Logged on: Gast
Servertime 23.04.2024 08:32:41
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Почетна
Турнир-База на податоци
Првенство на Австрија
Слики
FAQ
Online Регистрација
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:
покажите податоци за турнирот
TEMPO 24-02-2018 RSK
последно ажурирање24.02.2018 17:42:10, Creator/Last Upload: IA Mammadzade Nurali
Search for player
Пребарувај
Стартна ранг листа
Бр.
Име
ФидеИД
ФЕД.
Ртг
1
FM
Ahmadzada Ahmad
13413007
AZE
2283
2
Babazada Khazar
13413554
AZE
2230
3
FM
Gasanov Zaur
34125970
RUS
2229
4
Manafov Vugar
13410814
AZE
2193
5
Mustafayev Farid
13408771
AZE
2153
6
Aliyev Seyfulla
13430424
AZE
1920
7
Gurbanov Ismayil
13417304
AZE
1853
8
Aliyev Toghrul
13418564
AZE
1794
9
Kazimov Eynur
13428055
AZE
1789
10
Mammadli Anar
13405470
AZE
1773
11
Huseynli Agil
13423410
AZE
1705
12
Valiyev Shahin
13424203
AZE
1696
13
Muradov Asgar
13404563
AZE
1689
14
Baghirov Ramis
13402170
AZE
1679
15
Israilov Agil
13419013
AZE
1678
16
Hajizada Joshgun
13420887
AZE
1613
17
Ismayilov Rasim
13416553
AZE
1575
18
Mustafayev Aykhan
13418572
AZE
1535
19
CM
Suleymanov Ali
13418548
AZE
1533
20
Mehraliyev Emil
13420771
AZE
1525
21
Kalbiyev Elbrus
13415301
AZE
1515
22
Hasanaliyev Zaur
13433075
AZE
1477
23
Abdulbaghiyev Rufat
13416502
AZE
1468
24
Pashayeva Jamila
13417533
AZE
1468
25
Mammadov Fazil
13432290
AZE
1449
26
Javadov Habil
13424165
AZE
1437
27
Alasgarli Ibrahim
13416243
AZE
1434
28
Ahmadov Ramil
13430386
AZE
1417
29
Ahmadov Orkhan
13424017
AZE
1408
30
Abdullayev Tarlan
13415832
AZE
1407
31
Mammadov Rashad
13423150
AZE
1405
32
Baghirzade Kanan
13418440
AZE
1394
33
Manafov Yusif
13423657
AZE
1378
34
Nasibova Narmin
13418017
AZE
1366
35
Karimov Ibrahim
13422278
AZE
1339
36
Zuqanov Ali
13413953
AZE
1300
37
Mammadli Ilkin
13424130
AZE
1279
38
Mushtaid-Zada Javid
13427334
AZE
1278
39
Mehtizada Murad
13421301
AZE
1206
40
Shukurova Aydan
13415000
AZE
1198
41
Alizada Pasham
13424491
AZE
1119
42
Yambulatov Timur
13430017
AZE
1119
43
Aliyeva Aysha
13419447
AZE
1118
44
Jafarova Aysel
13429116
AZE
1099
45
Israfilzade Zahra
13432583
AZE
1056
46
Nehmatli Asim
13432516
AZE
1026
47
Gasimzade Davud
13432532
AZE
1900
48
Najafov Rufat
13417347
AZE
1900
49
Tahmazov Ziyaddin
AZE
1900
50
Azizov Fuad
13431242
AZE
1800
51
Karimli Aykhan
13417584
AZE
1800
52
Mikayilov Elvin
AZE
1800
53
Aliyeva Banu
13419455
AZE
1700
54
Guliyeva Aylin
13435280
AZE
1600
55
Jabrayilli Arif
13432770
AZE
1600
56
Karimli Arrahman
AZE
1600
57
Zarbaliyeva Daniz
13431900
AZE
1600
58
Mushtaidzada Fidan
AZE
1400
59
Soltanaliyev Alasgar
AZE
1400
Сервер на Chess-Tournament-Results
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
masthead