Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Первенство ЦСДЮШШОР среди детских коллективов

последно ажурирање15.02.2018 12:29:24, Creator/Last Upload: tatarstan chess

Носител (на екипата)

Бр.ЕкипаРтгАвг
1Ровесник-21471
2Звезда1445
3Каисса-11434
4Эксельсиор1379
5Chess Club1373
6Зенит-21368
7Звезда-21288
8Рубин1250
9Каисса-21239
10Ника-11210
11Дельфин1209
12Ладья-641209
13Гимназия №61169
14Гамбит1156
15Спутник1149
16Звезда-31137
17Ника-21071
18Алиса1018