Velká cena Tábora 2017

Last update 25.07.2017 13:39:12 / Page cached 25.07.2017 23:09:04 103min., Creator/Last Upload: chess federation of the czech republic

Parameters Show tournament details, Link with tournament calendar
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Playing schedule
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameFideIDFEDRtgClub/City
1IMCawdery Daniel14300249RSA2426Jihoafrická republika
2GMNaumkin Igor4101715RUS2397Rusko
3IMHeinzel Olaf4626664GER2367Německo
4IMStrebkovs Andrejs11601310LAT2321Lotyšsko
5IMNilssen John Arni7200137FAI2317Faerské ostrovy
6Barrish Daniel14304600RSA2249Jihoafrická republika
7Vybiral Zdenek305200CZE2236QCC Ceske Budejovice
8Borkovec Milan307610CZE2212Sokol Tabor
9Burnett Andrew2400855SCO2211Skotsko
10IMVolodin Viktor4108701RUS2187Rusko
11Pekar Vaclav323799CZE2166TJ Jiskra Litomysl
12Meszaros Ludek308153CZE2149Sokol Tabor
13Popelka Oldrich342246CZE2143TJ Slovan Jindrichuv Hradec
14Van Zyl Rudd14309017RSA2125Jihoafrická republika
15Englert Jan24603562GER2102Německo
16den Boer Lennard1032798NED2098Nizozemí
17Tesar Jan312398CZE2097SK Caissa Trebic z.s.
18Vasicek Martin305073CZE2091Sokol Domazlice
19FMKrouzel Jaroslav301566CZE2089TJ Praha-Pankrac
20Parak Dominik318094CZE2083Zbrojovka Vsetin
21Kotal Vaclav388491CZE2070Sachovy oddil Hranicar Horni Stropn
22Dolansky Lukas367060CZE2065SK Sokol Klatovy
23Mulenko Alexander24105430RUS2050Rusko
24Zilavy Jan350141CZE2031Sokol Tabor
25Matejka Radek333328CZE2006SACHklub Pisek
26Christen Pierre4001303LUX2004Luxembursko
27Kubin Petr325040CZE1994Gumarny Zubri
28Hasek Vaclav310271CZE1988Sokol Tabor
29Cieslak Leszek334847CZE1962SK Caissa Trebic z.s.
30Linder Olivier4633040GER1955Německo
31Bartos Alois309150CZE1930Sokol Tabor
32Odehnal Jaroslav325694CZE1930SACHklub Tabor z.s.
33Zidu Jan353817CZE1920SK Mlejn
34Masek Jan318515CZE1915Sachovy oddil TJ DUKLA Praha
35Havluj Zdenek322555CZE1907Sokol Tabor
36Bukowska Katarzyna1120697POL1905Polsko
37Lizner Milan324256CZE1904TJ Praha-Pankrac
38Krbusik Marian329258CZE1897TJ Silon Sezimovo Usti
39Rolinek Frantisek384577CZE1886Sachovy oddil Hranicar Horni Stropn
40Havlicek Jiri356590CZE1875QCC Ceske Budejovice
41Provaznik Ivo354910CZE1859TJ Jiskra Havlickuv Brod
42 Van Nieuwenhuizen Hans1012355NED1853Nizozemí
43Toman Antonin342483CZE1851TJ Slovan Jindrichuv Hradec
44Simkin Alexandr4160428RUS1836Rusko
45Slajs Vlastimil310115CZE1832TJ Spartak Sobeslav
46Otradovec Lubos346527CZE1814Sokol Tabor
47Rolinek Dominik384569CZE1812Sachovy oddil Hranicar Horni Stropn
48Nagy Ladislav374300CZE1812QCC Ceske Budejovice
49Pelnar Jan364649CZE1811Sokol Domazlice
50Mosnicka Jan329398CZE1807TJ Silon Sezimovo Usti
51Kasik Miroslav322091CZE1805TJ Sokol Plzen-Letna
52Straka Zdenek315494CZE1800SK Tyn nad Vltavou
53Homolkova Ivana378500CZE1795SK Svetla nad Sazavou
54Lauko Marian333301CZE1780SK Cesky Krumlov
55Hak David377007CZE1777SACHklub Tabor z.s.
56Kuta Miroslav342050CZE1773TJ CZ Strakonice
57Nechutny Michal381012CZE1766SK Petrin Plzen
58Linhart Jaroslav332178CZE1756TJ Jiskra Havlickuv Brod
59Macho Miloslav350974CZE1745SK Valdstejn Cheb
60Holata Miroslav351415CZE1738TJ Jiskra Havlickuv Brod
61Rybin Jan364215CZE1734SACHklub Tabor z.s.
62Tumova Anna367397CZE1713SACHklub Tabor z.s.
63Prochazka Pavel337978CZE1701Sokol Tabor
64Cipera Josef341746CZE1691TJ CZ Strakonice
65Vavrousek Petr323357CZE1686TJ Spartak Chocen
66Placer Sebastian399256CZE1685QCC Ceske Budejovice
67Privoznik Lubos364835CZE1669SO Praga Praha
68Severa Jiri338320CZE1635Sokol Tabor
69Herynek Petr23704284CZE1631TJ Spartak Sobeslav
70Petr Josef329479CZE1627TJ Silon Sezimovo Usti
71Zimovcak Zdenek357618CZE1623TJ Praha-Pankrac
72Novak Rudolf333352CZE1592TJ Silon Sezimovo Usti
73Kukacka Ladislav301655CZE1573SK Olympia Ceske Budejovice, z.s.
74Kral Ladislav333280CZE1547SK Tyn nad Vltavou
75Zilava Katerina359696CZE1536SACHklub Tabor z.s.
76Vojta Ladislav350133CZE1518SK Lokomotiva Radlice, o.s.
77Vanek Frantisek333450CZE1493Sokol Tabor
78Nimmertondl Petr391905CZE1482TJ Jiskra Havlickuv Brod
79Stastna Martina385123CZE1463Sachova akademie VSTE
80Varga Hynek364762CZE1458Sokol Domazlice
81Sustr Martin367370CZE1373SACHklub Tabor z.s.
82Rolinkova Lucie384585CZE1350Sachovy oddil Hranicar Horni Stropn
83Porazil Jan Frantisek381039CZE1342Sokol Domazlice
84Ruta Vit382442CZE1329SACHklub Tabor z.s.
85Pokorny Jiri362280CZE1281TJ Jiskra Havlickuv Brod
86Zilava Anezka396559CZE1245SACHklub Tabor z.s.
87Nagyova Daniela390070CZE1164QCC Ceske Budejovice
88Dofek Tomas23703660CZE1146Sokol Domazlice
89Rolinkova Adela396800CZE1130Sachovy oddil Hranicar Horni Stropn
90Simunek Jakub Simon23709464CZE1317QCC Ceske Budejovice
91Sindra Jiri23711574CZE1155Sokol Domazlice
92Handlovsky Jachym23703687CZE1132Sokol Domazlice
93Vojtek Pavel23710128CZE1100Jezdci Jundrov
Advertisement
Advertisement