Logged on: Gast
Servertime 29.03.2024 01:55:36
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Start
Turneringsdatabas
Österrikiska mästerskapet
Pictures
FAQ
Webanmälan
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:
Landesfinale - Schülerliga Schach 2014 - Hauptbewerb
Senast uppdaterad10.04.2014 22:26:00, Creator/Last Upload: Vbg. Schachverband
Sök spelare
Sök
Startlista
Nr.
Namn
Nation
Rating
Klubb
1
Nussbaumer Patrick
AUT
1850
BG Dornbirn
2
Fürst Alexander
AUT
1666
BG Bregenz Blumenstr.
3
Kranzl Julian
AUT
1643
BG Dornbirn
4
Proyer Nils
AUT
1517
BG Dornbirn
5
Yilmaz Utku
AUT
1378
BG Feldkirch Rebb.
6
Halwachs Juliane
AUT
1375
VMS Götzis 2
7
Steger Valentin
AUT
1367
BG Bregenz Gallusstr.
8
Martic Ilija
AUT
1345
VMS Dornbirn Bergm.
9
Seidl Leon
AUT
1332
BG Feldkirch Rebb.
10
Martic Matea
AUT
1283
VMS Dornbirn Bergm.
11
Nussbaumer Alexa
AUT
1218
VMS Hohenems Herrenr.
12
Achtergael Tim
AUT
1200
BG Bludenz
13
Akengin Yasin
AUT
1200
VMS Dornbirn Baumg.
14
Akgün Erzen
AUT
1200
VMS Bludenz 1
15
Arabadzic Ivana
AUT
1200
VMS Altach 2
16
Bachaev Ansor
AUT
1200
VMS Bludenz 1
17
Bernardi Maximilien
AUT
1200
PTS Bludenz
18
Bertel Felix
AUT
1200
VMS Nenzing
19
Bertel Simon
AUT
1200
VMS Bludenz 1
20
Bicer Sevgi
AUT
1200
VMS Bludenz 2
21
Birbaumer Dario
AUT
1200
BG Dornbirn
22
Bischoff David
AUT
1200
VMS Frastanz
23
Bischoff Mirjam
AUT
1200
VMS Frastanz
24
Bitschnau David
AUT
1200
BG Bludenz
25
Bürk Thomas-Kaya
AUT
1200
VMS Rankweil Ost
26
Caliskan Serkan
AUT
1200
VMS Götzis
27
Celiksümer Elif
AUT
1200
VMS Bludenz 2
28
Demirkol Damla
AUT
1200
VMS Bludenz 2
29
Dittrich Hendrik
AUT
1200
Talenteschule Doren
30
Dörflinger Pascal
AUT
1200
Collegium Mehrerau
31
Dünser Emilio
AUT
1200
VMS Altach
32
Ender Dorothea
AUT
1200
VMS Altach 2
33
Ender Lisa
AUT
1200
VMS Altach 2
34
Faustin Nadine
AUT
1200
VMS Götzis 2
35
Feurle Bruno
AUT
1200
Talenteschule Doren
36
Frey Helena
AUT
1200
BG Bregenz Blumenstr. 2
37
Fritz Eva-Maria
AUT
1200
VMS Bludenz 2
38
Gehringer Melissa
AUT
1200
BG Dornbirn 2
39
Göggl Simon
AUT
1200
BG Bregenz Gallusstr.
40
Gümkizil Tüylin
AUT
1200
BG Dornbirn 2
41
Hartmann Max
AUT
1200
VMS Nenzing
42
Hinterreiter Ronny
AUT
1200
PTS Bludenz
43
Huber-Sannwald Viola
AUT
1200
BG Bregenz Blumenstr. 2
44
Humml Johannes
AUT
1200
VMS Altach
45
Höfle Sandro
AUT
1200
Talenteschule Doren
46
Inan Halil
AUT
1200
VMS Nüziders
47
Jäger Beatrice
AUT
1200
BG Bregenz Blumenstr. 2
48
Jölli Adam
AUT
1200
BG Bregenz Blumenstr.
49
Karagülle Yasin
AUT
1200
VMS Dornbirn Baumg.
50
Klinger Bastian
AUT
1200
VMS Dornbirn Baumg.
51
Latzel Marco
AUT
1200
BG Feldkirch Rebb.
52
Lindenbauer Stefan
AUT
1200
BG Bludenz
53
Lins Johannes
AUT
1200
VMS Frastanz
54
Ljubic Daniel
AUT
1200
Collegium Mehrerau
55
Loaker Elias
AUT
1200
VMS Nenzing
56
Lukas Linus
AUT
1200
VMS Altach
57
Mangeng Jakob
AUT
1200
VMS Klostertal
58
Matt Gallus
AUT
1200
BG Bregenz Blumenstr.
59
Mehic Armin
AUT
1200
VMS Götzis
60
Mjilkovic Kevin
AUT
1200
Collegium Mehrerau
61
Neyer Lilly
AUT
1200
VMS Altach 2
62
Nussbaumer Patrick
AUT
1200
BG Bludenz
63
Obmann Michelle
AUT
1200
VMS Rankweil Ost
64
Pirker Manuel
AUT
1200
VMS Nüziders
65
Quendler Luca
AUT
1200
VMS Lustenau Rh.
66
Raich Raphael
AUT
1200
PTS Bludenz
67
Roth Jakob
AUT
1200
Collegium Mehrerau
68
Shahini Arlind
AUT
1200
VMS Nenzing
69
Stadler Riccardo
AUT
1200
VMS Lustenau Rh.
70
Stadnik Yaroslav
AUT
1200
VMS Gisingen
71
Stanojevic Dominik
AUT
1200
VMS Dornbirn Baumg.
72
Stieger Lara
AUT
1200
VMS Götzis 2
73
Strabler Lena
AUT
1200
BG Bregenz Blumenstr. 2
74
Strele Elias
AUT
1200
VMS Nüziders
75
Subasi Fadime
AUT
1200
VMS Bludenz 2
76
Tamburello Maria
AUT
1200
VMS Götzis 2
77
Thoma Marcel
AUT
1200
VMS Bludenz 1
78
Tschanett Jakob
AUT
1200
VMS Rankweil Ost
79
Turluev Deni
AUT
1200
VMS Bludenz 1
80
Vögel Jonas
AUT
1200
Talenteschule Doren
81
Walch Fabian
AUT
1200
BG Feldkirch Rebb.
82
Wimmer Wendelin
AUT
1200
BG Bregenz Blumenstr.
83
Zumtobel Julian
AUT
1200
PTS Bludenz
84
Österle Emanuel
AUT
1200
Talenteschule Doren
85
Özbay Kübra
AUT
1200
VMS Götzis 2
86
Özdemir Mesut
AUT
1200
VMS Götzis
87
Öztoprak Halil
AUT
1200
VMS Rankweil Ost
88
Öztürk Furkan
AUT
1200
VMS Rankweil Ost
89
Kaufmann Justin
AUT
1177
VMS Hohenems Herrenr.
90
Bas Tunahan
AUT
1125
BG Dornbirn
91
Leindl Felix
AUT
1109
VMS Hohenems Herrenr.
92
Durkut Abdurrahman
AUT
1093
BG Bregenz Blumenstr.
93
Thoma Matthias
AUT
1030
BG Bregenz Gallusstr.
94
Kampl Florian
AUT
1011
VMS Nüziders
95
Bader Timo
AUT
953
VMS Altach
96
Österreicher David
AUT
914
PTS Thüringen
97
Wolf Sandro
AUT
911
VMS Nüziders
98
Kuntner Clemens
AUT
896
VMS Götzis
99
Unterluggauer Jeremias
AUT
895
BG Bregenz Gallusstr.
100
Yilmaz Kerem
AUT
864
VMS Götzis
101
Schallert Patrick
AUT
843
VMS Nenzing
102
Koch Martin
AUT
817
VMS Gisingen
103
Hofer Leon
AUT
800
VMS Frastanz
104
Tschohl Luca
AUT
800
VMS Frastanz
105
Gasperi Pascal
AUT
0
PTS Bludenz
106
Grendelmeier Sebastian
AUT
0
VMS Gisingen
107
Hofer Thomas
AUT
0
VMS Lustenau Rh.
108
Mathis Julian
AUT
0
VMS Hohenems Herrenr.
109
Schwendinger Christof
AUT
0
VMS Dornbirn Baumg.
Schackurneringsresultat-server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 20.03.2024 12:22
Legal details/Terms of use