Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

Jugend-Quartalsturnier II 2015 Baden-Baden (Pfingstferienturnier)

Last update 07.06.2015 18:46:45, Creator/Last Upload: schachzentrum baden-baden e.v.

Starting rank

No.NameFideIDFEDRtgIRtgNsexTypClub/City
1Zachary Matheo26024691FRA19650U12CE Mulhouse Philidor
2Kantzer Romain26024640FRA18480U14CE Bischwiller
3Do Nam12998885GER01586U12SK 1947 Sandhausen e.V.
4Marschall Tillmann12973220GER14461504U10SG Trier
5Malich Roman36052116GER01477U12SV Nürtingen 1920
6Schneider Edward16200870GER01476U12SF Sasbach e.V.
7Naß Maximilian16206428GER01420U14SC 1948 Ersingen e.V.
8Baureis Julian12991112GER16641410U14SV 1947 Walldorf
9Köppel RaphaelGER01375U14SF Sasbach e.V.
10Kodalle Dominik-01341U10Aschaffenburg- Schweinheim e.V
11Salwasser Christian12994669GER17721341U14SC Rastatt
12Metzdorf MatteoGER01333U08SG Trier
13Seeburger MilenaGER01305wU14SC Durmersheim
14Erhardt KristianGER01301U12Schach-Kids Bernhausen e.V.
15Altach DanielGER01300U14SC Bühlertal
16Zeng Xiaoyang-AlexGER01262U12SF Neureut 1953 e.V.
17Akimenko OlegGER01256U16Karlsruher SF 1853
18Amato Cristiano12998460GER01241U08SK 1947 Sandhausen e.V.
19Rachor Felix16200209GER01228U14TV-Großostheim 1900 e.V.
20Visvikis Kassandra36052167FRA01227wU12SC Villingen
21Haller LuisGER01226U12Sfr.Konz-Karthaus
22Baureis JakobGER01203U12SV 1947 Walldorf
23Hagner Bennet-01158U08Sabt Frankfurter TV 1860
24Felten MaximilianGER01154U10SG Trier
25Metz PascalGER01147U12SC Weitenung
26Schwartz OliverGER01124U08SC Ostfildern 1952 e.V.
27Metz LucasGER01123U14SC Weitenung
28Mestan KadirGER01120U16SC Ottenhöfen-Seebach
29Schulz Victor36051268FRA01119U10OSG Baden-Baden
30Liu Sijia Anna12989746GER01111wU10SV Stuttgart-Wolfbusch 1956 e.
31Medeuov SajatGER01106U14SF Botvinnik Steinsfurt
32Hardt AntonGER01102U12SK Mannheim-Lindenhof 1865
33Held DanielGER01087U14SG Rochade Kuppenheim 1979 e.V
34Deiters PatrickGER01069U12TV-Großostheim 1900 e.V.
35Ponomarev Maximilian-01058U10SC Tarrasch 45 München
36Schneider Anna16200527GER01041wU10SF Sasbach e.V.
37Schneider Katharina16200519GER01036wU12SF Sasbach e.V.
38Burdot Louis4004760LUX01018U10Schachakademie Trier
39Grinner LucasFRA10100U10CE Strasbourg
40Albrecht ErikGER0966U12SF Botvinnik Steinsfurt
41Burdot Clara4004779LUX0953wU12Schachakademie Trier
42Steimle PaulGER0942U16SC Ottenhöfen-Seebach
43Martin Anastasia36098434FRA0932wU12OSG Baden-Baden
44Stortz HenrikGER0890U14SF Sasbach e.V.
45Knopf NinaGER0879wU14OSG Baden-Baden
46Färber SophieGER0842wU10SV 1947 Walldorf
47Toth MarcGER0797U10SC Untergrombach 46
48Schulz Helene36051250FRA0791wU08OSG Baden-Baden
49Erhardt Daniel-0775U08Schach-Kids Bernhausen e.V.
50Peters PhilippGER0774U12SC Bühlertal
51Heidemann MalteGER0760U10OSG Baden-Baden
52Scherf Alexa-0741wU10Aschaffenburg- Schweinheim e.V
53Schmidt DennisGER0709U10SC Bühlertal
54Antonova SviatlanaGER00wU08Spvg Zabo-Eintracht Nürnberg e
55Burdot YvanGER00U08Schachakademie Trieer
56Hartlage LisaGER00wU08SK 1926 Ettlingen
57Hartlage RobinGER00U10SK 1926 Ettlingen
58Heidemann JohannaGER00wU12OSG Baden-Baden
59Kapitonov MaximGER00Baden-Baden
60Liebmann GabrielGER00U10SC Bühlertal
61Puchas HenrikGER00U08SV Vimbuch
62Zeng Jiakang-Felix00U08Karlsruher SF
Advertisement
Advertisement