEO MUNICIPAL DE AJEDREZ CAT. PRE-INFANTIL (U6 Y U8)
Bz
17 Days 14 Hours
37
TORNEO MUNICIPAL DE AJEDREZ CAT. ABSOLUTO
Bz
17 Days 14 Hours
38
Torneo Clasificatorio Sub 15 Municipio de Llallagua
Rp
17 Days 14 Hours
39
Torneo Clasificatorio Sub 11 Municipio de Llallagua
Rp
17 Days 19 Hours
40
Blitz"ELITE BOLIVIA 2024"
St
18 Days 9 Hours
41
ANIVERSARIO #7 CLUB MENTES BRILLANTES BOLIVIA
Rp
18 Days 11 Hours
42
Centro Cultural Torino - Día de la Mujer - Absoluto
Rp
18 Days 13 Hours
43
TORNEO AJEDREZ MUSICAL ANBA - OASIS
Bz
18 Days 18 Hours
44
Torneo Blitz "Inicio de actividades gestión 2024"
Bz
19 Days 18 Hours
45
SAN MARCOS
Rp
21 Days 18 Hours
46
Poketorneo Infantil IRT
Rp
24 Days 13 Hours
47
Torneo semanal Blitz
Bz
24 Days 14 Hours
48
TORNEO NACIONAL SUB-12 ABSOLUTO CLASIFICATORIO AL PANAMERICANO DE EE-UU
St
24 Days 15 Hours
49
TORNEO NACIONAL SUB-18 ABSOLUTO CLASIFICATORIO AL PANAMERICANO DE EE-UU
St
24 Days 15 Hours
50
TORNEO NACIONAL SUB-12 FEMENINO CLASIFICATORIO AL PANAMERICANO DE EE-UU
St
24 Days 15 Hours
View more tournaments...
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 20.03.2024 12:22
masthead