Logged on: Gast
Servertime 29.03.2024 10:00:25
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
"2018 Druskininkai Rapid Open "
Last update 07.01.2018 19:33:57, Creator: Jonas Sidabras,Last Upload: IA Paliulionis Raimondas (LTU)
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FED
Rtg
sex
Typ
Club/City
1
IM
Laurusas Tomas
LTU
2543
Kaunas
2
GM
Malisauskas Vidmantas
LTU
2469
Vilnius
3
IM
Shkapenko Pavel
RUS
2436
Kaliningrad
4
IM
Pultinevicius Paulius
LTU
2414
U18
Marijampole
5
FM
Zickus Simonas
LTU
2327
Vilnius
6
WIM
Zaksaite Salomeja
LTU
2254
w
Vilnius
7
IM
Poley Vladimir
BLR
2236
Minsk
8
FM
Vedrickas Tautvydas
LTU
2233
Vilnius
9
Jaroch Pawel
POL
2223
Suwalki
10
Klimciauskas Domantas
LTU
2183
Kaunas
11
Juknis Paulius
LTU
2169
Kaunas
12
Salenga Rytis
LTU
2114
Druskininkai
13
Ziogas Modestas
LTU
2107
Kupiskis
14
Baliasnyj Timur
LTU
2080
Kaunas
15
FM
Martinkus Rolandas
LTU
2079
Marijampole
16
Salna Aleksandras
LTU
2056
U18
Vilnius
17
Babrauskas Darius
LTU
2049
Marijampole
18
Zukauskas Arnas Povilas
LTU
2045
U18
Marijampole
19
Vedrickiene Jovita
LTU
2039
w
Vilnius
20
Scheglov Dmitry
RUS
2027
U18
St. Petersburg
21
Sumskis Rimvydas
LTU
2013
Marijampole
22
IM
Kaunas Kestutis
LTU
1983
S65
Kaunas
23
Mitskevich Yauheniya
BLR
1942
w
U16
Minsk
24
Zenchanka Pavel
BLR
1941
U18
Minsk
25
Indriunas Matas
LTU
1921
U16
Vilnius
26
Vaitonis Vytautas
LTU
1921
S65
Klaipeda
27
Dailyde Arturas
LTU
1910
Druskininkai
28
FM
Rositsan Boris
LTU
1909
S65
Vilnius
29
Gailiunaite Saule
LTU
1909
w
U18
Kaunas
30
Jankus Giedrius
LTU
1907
Neravai
31
Vaskevicius Augustas
LTU
1900
U16
Marijampole
32
Maziukas Kasparas
LTU
1896
Vilnius
33
Lielmezs Girts
LAT
1893
Malpils
34
WCM
Sibajeva Marija
LTU
1884
w
U16
Klaipeda
35
Juksta Karolis
LTU
1882
U16
Kaunas
36
Ditmonaite Viktorija
LTU
1871
w
Vilnius
37
CM
Navumenka Mikhei
BLR
1852
U16
Minsk
38
Janulaitis Albertas
LTU
1837
Vilkaviskis
39
Povilaitis Tomas
LTU
1820
U16
Siauliai
40
Bagdanskis Dangis
LTU
1803
U16
Siauliai
41
Maklakova Nellija
LAT
1786
w
Riga
42
Petkeviciute Justina
LTU
1752
w
Vilnius
43
Liplianski Ivan
BLR
1738
U16
Minsk
44
Zebelis Rimantas
LTU
1728
S65
Alytus
45
Buivydas Skirmantas
LTU
1710
Klaipeda
46
Simkunaite Gabija
LTU
1705
w
U16
Siauliai
47
Gulnevs Daniils
LAT
1702
U16
Liepaja
48
Shvedau Mikhail
BLR
1700
U16
Minsk
49
Kerpe Mantas
LTU
1696
U18
Gargzdai
50
Silkaitis Laimis
LTU
1683
U16
Kaunas
51
Barsciauskas Gintautas
LTU
1680
S65
Minija
52
Vainermanas Berelis
LTU
1679
Vilnius
53
Labanauskas Dovydas
LTU
1677
U16
Siauliai
54
Mecelica Erikas
LTU
1660
U16
Kaunas
55
Chinchenko Georgii
RUS
1658
U16
St. Petersburg
56
Bandza Rokas
LTU
1651
U16
Vilnius
57
Mialik Uladzislau
BLR
1649
U18
Minsk
58
Ziogas Antanas
LTU
1638
Taurage
59
Dailidenas Justas
LTU
1635
Vilnius
60
Ravlusevic Evelina
LTU
1611
w
U16
Vilnius
61
Sipelis Sigitas
LTU
1610
Druskininkai
62
Liandzbergas Mykolas
LTU
1600
U16
Siauliai
63
Molotkievic Aleksej
LTU
1593
Druskininkai
64
Liutvinas Rokas
LTU
1578
U18
Gargzdai
65
Voveris Gediminas
LTU
1573
S65
Sirvintos
66
Saunoriute Milda
LTU
1568
w
U16
Klaipeda
67
Chmieliauskas Aurimas
LTU
1539
Kaunas
68
Raudys Danielius
LTU
1533
U18
Gargzdai
69
Juodzevicius Karolis
LTU
1526
U16
Vilnius
70
Stankus Salvijus
LTU
1509
Vilnius
71
Daudaravicius Adomas
LTU
1502
Kaunas
72
Astakhov Dmitrii
RUS
1492
U16
St. Petersburg
73
Borisovaite Ana
LTU
1479
w
U16
Klaipeda
74
Nemeshev Ivan
RUS
1450
U18
St. Petersburg
75
Dadurka Povilas
LTU
1433
U16
Marijampole
76
Braziulis Virginijus
LTU
1416
Zagare
77
Karalius Algirdas
LTU
1405
Birzai
78
Batirevs Maksims
LAT
1391
U16
Liepaja
79
Ziogiene Ieva
LTU
1279
w
Kupiskis
80
Sukys Arunas
LTU
1229
Vilnius
81
Karaliute Vestina
LTU
1218
w
U16
Birzai
82
Fadeev Vladislav Yu.
RUS
0
St. Petersburg
83
Kaklys Arvydas
LTU
0
Druskininkai
84
Kudriavskii Genadii
RUS
0
St. Petersburg
85
Shibaev Andrei
RUS
0
St. Petersburg
86
Westerberg Nils
SWE
0
Stockholm
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 20.03.2024 12:22
Legal details/Terms of use