Logged on: Gast
Servertime 26.04.2024 00:30:45
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Почетна
Турнир-База на податоци
Првенство на Австрија
Слики
FAQ
Online Регистрација
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:
покажите податоци за турнирот
23. Steirische Jugendschach-Olympiade Buben U11 Schnellschach-Landesmeisterschaften
последно ажурирање14.02.2018 17:08:29, Creator/Last Upload: HR. ERICH GIGERL
Search for player
Пребарувај
Стартна ранг листа
Бр.
Име
Ртг
Клуб/Град
1
Trummer Alexander
1137
BG/BRG Lichtenfels
2
Künstl Florian
1136
BG/BRG Leibnitz
3
Aurich Marvin
1063
VS Hollenegg
4
Böheim Paul
1031
NMS Pinggau
5
Jetzl Julian
1026
VS Bad Aussee
6
Kleibenzettl Kristian
1023
VS Feldbach II
7
Tanul Daniel Marian
1008
NMS Ratten
8
Haas Andreas
966
VS Feldbach II
9
Posch Michael
939
BG/BRG Kapfenberg
10
Windisch Timo Martin
927
BG/BRG Weiz
11
Zaytsev Alexander
923
BG/BRG Kepler
12
Wagner Christian
915
VS St.Stefan/Leoben
13
Polt Joshua
907
GIBS Graz
14
Strobl Philipp
883
Akademisches Gymnasium
15
Wang Jiawen
881
NMS Deutschlandsberg
16
Lackner Julian
878
NMS Passail
17
Holzmeister Nico
863
BG/BRG Rein
18
Berghofer Julian Marco
833
VS Fürstenfeld
19
Schwarzenegger Felix
800
NMS Körner Kapfenberg
20
Angerer Manuel
0
VS Maßweg
21
Aumüller Martin
0
VS Eggersdorf
22
Bernhard Florian
0
VS Retznei
23
Cevizci Arda
0
BG/BRG Kepler
24
Enkhbold Batsanaa
0
VS Kindberg
25
Fortmüller Sebastian
0
NMS St.Anna/Aigen
26
Fritz Raffael
0
BG/BRG Fürstenfeld
27
Gartler Johannes
0
VS Lödersdorf
28
Griesbacher Jakob
0
VS Jagerberg
29
Hang Charly
0
BG/BRG Kepler
30
Harreiter Mattis
0
NMS Ursulinen
31
Hofer Elias
0
VS Schladming
32
Hofer Leon
0
NMS St.Radegund
33
Janger Nico
0
NMS Gratwein
34
Jesenik Jakob
0
VS Hönigtal
35
Klinkan Andre
0
VS Übelbach
36
Korndon Hannes
0
BG/BRG Kapfenberg
37
Kreim David
0
NMS Ursulinen
38
Kriegl Nico
0
MVS Retznei
39
Lang Elias
0
VS Pogier
40
Leitner Luca
0
NMS St.Radegund
41
Lerner Simon
0
VS Jagerberg
42
Lobastov Patrick
0
NMS Schladming II
43
Lückl Gabriel
0
BG/BRG Leibnitz
44
Micanovic Michael
0
VS Schönau
45
Nitsche Rafael
0
KPH
46
Pechmann Paul
0
NMS Ursulinen
47
Pock Alexander
0
VS Jagerberg
48
Popadic Dusan
0
BG/BRG Kapfenberg
49
Postel Tobias
0
NMS Mureck
50
Rohrer Lukas
0
VS Hönigtal
51
Rüge Maximilian
0
VS Hollenegg
52
Schantl Martin
0
VS Jagerberg
53
Schmidt Lukas Armin
0
NMS Markt Alhau
54
Schönbacher Daniel
0
NMS Straden
55
Siegmund Leonhard Jakob
0
BG/BRG Seebacher
56
Strein David
0
VS St.Marein
57
Topuz Emilio
0
VS Schulschwestern
58
Tritthard Oliver
0
VS Stainz
59
Trobentar Maximilian
0
BG/BRG Leibnitz
Сервер на Chess-Tournament-Results
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
masthead