Добредојдовте во турнирската база на податоци на chess-results.com

Chess-Results.com е моќен и посветен сервер само за chess-results.

Архивата на турнири на chess-results.com содржи повеќе од 120,000 турнири од целиот свет, од клупски турнири од Европски шампионати и шаховски Олимпијади. Ова е овозможено од програмот на Swiss-Manager, од административните програми за шаховски натпреварувања, кои соработуваат многу тесно со chess-results.com.

Барај турнир

Овде можете да побарате турнир и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel конечните резултати, парувањата во колата, табели со партии и др.

Барај играч

Овде можете да ги пронајдите сите турнири каде играчот играл и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel сите детали за играчот и турнирите.

Барај партија

Овде можете да ги пребарате партиите и да ги погледате online или да ги презевмете во PGN формат.

Контакт

За прашања, предлози и критики Ве молиме да ми пратите (Heinz Herzog) E-mail на :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Избор на федерација

Избор на турнир

Сортирај спрема

Бр.ТурнирФЕД.знамепоследно ажурирање
1Первенство СШОР №54 среди начинающих RUS
3 Минути
2Fase prèvia Campionat de Catalunya d'Edats 2015 (Vallès Oriental-Osona-Maresme) Sub-14 CAT
7 Минути
3Saudi International Chess Championship 2015 FEB 21-20 KSA
8 Минути
4Fase prèvia Campionat de Catalunya d'Edats 2015 (Vallès Oriental-Osona-Maresme) Sub-16 CAT
8 Минути
5II Torneio Boémio do Marquês de Pombal POR
11 Минути
6SEMIFINAL CICLO CAMPEONATO DE CHILE 2014-2015 VALPARAÍSO – CEPA CHI
13 Минути
7ZŠ Olomouc, Mozartova 48 - Mírně pokročilí 1. pol. 2014/15 CZE
14 Минути
8ZŠ Olomouc, Mozartova 48 1. pololetí B CZE
15 Минути
9Goa State Team Selection Open & Women on 7th & 8th Feb 2015 SMS: Arvind(9422386547), Sanjay Belurkar (9326129147), IND
22 Минути
10LLIGA TERRITORIAL JEEC a les TERRES DE L'EBRE - ALEVI - FASE TERRES DE L'EBRE del CAMPIONAT DE CATALUNYA D'EDATS - SUB-12 CAT
25 Минути
11LLIGA TERRITORIAL JEEC a les TERRES DE L'EBRE - BENJAMI - FASE TERRES DE L'EBRE del CAMPIONAT DE CATALUNYA D'EDATS - SUB-10 CAT
25 Минути
12LLIGA TERRITORIAL JEEC a les TERRES DE L'EBRE - INFANTL - FASE TERRES DE L'EBRE del CAMPIONAT DE CATALUNYA D'EDATS - SUB-14 CAT
25 Минути
13LLIGA TERRITORIAL JEEC a les TERRES DE L'EBRE - PREBENJAMI - FASE TERRES DE L'EBRE del CAMPIONAT DE CATALUNYA D'EDATS - SUB-8 CAT
25 Минути
14Yerevan Ch./ 1/4 Final ARM
30 Минути
15January" Lviv Tradition" (IM-group) UKR
34 Минути
1679th Bulgarian Individual Chess Championship Semi-final BUL
39 Минути
17Kauno 2015 m. žiemos greitųjų šachmatų turnyras Kaunas 2015 Winter Rapid Chess Tournament LTU
44 Минути
18Turniej Kontrolny 230 POL
49 Минути
19Liga de Gran Canaria por Equipos Categoría Preferente 2014-2015 ESP
49 Минути
2064th Bulgarian Individual Women Chess Championship Semi-final BUL
54 Минути
21SALEM DIVISIONAL IPAA - CHESS TOURNAMENT 2015 IND
1 Часови 1 мин.
2210th Smt.C K Goyal Memorial School Chess Championship 2015. 31stJan & 1st Feb15. @Nigdi,Pune Grp.U-7,9,11,13 & 15.Contact:9371267694,9881077293,9860024517 IND
1 Часови 6 мин.
23Campeonato Universitario Aut. de Ajedrez de la Comunidad Valenciana 2015 ESP
1 Часови 9 мин.
24ფოთის გრან-პრის გათამაშების 1-ლი ეტაპი 10 წლამდე - 1-ლი ლიგა GEO
1 Часови 10 мин.
25Torneio de Gatos e Cães Eugénio de Castro Janeiro POR
1 Часови 11 мин.
26ფოთის გრან-პრის გათამაშების 1-ლი ეტაპი 8 წლამდე - მე-2 ლიგა GEO
1 Часови 12 мин.
27Kakhi Chigogidze Cup U20 (Open) GEO
1 Часови 13 мин.
28Match Campeon 2015 de nau64 URU
1 Часови 13 мин.
29SEMIFINAL CAMPEONATO DE CHILE 2015 CLUB GM ROBERTO CIFUENTES DE DOÑIHUE CHI
1 Часови 15 мин.
301st All Goa Open Fide Rated Rapid Chess Tournament 2015. Event . Code. : 106856 / GOA / 2015 . IND
1 Часови 18 мин.
31Open 112 de nau64 URU
1 Часови 21 мин.
32ფოთის გრან-პრის გათამაშების 1-ლი ეტაპი 8 წლამდე, 1-ლი ლიგა GEO
1 Часови 25 мин.
33ფოთის გრან-პრის გათამაშების 1-ლი ეტაპი 8 წლამდე, უმაღლესი ლიგა GEO
1 Часови 27 мин.
34CAMPEONATO IND. DE AJEDREZ RELAMPAGO DE ZARAGOZA “TORNEO SAN VALERO 2015” ESP
1 Часови 30 мин.
3527. Vbg. Schacholympiade für Kinder und Jugendliche _ U08 AUT
1 Часови 37 мин.
36II SP Open Clássico - Grupo B Sub 2050 BRA
1 Часови 38 мин.
37ONSS Scoala nr. 10 Tulcea ROU
1 Часови 50 мин.
38First Assam down Town North East Open Fide Rating Tournament (107144/NE/2015) IND
1 Часови 51 мин.
39Campeonato Paranaense Absoluto de Xadrez de 2014 - ID 2536 BRA
1 Часови 55 мин.
40 Balearic Island WinterChess tour IRT Trofeu Felip 2015 LTU
2 Часови 4 мин.
41Tradewise Gibraltar Chess Festival 2015 - Amateur A ENG
2 Часови 7 мин.
42Internationales Schachopen Graz 2015 A-Turnier AUT
2 Часови 7 мин.
43Lễ hội cờ vua Thăng Long - Bảng U9 - KQBT: http://hnchess.com/ VIE
2 Часови 13 мин.
44Lễ hội cờ vua Thăng Long - Bảng U6 - KQBT: http://hnchess.com/ VIE
2 Часови 15 мин.
45Lễ hội cờ vua Thăng Long - Bảng Open - KQBT: http://hnchess.com/ VIE
2 Часови 16 мин.
46CN Jovens Semi-Rápidas Equipas Sub-08 a Sub-12 POR
2 Часови 17 мин.
47JDM - Distrito de Ciudad Lineal (Madrid) (Alevin - 2003/04) ESP
2 Часови 18 мин.
48JDM - Distrito de Ciudad Lineal (Madrid) (Benjamin - 2005/06) ESP
2 Часови 18 мин.
49JDM - Distrito de Ciudad Lineal (Madrid) (Prebenjamin - 2007/08) ESP
2 Часови 18 мин.
50Campeonato Distrital Individual Absoluto AXL 2014/2015 POR
2 Часови 21 мин.
Advertisement