Logged on: Gast
Servertime 19.04.2024 05:12:22
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Etusivu
Turnaustietokanta
AUT mestaruus
Kuvat
FAQ
Online-rekisteröinti
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Huom! Palvelimen kuorman laskemiseksi vähennämme hakukoneiden (Google, Yahoo...) skannausta siirtämällä kahta viikkoa vanhemmat (loppupvm) turnaukset seuraavan linkin taakse
2nd Individual European Chess Championship Ohrid, Makedonia
Viimeisin päivitys01.01.2000 00:00:00, Creator/Last Upload:
Search for player
Haku
Aloitusranking
Nr
Nimi
FideID
FED
Rtg
1
GM
GUREVICH Mikhail
200930
BEL
2688
2
GM
POLGAR Judit
700070
HUN
2678
3
GM
BOLOGAN Viktor
13900048
MDA
2676
4
GM
GEORGIEV Kiril
2900017
BUL
2676
5
GM
SHORT Nigel D
400025
ENG
2676
6
GM
PONOMARIOV Ruslan
14103320
UKR
2673
7
GM
TKACHIEV Vladislav
618438
FRA
2672
8
GM
AZMAIPARASHVILI Zurab
13601326
GEO
2670
9
GM
VAN WELY Loek
1000268
NED
2670
10
GM
MOVSESIAN Sergei
310204
CZE
2661
11
GM
LAUTIER Joel
600016
FRA
2658
12
GM
RUBLEVSKY Sergei
4115309
RUS
2657
13
GM
KRASENKOW Michal
1113100
POL
2655
14
GM
AKOPIAN Vladimir
13300032
ARM
2654
15
GM
NIKOLIC Predrag
14400014
BIH
2652
16
GM
GRAF Alexander
4680804
GER
2649
17
GM
JUSSUPOW Artur
4618777
GER
2645
18
GM
KORCHNOI Viktor
1300016
SUI
2643
19
GM
VAGANIAN Rafael
13300016
ARM
2641
20
GM
ALMASI Zoltan
702293
HUN
2640
21
GM
BELIAVSKY Alexander
14602377
SLO
2638
22
GM
SAKAEV Konstantin
4104226
RUS
2637
23
GM
DAUTOV Rustem
4623606
GER
2631
24
GM
EHLVEST Jaan
4500016
EST
2630
25
GM
PIKET Jeroen
1000055
NED
2628
26
GM
TREGUBOV Pavel V
4115341
RUS
2628
27
GM
LASTIN Alexander
4119240
RUS
2627
28
GM
ZVJAGINSEV Vadim
4113403
RUS
2627
29
GM
BAKLAN Vladimir
14102196
UKR
2613
30
GM
ALEKSANDROV Aleksej
13500139
BLR
2610
31
GM
KHENKIN Igor
4659600
GER
2609
32
GM
MACIEJA Bartlomiej
1104306
POL
2608
33
GM
LPUTIAN Smbat
13300024
ARM
2607
34
GM
MILOV Vadim
1304364
SUI
2605
35
GM
SUTOVSKY Emil
2802007
ISR
2604
36
GM
TIVIAKOV Sergei
1008013
NED
2603
37
GM
MOTYLEV Alexander
4121830
RUS
2601
38
GM
AVRUKH Boris
2803895
ISR
2600
39
GM
NAJER Evgeniy
4118987
RUS
2600
40
GM
STURUA Zurab
13600095
GEO
2600
41
GM
NISIPEANU Liviu-Dieter
1202758
ROU
2596
42
GM
KOZUL Zdenko
14502879
CRO
2595
43
GM
GOLOD Vitali
2804140
ISR
2593
44
GM
GEORGIEV Vladimir
2903024
BUL
2592
45
GM
MARKOWSKI Tomasz
1105680
POL
2592
46
GM
FEDOROV Alexei
13500465
BLR
2590
47
GM
KOBALIJA Mihail
4119150
RUS
2590
48
GM
DEGRAEVE Jean-Marc
600270
FRA
2589
49
GM
IORDACHESCU Viorel
13900200
MDA
2589
50
GM
NIELSEN Peter Heine
1400355
DEN
2585
51
GM
DELCHEV Aleksander
2900394
BUL
2584
52
GM
GALKIN Alexander
4120426
RUS
2584
53
GM
PIGUSOV Evgeny
4100514
RUS
2584
54
GM
ASRIAN Karen
13300490
ARM
2582
55
GM
KEMPINSKI Robert
1105663
POL
2582
56
GM
NIJBOER Friso
1000063
NED
2580
57
GM
EPISHIN Vladimir
4162714
RUS
2579
58
GM
HUZMAN Alexander
2803828
ISR
2578
59
GM
MITKOV Nikola
15000290
MKD
2578
60
GM
ASEEV Konstantin
4100247
RUS
2577
61
GM
PSAKHIS Lev
2800012
ISR
2575
62
GM
ANASTASIAN Ashot
13300059
ARM
2574
63
GM
KRUPPA Yuri
14100142
UKR
2572
64
GM
GYIMESI Zoltan
702218
HUN
2571
65
GM
GREENFELD Alon
2800039
ISR
2570
66
GM
KACHEISHVILI Giorgi
13600613
GEO
2570
67
GM
STEFANSSON Hannes
2300087
ISL
2570
68
GM
KUZMIN Gennadi P
14100070
UKR
2569
69
GM
LUTHER Thomas
4611420
GER
2568
70
GM
SOKOLOV Andrei
627089
FRA
2568
71
GM
HULAK Krunoslav
14500060
CRO
2564
72
GM
CONQUEST Stuart
400181
ENG
2563
73
GM
NEVEDNICHY Vladislav
1205730
ROU
2563
74
GM
MILES Anthony J
403385
ENG
2562
75
GM
NEVEROV Valeriy
14100150
UKR
2562
76
GM
ISTRATESCU Andrei
1200372
ROU
2561
77
GM
MOISEENKO Alexander
14102560
UKR
2561
78
GM
ROMANISHIN Oleg
14100088
UKR
2559
79
GM
VALLEJO Pons Francisco
2205530
ESP
2559
80
GM
ELJANOV Pavel
14102951
UKR
2558
81
GM
VOLKOV Sergey
4122763
RUS
2558
82
GM
RUCK Robert
705713
HUN
2557
83
GM
MINASIAN Artashes
13300040
ARM
2554
84
GM
SOCKO Bartosz
1107038
POL
2554
85
GM
TUROV Maxim
4120086
RUS
2553
86
GM
NATAF Igor-Alexandre
605492
FRA
2552
87
GM
SHULMAN Yuri
13500520
BLR
2551
88
GM
CHUCHELOV Vladimir
201260
BEL
2550
89
GM
BLATNY Pavel
300047
CZE
2547
90
IM
NARCISO Dublan Marc
2201500
ESP
2544
91
GM
BEZGODOV Alexei
4105257
RUS
2543
92
IM
JOBAVA Baadur
13601520
GEO
2543
93
GM
VAISSER Anatoli
603252
FRA
2540
94
GM
GERSHON Alik
2802430
ISR
2539
95
GM
REINDERMAN Dimitri
1001302
NED
2539
96
GM
ATALIK Suat
14401487
BIH
2537
97
GM
TIMOSHENKO Georgy
14100118
UKR
2537
98
GM
CHERNYSHOV Konstantin
4117328
RUS
2536
99
GM
BISCHOFF Klaus
4600045
GER
2533
100
GM
AGREST Evgenij
1705024
SWE
2532
101
GM
TIMOSCENKO Gennadij
14901536
SVK
2531
102
GM
BLEHM Pawel
1107836
POL
2530
103
GM
SULSKIS Sarunas
12800112
LTU
2530
104
GM
SLOBODJAN Roman
4617347
GER
2529
105
GM
YEGIAZARIAN Arsen
13300520
ARM
2529
106
GM
ARONIAN Levon
13300474
ARM
2528
107
GM
GDANSKI Jacek
1100106
POL
2528
108
GM
GOLOSHCHAPOV Alexander
14103222
UKR
2528
109
GM
GULIEV Sarhan
13400231
AZE
2528
110
GM
VOLZHIN Alexander
4115031
RUS
2528
111
GM
TISCHBIEREK Raj
4611322
GER
2527
112
GM
CVITAN Ognjen
14500086
CRO
2526
113
GM
SULAVA Nenad
14500205
CRO
2478
114
GM
RECHLIS Gad
2800047
ISR
2525
115
GM
MALAKHATKO Vadim
14104202
UKR
2524
116
GM
MIKHALEVSKI Victor
2801914
ISR
2523
117
GM
BURMAKIN Vladimir
4105109
RUS
2522
118
GM
WELLS Peter
400327
ENG
2522
119
IM
MIROSHNICHENKO Evgenij
14102595
UKR
2520
120
GM
MILADINOVIC Igor
4203380
GRE
2519
121
GM
CHATALBASHEV Boris
2900440
BUL
2518
122
GM
SAVCHENKO Stanislav
14101262
UKR
2517
123
IM
RABIEGA Robert
4601475
GER
2517
124
IM
SARGISSIAN Gabriel
13300881
ARM
2517
125
GM
SHNEIDER Aleksandr
14100045
UKR
2516
126
GM
NEDEV Trajce
15000605
MKD
2514
127
IM
SMIRNOV Pavel
4123425
RUS
2511
128
GM
SULYPA Alexandre
14100487
UKR
2510
129
GM
ACS Peter
708020
HUN
2509
130
GM
KUCZYNSKI Robert
1100033
POL
2509
131
GM
SAN SEGUNDO Carrillo P
2200082
ESP
2508
132
GM
KANTSLER Boris
2805359
ISR
2507
133
IM
KONOPKA Michal
308633
CZE
2507
134
IM
GRABARCZYK Miroslaw
1101684
POL
2506
135
GM
IONOV Sergey
4100875
RUS
2505
136
GM
JACIMOVIC Dragoljub
15000214
MKD
2504
137
GM
ZELCIC Robert
14500310
CRO
2503
138
IM
FEDORCHUK Sergey A.
14102536
UKR
2503
139
IM
CZEBE Attila
705268
HUN
2502
140
IM
MITON Kamil
1111914
POL
2497
141
GM
GODENA Michele
800090
ITA
2494
142
IM
HALKIAS Stelios
4201809
GRE
2494
143
IM
VOLOKITIN Andrei
14107090
UKR
2493
144
IM
EKSTROEM Roland
1302302
SUI
2492
145
GM
ARBAKOV Valentin
4100620
RUS
2491
146
GM
DERVISHI Erald
4700236
ALB
2491
147
IM
IZORIA Zviad
13601733
GEO
2489
148
IM
CAO Sang
725056
HUN
2488
149
GM
JARACZ Pawel
1102222
POL
2484
150
GM
DJURIC Stefan
900133
YUG
2483
151
GM
EFIMOV Igor
806404
ITA
2480
152
GM
GAUSEL Einar
1500031
NOR
2480
153
IM
MORENO CARNERO Javier
2224267
ESP
2480
154
IM
MRVA Martin
14900092
SVK
2479
155
GM
ERMENKOV Evgenij
2900106
BUL
2478
156
IM
MINASIAN Ara
13300377
ARM
2478
157
IM
PODGAETS Mikhail
14100215
UKR
2477
158
GM
ZLOCHEVSKIJ Alexander
811424
ITA
2469
159
GM
BOGDANOVSKI Vlatko
15000206
MKD
2463
160
GM
DE VREUGT Dennis
1003909
NED
2460
161
IM
ROEDER Mathias
4600223
GER
2459
162
IM
ROGIC Davor
14501228
CRO
2457
163
AZAROV Sergei
13501470
BLR
2452
164
IM
CYBOROWSKI Lukasz
1108760
POL
2450
165
IM
ZUEGER Beat
1300067
SUI
2448
166
GM
HILLARP PERSSON Tiger
1700812
SWE
2443
167
IM
BELOTTI Bruno
800040
ITA
2440
168
IM
ABBASOV Farid
13400665
AZE
2439
169
IM
EFIMENKO Zahar
14107201
UKR
2439
170
IM
STANOJOSKI Zvonko
15000257
MKD
2435
171
IM
GALEGO Luis
1900072
POR
2429
172
IM
DANCEVSKI Orce
15000311
MKD
2428
173
IM
LIKAVSKY Tomas
14900483
SVK
2425
174
IM
PETROV Marijan
2901773
BUL
2425
175
FM
MITKOV Marjan
15000354
MKD
2424
176
GM
ARLANDI Ennio
800104
ITA
2423
177
FM
ROSSI Carlo
800651
ITA
2418
178
IM
MCHEDLISHVILI Mikheil
13600966
GEO
2416
179
IM
COLOVIC Aleksandar
15000729
MKD
2413
180
IM
KIROSKI Toni
15000265
MKD
2403
181
KOROBOV Anton
14105730
UKR
2401
182
KHRUSCHIOV Alexey
13900544
MDA
2400
183
FM
BRENDEL Oliver
4602048
GER
2389
184
GM
KUTIROV Rolando
15000010
MKD
2381
185
FM
STAMENKOV Vanco
15000303
MKD
2380
186
FM
KRISTJANSSON Stefan
2301172
ISL
2371
187
IM
WEISS Christian
1602926
AUT
2368
188
FM
KIZOV Atanas
15001270
MKD
2368
189
IM
GUNNARSSON Jon Viktor
2300931
ISL
2366
190
FM
VASOVSKI Nikola
15000397
MKD
2359
191
HAZNEDAROGLU Kivanc
6300634
TUR
2358
192
FM
STOJANOVSKI Dejan
15000796
MKD
2351
193
IM
BASAGIC Zlatko
14603004
SLO
2345
194
GICEV Blagoja
15000281
MKD
2336
195
FM
ULKER Ates
6300073
TUR
2332
196
FM
KOCOVSKI Ivan
15000524
MKD
2324
197
FM
ORGANDZIEV Oliver
15000419
MKD
2322
198
THORFINNSSON Bragi
2300958
ISL
2292
199
FM
ILIC Ljubomir
15000540
MKD
2282
200
FM
PETKOVSKI Vlatko
15000273
MKD
2265
201
FM
GICOV Zoran
15000486
MKD
2257
202
TRKALJANOV Vladimir
15000451
MKD
2249
203
GRANT Jonathan
2400294
SCO
2218
204
MORRISON Chris
2400235
SCO
2176
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 17.04.2024 12:12
Yhteystiedot