Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

Bezirksliga Mitte 2011/2012

Last update 23.04.2012 08:58:03, Creator/Last Upload: schachklub st veit/glan

Team-Pairings of all rounds

Round 1 on 2011/10/15 at 15:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Sk MPÖ Maria Saal 2  Sg ASVÖ Techelsberg-Pörtschach 16:2
2  Askö Bodensdorf 1  Askö Finkenstein 22:6
3  Sc Elektro Saringer Gnesau 1  Esv Askö Admira Villach 3:
4  Sk Wölfnitz 1  Zugzwang Klagenfurt 1:
5  Sv Kran Kogler St.Veit/Glan 2  Sv GH Bürger Schiefling 16:2
6  Sv VB Feldkirchen/Ossiach 2  spielfrei:
Round 2 on 2011/10/22 at 15:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Zugzwang Klagenfurt 1  Sv Kran Kogler St.Veit/Glan 2:
2  Esv Askö Admira Villach 3  Sk Wölfnitz 14:4
3  Askö Finkenstein 2  Sc Elektro Saringer Gnesau 1:
4  Sg ASVÖ Techelsberg-Pörtschach 1  Askö Bodensdorf 1:
5  Sv VB Feldkirchen/Ossiach 2  Sk MPÖ Maria Saal 25:3
6  Sv GH Bürger Schiefling 1  spielfrei:
Round 3 on 2011/11/05 at 15:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Askö Bodensdorf 1  Sv VB Feldkirchen/Ossiach 23:5
2  Sc Elektro Saringer Gnesau 1  Sg ASVÖ Techelsberg-Pörtschach 17:1
3  Sk Wölfnitz 1  Askö Finkenstein 24:4
4  Sv Kran Kogler St.Veit/Glan 2  Esv Askö Admira Villach 38:0
5  Sv GH Bürger Schiefling 1  Zugzwang Klagenfurt 1:
6  Sk MPÖ Maria Saal 2  spielfrei:
Round 4 on 2011/11/19 at 15:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Esv Askö Admira Villach 3  Sv GH Bürger Schiefling 13:5
2  Askö Finkenstein 2  Sv Kran Kogler St.Veit/Glan 23:5
3  Sg ASVÖ Techelsberg-Pörtschach 1  Sk Wölfnitz 1:
4  Sv VB Feldkirchen/Ossiach 2  Sc Elektro Saringer Gnesau 1:
5  Sk MPÖ Maria Saal 2  Askö Bodensdorf 15:3
6  Zugzwang Klagenfurt 1  spielfrei:
Round 5 on 2011/12/03 at 15:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Sc Elektro Saringer Gnesau 1  Sk MPÖ Maria Saal 25:3
2  Sk Wölfnitz 1  Sv VB Feldkirchen/Ossiach 2:
3  Sv Kran Kogler St.Veit/Glan 2  Sg ASVÖ Techelsberg-Pörtschach 1:
4  Sv GH Bürger Schiefling 1  Askö Finkenstein 23:5
5  Zugzwang Klagenfurt 1  Esv Askö Admira Villach 3:
6  Askö Bodensdorf 1  spielfrei:
Round 6 on 2012/01/14 at 15:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Askö Finkenstein 2  Zugzwang Klagenfurt 16:2
2  Sg ASVÖ Techelsberg-Pörtschach 1  Sv GH Bürger Schiefling 1:
3  Sv VB Feldkirchen/Ossiach 2  Sv Kran Kogler St.Veit/Glan 23:5
4  Sk MPÖ Maria Saal 2  Sk Wölfnitz 15:3
5  Askö Bodensdorf 1  Sc Elektro Saringer Gnesau 1:
6  Esv Askö Admira Villach 3  spielfrei:
Round 7 on 2012/01/21 at 15:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Sk Wölfnitz 1  Askö Bodensdorf 14:4
2  Sv Kran Kogler St.Veit/Glan 2  Sk MPÖ Maria Saal 2:
3  Sv GH Bürger Schiefling 1  Sv VB Feldkirchen/Ossiach 24:4
4  Zugzwang Klagenfurt 1  Sg ASVÖ Techelsberg-Pörtschach 1:
5  Esv Askö Admira Villach 3  Askö Finkenstein 2:
6  Sc Elektro Saringer Gnesau 1  spielfrei:
Round 8 on 2012/02/04 at 15:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Sg ASVÖ Techelsberg-Pörtschach 1  Esv Askö Admira Villach 3:
2  Sv VB Feldkirchen/Ossiach 2  Zugzwang Klagenfurt 16:2
3  Sk MPÖ Maria Saal 2  Sv GH Bürger Schiefling 1:
4  Askö Bodensdorf 1  Sv Kran Kogler St.Veit/Glan 22:6
5  Sc Elektro Saringer Gnesau 1  Sk Wölfnitz 1:
6  Askö Finkenstein 2  spielfrei:
Round 9 on 2012/03/17 at 15:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Sv Kran Kogler St.Veit/Glan 2  Sc Elektro Saringer Gnesau 1:
2  Sv GH Bürger Schiefling 1  Askö Bodensdorf 1:
3  Zugzwang Klagenfurt 1  Sk MPÖ Maria Saal 24:4
4  Esv Askö Admira Villach 3  Sv VB Feldkirchen/Ossiach 23:5
5  Askö Finkenstein 2  Sg ASVÖ Techelsberg-Pörtschach 1:½
6  Sk Wölfnitz 1  spielfrei:
Round 10 on 2012/03/31 at 15:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Sv VB Feldkirchen/Ossiach 2  Askö Finkenstein 2:
2  Sk MPÖ Maria Saal 2  Esv Askö Admira Villach 34:4
3  Askö Bodensdorf 1  Zugzwang Klagenfurt 1:
4  Sc Elektro Saringer Gnesau 1  Sv GH Bürger Schiefling 1:
5  Sk Wölfnitz 1  Sv Kran Kogler St.Veit/Glan 23:5
6  Sg ASVÖ Techelsberg-Pörtschach 1  spielfrei:
Round 11 on 2012/04/21 at 15:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Sv GH Bürger Schiefling 1  Sk Wölfnitz 1:
2  Zugzwang Klagenfurt 1  Sc Elektro Saringer Gnesau 1:
3  Esv Askö Admira Villach 3  Askö Bodensdorf 1:
4  Askö Finkenstein 2  Sk MPÖ Maria Saal 26:2
5  Sg ASVÖ Techelsberg-Pörtschach 1  Sv VB Feldkirchen/Ossiach 2:
6  Sv Kran Kogler St.Veit/Glan 2  spielfrei: