Logged on: Gast
Servertime 26.04.2024 00:27:16
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
X Tartu koolidevahelised lahtised karikavõistlused males
Last update 01.04.2017 13:33:25, Creator/Last Upload: Estonian Chess Support Organization
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FideID
FED
Rtg
1
Leja Deivids
LAT
1858
2
Pedmanson Herman
EST
1851
3
Belakova Laura
LAT
1850
4
Berzins Ralf
LAT
1850
5
Petersons Kristjanis
LAT
1850
6
Stinka Gustavs
LAT
1850
7
Zass Kristaps
LAT
1816
8
Vingris Mikelis
LAT
1755
9
Backovskis Emils
LAT
1750
10
Bandenieks Arnis
LAT
1750
11
Bomis Raitis
LAT
1750
12
Dzenitis Martins
LAT
1750
13
Egle Edvards
LAT
1750
14
Fogele Angelina
LAT
1750
15
Ikstena Sarlote
LAT
1750
16
Ikstens Krisjanis
LAT
1750
17
Jansone Melanija
LAT
1750
18
Leja Daniels
LAT
1750
19
Malnacs Edgars
LAT
1750
20
Mikelsons Mikelis
LAT
1750
21
Salzirnis Patriks
LAT
1750
22
Stamers Bertulis
LAT
1750
23
Strautins Roberts
LAT
1750
24
Ulmis Tomass
LAT
1750
25
Vorons Uldis
LAT
1750
26
Vuskans Eduards
LAT
1750
27
Saareall Oskar
EST
1730
28
Kenejevs Kristaps
LAT
1726
29
Derevjanko Dmitri
EST
1703
30
Tiisler Ander
EST
1692
31
Haabmets Tamor
EST
1684
32
Maasik Liisa
EST
1682
33
Brieditis Emils
LAT
1650
34
Danevics Daniels
LAT
1650
35
Krievina Anna
LAT
1650
36
Neilands Henrijs
LAT
1650
37
Pirs Ilgonis
LAT
1650
38
Shvedov Andrei
EST
1647
39
Ainsaar Silver
EST
1646
40
Nikitin Leonid
EST
1609
41
Tomson Mihkel
EST
1606
42
Tamm Marge
EST
1600
43
Beljajeva Diana
EST
1597
44
Abolins Aleksandrs
LAT
1550
45
Dubrovskis Rudolfs
LAT
1550
46
Ginters Patriks
LAT
1550
47
Greiskans Anrijs
LAT
1550
48
Kalnins Kristofers
LAT
1550
49
Krastins Henrijs
LAT
1550
50
Lavrentjevs Tomass
LAT
1550
51
Neilands Reiners
LAT
1550
52
Plauca Lelde
LAT
1550
53
Plaucs Maris
LAT
1550
54
Plumins Patriks
LAT
1550
55
Purins Edvards
EST
1550
56
Sicevs Matvejs
LAT
1550
57
Stare Evelina
LAT
1550
58
Aksjonova Alisa
EST
1534
59
Geimonen Konstantin
EST
1511
60
Pissarenko Peeter
EST
1496
61
Butenko Nikolai
EST
1483
62
Karro Adeliis
EST
1413
63
Makke Risto Raigo
EST
1402
64
Maikalu Jakob Vilhelm
EST
1399
65
Neeme Uku
EST
1394
66
Lain Sander
EST
1391
67
Tarsalainen Martti
EST
1375
68
Heiter Markus
EST
1368
69
Tominga Uku
EST
1363
70
Türkson Ahto
EST
1362
71
Lindsalu Andreas
EST
1344
72
Torpats Rain Martin
EST
1329
73
Pastak Marti
EST
1290
74
Peterson Jander
EST
1262
75
Käärik Magnus
EST
1236
76
Põldaru Ramon
EST
1218
77
Kure Pohhomov Jeret
EST
1212
78
Õepa Valter
EST
1200
79
Vilk Juss
EST
1108
80
Juhansoo Liis
EST
0
81
Kriisk Jan Erik
EST
0
82
Krivonogov Kristo
EST
0
83
Kuslapuu Remo
EST
0
84
Kuusk Kaspar
EST
0
85
Laan Anette
EST
0
86
Lepnurm Mattias
EST
0
87
Tääts Mattias
EST
0
88
Nool Deivis
EST
0
89
Riismaa Pärt
EST
0
90
Tikerpe Marcus Imre
EST
0
91
Varuškin Ander
EST
0
92
Volmer Anel
EST
0
93
Aland Andor
EST
0
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use