Добредојдовте во турнирската база на податоци на chess-results.com

Chess-Results.com е моќен и посветен сервер само за chess-results.

Архивата на турнири на chess-results.com содржи повеќе од 205.000 турнири од целиот свет, од клупски турнири од Европски шампионати и шаховски Олимпијади. Ова е овозможено од програмот на Swiss-Manager, од административните програми за шаховски натпреварувања, кои соработуваат многу тесно со chess-results.com.

Барај турнир

Овде можете да побарате турнир и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel конечните резултати, парувањата во колата, табели со партии и др.

Барај играч

Овде можете да ги пронајдите сите турнири каде играчот играл и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel сите детали за играчот и турнирите.

Барај партија

Овде можете да ги пребарате партиите и да ги погледате online или да ги презевмете во PGN формат.

Контакт

За прашања, предлози и критики Ве молиме да ми пратите (Heinz Herzog) E-mail на :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Избор на федерација    ECU Logo

Избор на турнир

Сортирај спрема

Бр.ТурнирФЕД.знамепоследно ажурирање
1V Memorial Gregorio Hernandez Santana 2017 ESP
0 Минути
2Campeonato Nacional Juvenil 2017 Sub 14 Absoluto PER
2 Минути
3I IRT de Caldas Novas STD Sub 2200 Premiação R$ 2.000,00 - Projeção R$ 4.000,00 BRA
2 Минути
4CLUB ARGENTINO DE AJEDREZ - Torneo Rapido Martes (SUB-2300) 21/02/2017 19:30 INSCRIPCION Y 19:45 1RA RONDA - $400 AL GANADOR ARG
6 Минути
5Campeonato Distrital de Lisboa de Veteranos S50 de 2017 POR
9 Минути
618. posamično državno prvenstvo mladih v pospešenem šahu - F10 SLO
19 Минути
7Deliciosul de Vaslui - B ROU
19 Минути
8Per equips CEEB Sots-12 CAT
19 Минути
9Přebor Prahy 2016/17 - I. třída - skupina 12 CZE
20 Минути
10Deliciosul de Vaslui - A ROU
20 Минути
11Přebor Prahy 2016/17 - II. třída - skupina 22 CZE
22 Минути
12Super Fun Girlz Cup 2017 SWE
26 Минути
13Per equips CEEB Sots-10 CAT
29 Минути
14Městský přebor 2016/2017 - Finále B CZE
30 Минути
15Ukraine Chess Championship-2017 U20 (Girls) http://serwer1311891.home.pl/ukraine/bg20/tfd.htm - ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ ПАРТІЙ!!!! UKR
32 Минути
16Městský přebor 2016/2017 - Finale A CZE
35 Минути
174.amatersko prvenstvo SK"Stari grad" - Kragujevac <2000 rtg SRB
36 Минути
18Ukraine Chess Championship-2017 U20 (Boys) http://serwer1311891.home.pl/ukraine/bg20/tfd.htm - ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ ПАРТІЙ!!!! UKR
36 Минути
19Campeonato Distrital de Lisboa de Veteranos S65 de 2017 POR
36 Минути
20Duelo de Titãs - ALEX 2017 BRA
37 Минути
21I Torneio BLZ Montessori 2017 BRA
48 Минути
22Karlskrona Open 2017 SWE
48 Минути
23Final Campeonato Chileno de Ajedrez 2016/2017 CHI
50 Минути
24Campeonato Regional de Jovens - 2017 SUB_18 POR
51 Минути
25Campeonato Regional de Jovens - 2017 SUB_20 POR
56 Минути
26TORNEO HOMENAJE JUAN RUIZ ESP
56 Минути
27Campeonato Regional de Jovens - 2017 SUB_16 POR
57 Минути
28IV. Hietzinger Schnellschachserie 2017 - 1. Spieltag AUT
58 Минути
29Campeonato Regional de Jovens - 2017 SUB_14 POR
58 Минути
30Campeonato Regional de Jovens - 2017 SUB_12 POR
59 Минути
31Campeonato Regional de Jovens - 2017 SUB_08 POR
1 Часови
32CAMPEONATO URUGUAYO 2017 FASE SEMIFINAL URU
1 Часови 3 мин.
33Club Argentino de Ajedrez - TORNEO ABIERTO HOMENAJE HORACIO AMIL MEILAN Tel 48114151 - VALIDO ELO FIDE - COMIENZA EL 06 DE MARZO ARG
1 Часови 3 мин.
34Club Argentino de Ajedrez - TORNEO ESPECIAL SUB-2200. 30 MIN POR JUGADOR 3 byes hasta la 6ta ronda - $800 AL GANADOR - DIAS: 27/02-01/03-02/03 ARG
1 Часови 3 мин.
35Campeonato de Asturias Escolar por Equipos (Colegios) Sub8+Sub10 ESP
1 Часови 4 мин.
36Kadetski rapid turnir "OSNOVAC NA POTEZU 6", starija grupa - DŠK "OSNOVAC", Niš - 05.03.2017. SRB
1 Часови 4 мин.
37Kadetski rapid turnir "OSNOVAC NA POTEZU 6", mlađa grupa - DŠK "OSNOVAC", Niš - 05.03.2017. SRB
1 Часови 5 мин.
38Club Argentino de Ajedrez- Torneo SUB-2000 RUBINETTI IN MEMORIAN Torneo Americano doble ronda ARG
1 Часови 5 мин.
39Club Argentino de Ajedrez - TORNEO SUB-1800 SAMUEL SCHWEBER IN MEMORIAN ARG
1 Часови 5 мин.
40Campeonato de Asturias Escolar por Equipos sub-12 ESP
1 Часови 8 мин.
41FINAL DE MADRID JUEGOS DEPORTIVOS MUNICIPALES 2017 ESP
1 Часови 8 мин.
42Parsa School Championship 5 Esfand 1395 IRI
1 Часови 9 мин.
43Campeonato de Asturias Escolar por Equipos (Colegios) Sub14+Sub16 ESP
1 Часови 12 мин.
4418. posamično državno prvenstvo mladih v pospešenem šahu - F08 SLO
1 Часови 14 мин.
45Stockholms Schacksällskaps öppna KM 2017 151 år SWE
1 Часови 17 мин.
46Liga mládeže v šachu Mladé Boleslavi 7.turnaj XIII.ročník CZE
1 Часови 18 мин.
47Correspondência Um Dia #2 BRA
1 Часови 20 мин.
48Skolsko takmicenje devojcice MDT SRB
1 Часови 21 мин.
49Campeonato Regional de Jovens - 2017 SUB_10 POR
1 Часови 22 мин.
50IV Aberto do Brasil de Xadrez Rápido de Nova Petrópolis - RS BRA
1 Часови 31 мин.
Advertisement