Logged on: Gast
Servertime 29.03.2024 12:05:43
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
AUT STMK 1718 Graz 2.Klasse
Last update 24.03.2018 22:16:53, Creator/Last Upload: Steirischer Landesverband
Alphabetical list all groups
No.
Name
ID
RtgN
FED
Name
1
Ablinger Bernhard
100009
1988
AUT
Stadtliga
2
Absenger Gerald
130448
1351
AUT
Stadtliga
3
Absenger Gerald
130448
1351
AUT
1.Klasse
4
Absenger Gerald
130448
1351
AUT
2.Klasse
5
Absenger Gerald
130448
1351
AUT
3.Klasse
6
Aichernig Gerhard
100086
1652
AUT
1.Klasse
7
Alikahni Mehdi
100145
1462
AUT
1.Klasse
8
Alikhani Arman
123300
1488
AUT
1.Klasse
9
Allitsch Dietmar DI.
100156
1622
AUT
1.Klasse
10
Allitsch Dietmar DI.
100156
1622
AUT
2.Klasse
11
Amtmann Franz
100229
1681
AUT
1.Klasse
12
Amtmann Franz
100229
1681
AUT
Stadtliga
13
Anaya Moises
122050
800
ESP
Stadtliga
14
Anaya Moises
122050
800
ESP
1.Klasse
15
Antenreiter Martin Di
100294
1713
AUT
1.Klasse
16
Baars Hartwig
129449
800
AUT
1.Klasse
17
Balesiashvili Dimitri
131694
1070
GEO
3.Klasse
18
Bammer Lukas
133346
855
AUT
3.Klasse
19
Bartol Hannes
121591
1693
AUT
1.Klasse
20
Bartol Hannes
121591
1693
AUT
Stadtliga
21
Bauer Jakob
130980
800
AUT
Stadtliga
22
Bauer Jakob
130980
800
AUT
3.Klasse
23
Baumgartner Hannah
133936
800
AUT
2.Klasse
24
Baumhackl Martin
129435
800
AUT
1.Klasse
25
Benedek Mathias
132159
1067
AUT
1.Klasse
26
Benedek Mathias
132159
1067
AUT
2.Klasse
27
Benedek Mathias
132159
1067
AUT
3.Klasse
28
Benes Roman
117126
1367
AUT
2.Klasse
29
Benes Roman
117126
1367
AUT
3.Klasse
30
Benes Roman
117126
1367
AUT
1.Klasse
31
Bickford Benjamin
136318
800
AUT
3.Klasse
32
Binder Elmar
100978
1388
AUT
1.Klasse
33
Bobrov Daniil
126820
1015
LAT
3.Klasse
34
Bonstingl Georg
101177
2182
AUT
1.Klasse
35
Bonstingl Georg
101177
2182
AUT
Stadtliga
36
Bornet Rene Dr.
101184
1907
AUT
Stadtliga
37
Bortolas Stefan
101191
1789
AUT
Stadtliga
38
Bortolas Stefan
101191
1789
AUT
1.Klasse
39
Brand Thomas Mag.
101242
1985
AUT
1.Klasse
40
Brandstetter Dieter
101275
1928
AUT
Stadtliga
41
Braun Christian Dr. Mag.
133479
1520
GER
Stadtliga
42
Braun Christian Dr. Mag.
133479
1520
GER
1.Klasse
43
Braun Christian Dr. Mag.
133479
1520
GER
2.Klasse
44
Braun Christian Dr. Mag.
133479
1520
GER
3.Klasse
45
Braun Hagen
131044
1035
AUT
2.Klasse
46
Braun Hagen
131044
1035
AUT
3.Klasse
47
Braun Hagen
131044
1035
AUT
Stadtliga
48
Braun Linus
133343
800
AUT
3.Klasse
49
Bruder Peter
101400
1654
AUT
Stadtliga
50
Bruder Peter
101400
1654
AUT
2.Klasse
51
Bruder David
130893
841
AUT
3.Klasse
52
Brugger Willibald Mag.
101413
1616
AUT
2.Klasse
53
Brugger Willibald Mag.
101413
1616
AUT
1.Klasse
54
Brunner Helmut
101426
1439
AUT
1.Klasse
55
Brunner Helmut
101426
1439
AUT
2.Klasse
56
Buchhaas Walter Dr.
101464
1782
AUT
1.Klasse
57
Burgstaller Roland
129513
1613
AUT
2.Klasse
58
Bytyqi Kujtim
134714
1504
AUT
2.Klasse
59
Bytyqi Kujtim
134714
1504
AUT
1.Klasse
60
Bytyqi Kujtim
134714
1504
AUT
Stadtliga
61
Carli Christian
101567
1384
AUT
1.Klasse
62
Causevic Alen
130224
1395
BIH
2.Klasse
63
Cortolezis Maximilian
101665
1677
AUT
1.Klasse
64
Cortolezis Maximilian
101665
1677
AUT
Stadtliga
65
Croitor Angel
127613
1074
ROU
Stadtliga
66
Croitor Angel
127613
1074
ROU
1.Klasse
67
Croitor Angel
127613
1074
ROU
3.Klasse
68
Deimel Helmut
101805
1359
AUT
1.Klasse
69
Della Pietra Ulisse
133340
800
ITA
3.Klasse
70
Demuth Markus
101836
2181
AUT
Stadtliga
71
Detter Peter
101870
1967
AUT
Stadtliga
72
Deutscher Jakob
124098
1729
AUT
Stadtliga
73
Deutscher Jakob
124098
1729
AUT
2.Klasse
74
Deutscher Jakob
124098
1729
AUT
1.Klasse
75
Deutschmann Robert Peter
101886
1978
AUT
2.Klasse
76
Deutschmann Robert Peter
101886
1978
AUT
Stadtliga
77
Deutschmann Robert Peter
101886
1978
AUT
1.Klasse
78
Devaja Amar
136496
0
MKD
1.Klasse
79
Dobay Klaus Mag.
101973
2059
AUT
Stadtliga
80
Dohr Alexander
101995
2048
AUT
1.Klasse
81
Dolleschall Erwin
102007
1382
AUT
1.Klasse
82
Dolleschall Erwin
102007
1382
AUT
2.Klasse
83
Dravec Robert
102066
1410
AUT
1.Klasse
84
Dreher David
102080
1865
AUT
2.Klasse
85
Dreher David
102080
1865
AUT
Stadtliga
86
Dybov Alexander
128450
1828
SUI
1.Klasse
87
Ebner Hubert
102200
2233
AUT
Stadtliga
88
Ebner Moritz
130512
820
AUT
2.Klasse
89
Eibisberger Herbert Dr.
102365
1936
AUT
Stadtliga
90
Eitner Mario
121981
957
AUT
1.Klasse
91
Eitner Mario
121981
957
AUT
2.Klasse
92
Eitner Mario
121981
957
AUT
3.Klasse
93
Engelmaier Alexander Sergej
126266
1231
AUT
3.Klasse
94
Engelmaier Alexander Sergej
126266
1231
AUT
2.Klasse
95
Engelmaier Alexander Sergej
126266
1231
AUT
1.Klasse
96
Engelmaier Alexander Sergej
126266
1231
AUT
Stadtliga
97
Engelmaier Andrey
126918
1013
AUT
2.Klasse
98
Engelmaier Andrey
126918
1013
AUT
3.Klasse
99
Erardi Helmut
102547
1703
AUT
1.Klasse
100
Ertl Lukas
121699
1388
AUT
2.Klasse
101
Ertl Lukas
121699
1388
AUT
3.Klasse
102
Essich Guenther
102598
1646
AUT
3.Klasse
103
Essich Guenther
102598
1646
AUT
Stadtliga
104
Fabian Vince
133518
800
AUT
3.Klasse
105
Fahrner Jakob
102639
1800
AUT
Stadtliga
106
Fahrner Jakob
102639
1800
AUT
1.Klasse
107
Fahrner Jakob
102639
1800
AUT
2.Klasse
108
Fahrner Petra
102642
1536
AUT
2.Klasse
109
Fahrner Petra
102642
1536
AUT
1.Klasse
110
Fahrner Petra
102642
1536
AUT
3.Klasse
111
Fahrner Simon
102644
1505
AUT
3.Klasse
112
Fahrner Simon
102644
1505
AUT
1.Klasse
113
Fauster Patrick
134213
934
AUT
3.Klasse
114
Felber Ephraim
132306
1006
AUT
3.Klasse
115
Felber Florian
126258
995
AUT
3.Klasse
116
Felber Anselm
133855
847
AUT
3.Klasse
117
Felberbauer Sara
124336
1645
AUT
3.Klasse
118
Felberbauer Sara
124336
1645
AUT
Stadtliga
119
Felberbauer Manfred
102778
1554
AUT
Stadtliga
120
Felberbauer Manfred
102778
1554
AUT
3.Klasse
121
Felder Peter
102786
1600
AUT
3.Klasse
122
Felder Peter
102786
1600
AUT
1.Klasse
123
Fellner Gerhard
102806
1602
AUT
1.Klasse
124
Ferstl Matthias
130452
846
AUT
2.Klasse
125
Fink Jutta
121482
1257
AUT
1.Klasse
126
Fink Jutta
121482
1257
AUT
Stadtliga
127
Fischer Werner
102955
1771
AUT
Stadtliga
128
Fischer Werner
102955
1771
AUT
2.Klasse
129
Flitsch Guenther
103010
1791
AUT
2.Klasse
130
Flitsch Guenther
103010
1791
AUT
1.Klasse
131
Flitsch Guenther
103010
1791
AUT
Stadtliga
132
Fortmueller Hannes
103068
1504
AUT
1.Klasse
133
Fortmueller Hannes
103068
1504
AUT
2.Klasse
134
Frank Paul Dr.
103089
2167
AUT
Stadtliga
135
Frank Michael
126921
1187
AUT
1.Klasse
136
Frank Michael
126921
1187
AUT
3.Klasse
137
Fridrin Gertrude
122811
1431
AUT
3.Klasse
138
Fridrin Martin
103143
1414
AUT
3.Klasse
139
Friesenbichler Manfred Ing.
103167
1785
AUT
Stadtliga
140
Fritz Matthias
103195
1456
AUT
Stadtliga
141
Fritz Matthias
103195
1456
AUT
2.Klasse
142
Fritz Matthias
103195
1456
AUT
3.Klasse
143
Fritz Gottfried Mag.
103185
1269
AUT
2.Klasse
144
Fritz Gottfried Mag.
103185
1269
AUT
3.Klasse
145
Fritz Gottfried Mag.
103185
1269
AUT
Stadtliga
146
Froehlich Franz Mag.
103208
1599
AUT
2.Klasse
147
Froehlich Franz Mag.
103208
1599
AUT
1.Klasse
148
Froehlich Franz Mag.
103208
1599
AUT
3.Klasse
149
Frosch Ronald
103227
2243
AUT
Stadtliga
150
Frosch Erich
103226
2223
AUT
Stadtliga
Show complete list
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 20.03.2024 12:22
Legal details/Terms of use