Logged on: Gast
Servertime 26.04.2024 00:11:57
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
O pohár mesta Klatov A
Last update 08.07.2007 20:22:11, Creator/Last Upload: Chess Federation of the Czech Republic
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FED
Rtg
Club/City
1
IM
Neuman Petr
CZE
2414
Sokol Plzen I
2
IM
Jurek Josef
CZE
2381
Sokol Plzen I
3
IM
Michálek Jan
CZE
2355
Sokol Plzen I
4
Kopta Pavel
CZE
2325
Sokol Kobylisy
5
Trmal Jaroslav
CZE
2321
ALVA Príbram
6
Štross František
CZE
2318
DDM Praha 6
7
Sodoma Jan
CZE
2316
Bohemians Praha
8
Plát Vojtech
CZE
2284
Sokol Klatovy
9
Voríšek Jaroslav
CZE
2267
Bohemians Praha
10
Kubecka David
CZE
2264
Asix Praha
11
Vedral Oldrich
CZE
2262
Oaza Praha
12
Havlík Jan
CZE
2261
Mahrla Praha
13
Folk Petr
CZE
2256
Sokol Plzen I
14
Lacina Adolf
CZE
2252
Sokol Písek
15
FM
Palek Miroslav
CZE
2246
Sokol Plzen I
16
Jaroš Martin
CZE
2198
Sokol Plzen I
17
Folková Martina
CZE
2195
Sokol Plzen I
18
Blecha Miroslav
CZE
2194
Sokol Plzen-Letná
19
Krejcí Jr Jan
CZE
2193
Tatran Litovel
20
Vanka Miloslav
CZE
2188
Caissa Úholicky
21
Krejcí Sr Jan
CZE
2187
Tatran Litovel
22
Kaderábek Jirí
CZE
2186
Jiskra Tanvald
23
Šmíd Miroslav
CZE
2186
Bohemians Praha
24
Pokrupa Marek
CZE
2178
ŠK Karlovy Vary
25
Herejk Petr
CZE
2160
ŠK Líne
26
Trmota Zdenek
CZE
2159
ŠK Plzen-Letná
27
Erneker Josef
CZE
2158
Bohemians Praha
28
WFM
Kubíková Alena
CZE
2155
Sokol Kobylisy
29
Stluka František
CZE
2148
ALVA Príbram
30
Volák Michal
CZE
2147
Spartak Pelhrimov
31
Routner Jakub
CZE
2139
Sokol Kobylisy
32
Janocko Petr
CZE
2133
Loko Plzen
33
Cakl Zdenek
CZE
2132
Desko Liberec
34
Brom Jirí
CZE
2120
ŠK Týn nad Vltavou
35
Gdovin Ján
CZE
2117
Sokol Písek
36
Šott Pavel
CZE
2115
Sokol Klatovy
37
Grill Roman
CZE
2113
Sokol Písek
38
Ondreját Miroslav
CZE
2112
Baník Sokolov
39
Boleslav Petr
CZE
2106
1. Novoborský ŠK
40
Jacek Miloslav
CZE
2106
Sokol Mladá Boleslav
41
Havlíková Kristýna
CZE
2100
Sokol Klatovy
42
Krejcí Jakub
CZE
2100
Spartak Pelhrimov
43
Cmiko Jakub
CZE
2100
Oaza Praha
44
Hlavác Rudolf
CZE
2098
Baník Sokolov
45
Cuhra Martin
CZE
2093
QCC ceské Budejovice
46
Turner Radek
CZE
2086
Sokol Domažlice
47
Cvikl Michal
CZE
2085
Šakal Kozolupy
48
Vevera Radek
CZE
2083
Bohemians Praha
49
Framberk Jan
CZE
2077
Caissa Úholicky
50
Palková Katerina
CZE
2070
Sokol Klatovy
51
Forman Miroslav
CZE
2061
Oaza Praha
52
Novotný Jaroslav
CZE
2055
Desko Liberec
53
Kracík Dobroslav
CZE
2054
ŠK Líne
54
Paldus Petr
CZE
2048
Desko Liberec
55
Cecil Pavel
CZE
2042
Loko Plzen
56
Danek Václav
CZE
2023
Loko Plzen
57
Havlík Jindrich
CZE
2022
Sokol Klatovy
58
Pravdík Kamil
CZE
2019
Sokol Tábor
59
Peníška Pavel
CZE
2017
Desko Liberec
60
Rakouš Pavel
CZE
2013
Caissa Úholicky
61
Kovár Petr
CZE
2008
Sokol Kobylisy
62
Rmoutil Martin
CZE
2008
Oaza Praha
63
Vlasák Lukáš
CZE
2008
Spartak Chodov
64
Novák Jaromír
CZE
2004
Sokol Klatovy
65
Šnaidr Jirí
CZE
2004
Sokol Plzen-Letná
66
Škoda Martin
CZE
1998
Sokol Bedrichov
67
Pokora Lubomír
CZE
1997
Baník Habartov
68
Hlavnicka Jan
CZE
1996
Biomedica Rícany
69
Jonáš Václav
CZE
1987
Sokol Klatovy
70
Hüttner Miloš
CZE
1982
ŠK Karlovy Vary
71
Pospíšil Jirí
CZE
1974
ŠK mesta Dobrovice
72
Cekan Petr
CZE
1972
Sokol Plzen-Letná
73
Jakl Aleš
CZE
1968
Slavoj Tachov
74
Hacaperková Lenka
CZE
1966
DDM Praha 6
75
Jenc Milan
CZE
1965
ŠK Líne
76
Kubík Jaroslav
CZE
1964
Sokol Kobylisy
77
Lexa Václav
CZE
1957
Sokol Vršovice
78
Macek Kamil
CZE
1951
Bohemia Podebrady
79
Kubát Miroslav
CZE
1942
Sokol Klatovy
80
Hacaperka Michal
CZE
1936
DDM Praha 6
81
Straka Vojtech
CZE
1933
ŠK Medvedi Zvole
82
Šíbl Václav
CZE
1901
Loko Cheb
83
Škut MIchal
CZE
1899
Sokol Klatovy
84
Vacek Miroslav
CZE
1898
QCC Ceské Budejovice
85
Muzikár Martin
CZE
1892
Sokol Vyšehrad
86
Vlcek Marek
CZE
1892
Caissa Úholicky
87
Hruška Ondrej
CZE
1883
Spartak Pelhrimov
88
Hadrava Jaroslav
CZE
1871
ŠK CSOB Praha
89
Kalivoda Libor
CZE
1867
Alva Príbram
90
Grabarczyk Sylwester
CZE
1864
Oaza Praha
91
Švec Ludek
CZE
1856
Desko Liberec
92
Skopec Luboš
CZE
1854
ŠK mesta Dobrovice
93
Hruška Josef
CZE
1850
Spartak Pelhrimov
94
Valdman Jan
CZE
1839
QCC Ceské Budejovice
95
Trávník Petr
CZE
1826
Desko Liberec
96
Hampel Rudolf
CZE
1822
Sokol Kobylisy
97
Nguyen Dinh Phong
CZE
1822
Sokol Klatovy
98
Šterba Karel
CZE
1807
Oaza Praha
99
Schánilec Martin
CZE
1804
Sokol Klatovy
100
Palla Rostislav
CZE
1803
Rychnov nad Knežnou
101
Mühlbauer Hans-Rainer
CZE
1786
SC Kötzting
102
Rezác Jindrich
CZE
1768
TJ Auto Škoda Mladá Boles
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use