Campeonato Argentino Absoluto Sub 8 - Vicente Lopez 9 al 13 de Febrero

Järjestäjä(t)Villa Martelli
LiittoArgentina ( ARG )
TurnausjohtajaIvanna Petrucci
PäätuomariAI/OI Leandro Plotinsky
TuomariAF Juan Durán; AN Dubrovich Igor; AN Daniel Millain; AN Galvan Christian; AR Eugenia Alegre; AR Blanco Alejandro; AR Gustavo Arambel; AR Ricardo Lombardo
Bedenkzeit90 minutos con 30 segundos por jugada
PaikkaCentro de Convenciones Arturo Frondizi. Francisco Narciso de Laprida 150, Vicent
Rating calculationKansainvälinen vahvuusluku
Pvm.2018/02/09 - 2018/02/13
Rating-Ø1029
ParienmuodostusohjelmaSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager turnaustiedosto

Viimeisin päivitys15.02.2018 18:52:58, Creator/Last Upload: liga nacional de ajedrez

Turnauksen valintaSub 8 Abs, Sub 8 Fem, Sub 10 Abs, Sub 10 Fem, Sub 12 Abs, Sub 12 Fem, Sub 14 Abs, Sub 14 Fem, Sub 16 Abs, Sub 16 Fem, Sub 18 Abs, Sub 18 Fem
LinkitJärjestäjän virallinen kotisivu, Link tournament to the tournament calendar
Parametrivalinta ei yksityiskohtia
Overview for groupsBSAS, CABA, CHAC, CORD, JUJU, SALT, SLUI, STFE, TDFU
ListatAloitusranking, Aakkosellinen pelaajaluettelo, Liitto-, peli- ja tittelitilastot, Alphabetical list all groups, Aikataulu
Lopullinen ristitaulukko 9 kierroksen jälkeen, Ristitaulukko aloitusrankingin mukaan
Pöytien paritkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7, krs.8, krs.9/9 , ei paria
Tuloslista kierroksen jälkeenkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7, krs.8, krs.9
Excel ja tulostusTulosta, Vie Exceliin (.xls), Vie Exceliin (.xlsx), Vie pdf-tiedostoksi

Aloitusranking

NrNimiFideIDFEDRtgRy.Kerho/Kaupunki
1CMSchnaider Ilan169013ARG1492CABAFMDA
2Gimenez Alessio168955ARG1202BSASVilla Martelli
3Blanco Urquiza Mateo IsmaelARG0BSASFADEPP
4Castro Narvaez Mauro LisandroARG0JUJURey Blanco de Jujuy
5Ciapetta Thiago178780ARG0BSASVilla Martelli
6Delaione Marco176176ARG0CABAFMDA
7Digiovanna LucasARG0STFERosario
8Fernandez Cesare GonzaloARG0CORDFAPC
9Fioramonte FrancoARG0STFERafaela
10Fiorito Francisco180165ARG0CABAFMDA
11Gallo AlvaroARG0SALTSalta
12Garcia Cambareri Mateo178802ARG0BSASVilla Martelli
13Gonzalez LucianoARG0CHACChaco
14Goyenechea Laureano170992ARG0STFERosario
15Iglesias Tomas177962ARG0TDFUCirculo de Ajedrez de Ushuaia
16Lisnovsky Tomas174122ARG0CABAFMDA
17Lovari Marx SantiagoARG0BSASLa Plata
18Mucchiutti Ayrton175838ARG0CABAFMDA
19Nardini BorisARG0BSASOlavarria
20Numa ValentinARG0SLUISan Luis
21Rey Camilo176290ARG0BSASONG Lasker
22Torres LorenzoARG0STFERosario
23Vansteenkiste IanARG0STFERosario
24Vargas Perez DamianARG0TDFURotary Club Isla Grande