Добредојдовте во турнирската база на податоци на chess-results.com

Chess-Results.com е моќен и посветен сервер само за chess-results.

Архивата на турнири на chess-results.com содржи повеќе од 245.000 турнири од целиот свет, од клупски турнири од Европски шампионати и шаховски Олимпијади. Ова е овозможено од програмот на Swiss-Manager, од административните програми за шаховски натпреварувања, кои соработуваат многу тесно со chess-results.com.

Барај турнир

Овде можете да побарате турнир и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel конечните резултати, парувањата во колата, табели со партии и др.

Барај играч

Овде можете да ги пронајдите сите турнири каде играчот играл и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel сите детали за играчот и турнирите.

Барај партија

Овде можете да ги пребарате партиите и да ги погледате online или да ги презевмете во PGN формат.

Контакт

За прашања, предлози и критики Ве молиме да ми пратите (Heinz Herzog) E-mail на :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Избор на турнир

Сортирај спрема

Бр.ТурнирФЕД.знамепоследно ажурирање
13rd Singapore Amateur Chess Championships 2017 SGP
5 Минути
2PIE OLYMPIC-2017 Chess at DPS U-18Girls from 24-25Nov. 8.30AM-3PM Reporting Time-8AM,Player Meeting-8.30AM,1Round-9AM IND
5 Минути
3PIE OLYMPIC-2017 Chess at DPS U-18Boys from 24-25Nov. 8.30AM-3PM Reporting Time-8AM,Player Meeting-8.30AM,1Round-9AM IND
6 Минути
416. Amstettner Stadtmeisterschaft, NÖ-Landesmeisterschaft und Damen-LM 2018 AUT
8 Минути
5Torneo del Pavo FES Cuautitlán 2017 MEX
8 Минути
6X FESTIVAL INFANTIL "RAFAEL NARVAEZ CADENILLAS " BODAS DE PLATA SUB-10 PER
13 Минути
7X TORNEO INFANTIL "RAFAEL NARVAEZ CADENILLAS" BODAS DE PLATA SUB-14 PER
15 Минути
8Hong Kong Christmas Rapid 2017 HKG
18 Минути
9X FESTIVAL INFANTIL "RAFAEL NARVAEZ CADENILLAS" BODAS D E PLATA SUB-08 PER
18 Минути
10GIẢI CỜ VUA CÁC ĐẤU THỦ MẠNH TOÀN QUỐC 2017 BẢNG NỮ VIE
23 Минути
11X FESTIVAL INFANTIL "RAFAEL NARVAEZ CADENILLAS" BODAS DE PLATA SUB-12 PER
24 Минути
12Чемпіонат України з шахів серед юнаків до 16 років - півфінал UKR
28 Минути
13Torneo "entre clubes" MEX
39 Минути
14Liga de Ajedrez Minatitlan "Tierra de flechadores" MEX
42 Минути
15Torneo Intercarreras por Equipos FESC 2017 MEX
48 Минути
16NDCA "Chess-960" Rapid Chess Tournament, 25 & 26 Nov 2017, Nagpur Mr. Umesh - 9822721386. Mr. Pravin - 9372560695 *** first 100 entries only *** IND
49 Минути
17Final del Campeonato Mendocino Superior 2017 _ Zona Centro-Norte _ Federación Mendocina de Ajedrez ARG
54 Минути
18GIẢI CỜ TƯỚNG CÁC ĐẤU THỦ MẠNH TOÀN QUỐC 2017 BẢNG NAM VIE
58 Минути
19GIẢI CỜ TƯỚNG CÁC ĐẤU THỦ MẠNH TOÀN QUỐC 2017 BẢNG NỮ VIE
58 Минути
20LUDIKA 20171123 Blitz COL
1 Часови
21I Torneo Blitz de Selecciones Nacionales CRC
1 Часови 8 мин.
22KEDAH FRIDAY CHESS NOVEMBER 2017 (RENDAH) MAS
1 Часови 28 мин.
23KEDAH FRIDAY CHESS NOVEMBER 2017 (OPEN/MENENGAH) MAS
1 Часови 28 мин.
24V Juegos Latinoamericanos de Policía y Bomberos 2017 MEX
1 Часови 31 мин.
25Torneo finalizacion temporada 2017 - 26/11/2017 - SUIZO 7 RONDAS - 15 MINUTOS POR JUGADOR ARG
1 Часови 33 мин.
262017 Australian Junior Masters Open AUS
1 Часови 33 мин.
27Kanyakumari District Level Chess Tournament for School Students 2017 - Under -7 IND
1 Часови 35 мин.
28Kanyakumari District Level Chess Tournament for School Students 2017 - Under -9 IND
1 Часови 35 мин.
29Kanyakumari District Level Chess Tournament for School Students 2017 - Under -11 IND
1 Часови 35 мин.
30Kanyakumari District Level Chess Tournament for School Students 2017 - Under -13 IND
1 Часови 35 мин.
31Kanyakumari District Level Chess Tournament for School Students 2017 - Under -17 IND
1 Часови 36 мин.
32Чемпионат Ур ФО по шахматам среди мужских команд - 2017 год RUS
1 Часови 36 мин.
33Campeonato Panamericano de Ajedrez Abierto Durango 2017 Rama VARONIL MEX
1 Часови 41 мин.
34VIITorneo Colegio Santa Marta 2017 Osorno CHI
1 Часови 50 мин.
35Torneo Colegio Santa Marta Osorno 2017 CHI
1 Часови 50 мин.
36Campeonato Colegio Santa Marta Osorno Sub 14 CHI
1 Часови 51 мин.
37Torneo Sub 12 Colegio Santa Marta Osorno 2017 CHI
1 Часови 51 мин.
38Primer Torneo Colegio Santa Marta 2017 Osorno CHI
1 Часови 52 мин.
39II Copa Torre Blanca por equipos - 3 tableros fijos Domingo 26 de noviembre a las 20 horas. ARG
1 Часови 55 мин.
40Campeonato Panamericano de Ajedrez Abierto Durango 2017 Rama FEMENIL MEX
1 Часови 59 мин.
41TORRE BLANCA - IRT Copa de Campeones 2017 ARG
2 Часови 4 мин.
42X FESTIVAL INFANTIL " RAFAEL NARVAEZ CADENILLAS" BODAS DE PLATA SUB-06 PER
2 Часови 8 мин.
43Semifinal Campeonato Argentino Rapido 2 y 3 de Diciembre en Torre Blanca ARG
2 Часови 8 мин.
44Semifinal Campeonato Argentino Blitz 30/11 y 1/12 en Torre Blanca ARG
2 Часови 8 мин.
45CD Individual Absoluto do Porto 2017/2018 POR
2 Часови 11 мин.
46TORRE BLANCA - IRT Abierto de Noviembre 2017 ARG
2 Часови 15 мин.
47Abierto IRT Sub 2200 "Memorial Enrique Carubin" _ $5.000.- en premios _ Federación Mendocina de Ajedrez ARG
2 Часови 18 мин.
48I Open Internacional DUCHAMP in Rio - Norma de MI BRA
2 Часови 20 мин.
49Torneo Internacional Santiago de Cali In memoriam Carlos Cuartas COL
2 Часови 28 мин.
50Torneo Open A Elo 1801 a 2100 In memoriam Carlos Cuartas COL
2 Часови 28 мин.
Advertisement