Logged on: Gast
Servertime 26.04.2024 00:26:54
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
II TORNEO MIRALBUENO INICIACION 2016
Last update 08.05.2016 19:54:49, Creator/Last Upload: FEDERACIÓN ARAGONESA DE AJEDREZ (65)
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
Rtg
sex
Club/City
1
Moreno Burillo Marcos Antonio
1553
La Salle Montemolin
2
Anadon Moreno Mario
1528
Ibercaja
3
Serrano Pascual Raul
1517
La Salle Montemolin
4
Perez Robles Dario
1510
Doctor Azua
5
Rosu Alberto
1510
Marcos Frechin
6
Alzugaray Serrano Leyre
1500
w
Marcos Frechin
7
Argudo Burillo Enrique
1500
Marcos Frechin
8
Asenjo Gracia Samuel
1500
Marcos Frechin
9
Carceles Athan
1500
Castillo de Qadrit
10
Carceles Dafne
1500
w
Castillo de Qadrit
11
Cardos Olivera Javier
1500
Helios
12
Cardos Olivera Miguel
1500
Helios
13
Catalin Conon
1500
Marcos Frechin
14
Dominguez Valiente Asier
1500
Doctor Azua
15
Enguita Ibarra Daniela
1500
w
St Casablanca
16
Esteban Lopez Sandra
1500
w
Ibercaja
17
Garcia Tabuenca Ivan
1500
Marcos Frechin
18
Martinez Arroyo Fernando
1500
Monsalud
19
Mas De La Natividad Pedro
1500
Ibercaja
20
Pascual Romero Lucas
1500
Sainz De Varanda
21
Pascual Romero Marcos
1500
Sainz De Varanda
22
Pueyo Marin Rafael
1500
St Casablanca
23
Salazar Delcazo Rafael
1500
St Casanlanca
24
Altolaguirre Lozano Maria
0
w
25
Andres Dominguez Claudia
0
w
Marianistas
26
Arnal Julve Alberto
0
27
Arruego Villanova Jimena
0
w
Marianistas
28
Asensio Asensio Nicolas
0
Marianistas
29
Berna Fernandez Arturo
0
Actur Rey Fernando
30
Bertibas Senoseain Lucia
0
w
31
Bielsa Fernandez Lucia
0
w
Zalfonada
32
Burgui Bueno Juan
0
Club Ajedrez Peralta
33
Cazcarro Magaña Nicolas
0
Julian Nieto Tapia
34
Diego Cortes Alejandro
0
Ibercaja
35
Diego Cortes Dario
0
Ibercaja
36
Enciso Bellostas Juan
0
D.Azua
37
Esteban Sara Izan
0
38
Fañanás Solana Maria
0
w
39
Fernandez Forton Pablo
0
40
Fleta Borau Diego
0
41
Franco Sancho Jorge
0
Julian Nieto Tapia
42
Frias Guardias Daniel
0
St Casablanca
43
Garcia Ibanez Daniel
0
Ibercaja
44
Garcia Miguel Carlos
0
Marianistas
45
Gascon Ibanez Victor
0
46
Gaspar Llanes Hugo
0
Juan Pablo Bonet
47
Gil Garcia Ivan
0
Hilarion Gimeno
48
Gimenez Sanchez Nicolas
0
Marcos Frechin
49
Guillen Poveda Gonzalo
0
Rosales del Canal
50
Gutierrez Sorribas Alejandro
0
51
Hernandez Guardias Ariadna
0
w
St Casablanca
52
Hernandez Guardias Juan
0
St Casablanca
53
Hernández Alejandre Jorge
0
Julian Nieto Tapia
54
Ituarte Torralba Manuel
0
Ibercaja
55
LLanso Mean Adrian
0
Parque Goya
56
Lavilla Lazaro Jara
0
w
Julian Nieto Tapia
57
Lazaro Alvaro
0
Marianistas
58
Lebrero Launa Gabriela
0
w
59
Lopez Embun Dario
0
La Estrella
60
Madrid Buil Javier
0
Julian Nieto Tapia
61
Martin Jaime Guillermo
0
Octavus
62
Mesa Espinosa Maria
0
w
63
Milan Escalada Bruno
0
Eliseo Godoy
64
Moreno Yague Martin
0
Julian Nieto Tapia
65
Nasarre Lopez Adrian
0
66
Navarro Marin Alejandro
0
Julian Nieto Tapia
67
Ojanguren Asensi Manuel
0
Marianistas
68
Oliva Nuria
0
w
D.Azua
69
Ortega Puente Almudena
0
w
70
Pablo Cabello Lucas
0
Eliseo Godoy
71
Pelayo Carrasco Gabriel
0
Marianistas
72
Perez de Benito Rodrigo
0
73
Piqueras Blanes Maria
0
w
74
Polo Gracia Mario
0
Marianistas
75
Portero Domeque Teo
0
Miralbueno
76
Prieto Daniel
0
77
Romanillos Amaya
0
w
Julian Nieto Tapia
78
Salanueva Tobajas Ander
0
Alagon
79
Sanguino Romanillos Alba
0
w
Marianistas
80
Sginev Daniel
0
Gascon y Marin
81
Sinusía Vela Luis
0
82
Taixido Martin Dario
0
El Olivar
83
Tanase Sara
0
w
Eliseo Godoy
84
Vicente Fontana Victor
0
Ibercaja
85
Villacampa Casao Eduardo
0
Marianistas
86
Zaera Rocamora Rosana
0
w
87
Zaparain Al Kourdi Jorge
0
Rosales del Canal
88
del Pozo Miñon Ana
0
w
89
Cariñena Ruiz Miguel
0
Valdespartera
90
Cariñena Ruiz Silvia
0
w
Valdespartera
91
Panzano Victor
0
Eliseo Godoy
92
Furukawa Bruno
0
Julio Verne
93
Panzano Victor
0
Eliseo Godoy
94
Lopez Lazaro Izan
0
Rosales del Canal
95
Campo Villalba Jorge
0
Julian Nieto Tapia
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use