Federation selection    ECU Logo

Tournament selection

Sort according to

Federation: Colombia (COL)

Flag COL
No.TournamentLast update
1IRT Final Nacional Sub-18 Absoluto 2016 2 Hours 14 Min.
2IRT Final Nacional Sub-18 Femenino 2016 2 Hours 15 Min.
3IRT Final Nacional Sub-12 Femenino 2016 2 Hours 16 Min.
4IRT Final Nacional Sub-12 Absoluto 2016 2 Hours 17 Min.
5V IRT Blitz Escuela de Futuros Maestros 1 Days 2 Hours
6V IRT Activo Escuela de Futuros Maestros 1 Days 2 Hours
7 IRT Final Nacional Sub-14 Absoluto 2016 1 Days 10 Hours
8Panamericano Sub-20 Femenino COLOMBIA 2016 1 Days 10 Hours
9II IRT OPEN Activo Los Reyes 1 Days 10 Hours
10Panamericano Sub-20 Absoluto COLOMBIA 2016 1 Days 10 Hours
11 IRT Final Nacional Sub-8 Absoluto 2016 1 Days 12 Hours
12 IRT Final Nacional Sub-14 femenino 2016 1 Days 13 Hours
13IRT Final Nacional Sub-8 Femenino 2016 1 Days 15 Hours
14I Open Internacional San Pedrino de Ajedrez Activo Caqueta 2 Days 4 Hours
15II Torneo IRT Ajedrez Clasico Club El Enroque Villamaria 2 Days 6 Hours
16III IRT OPEN Blitz Los Reyes 3 Days 4 Hours
17Torneo Blitz Chess Knockout Quindío 50 años 5 Days 3 Hours
18II IRT OPEN Blitz Los Reyes 5 Days 16 Hours
19Final Departamental Magisterio Caldense 2016 7 Days 14 Hours
20Torneo Abierto Rapido Absoluto y Femenino IRT 50 Años Bolo Club Armenia 8 Days 5 Hours
21Torneo de Ajedrez UFPS 8 Days 7 Hours
22Campeonato Final Nacional Sub 16 Absoluto 8 Days 12 Hours
23Campeonato Final Nacional Sub 16 Femenino 8 Days 12 Hours
24Campeonato Final Nacional Sub-10 Absoluto 8 Days 12 Hours
25Campeonato Final Nacional Sub-10 Femenino 8 Days 12 Hours
26Final Nacional Femenina Olimpiada Mundial de Bakú 2016 8 Days 14 Hours
27Final Nacional Absoluto Olimpiada Mundial de Bakú 2016 9 Days 5 Hours
28Torneo Abierto Rapido Absoluto y Femenino IRT 50 Años Bolo Club Armenia 9 Days 17 Hours
29Final Departamental Femenina - Magisterio Caldense 12 Days
30Final Departamental Magisterio Caldense 2016 12 Days
31IRT OPEN Blitz Los Reyes 14 Days 7 Hours
32Semifinal 3 Sub 12 Femenino 2016 14 Days 10 Hours
33Semifinal 3 Sub 12 Absoluto 2016 14 Days 10 Hours
34Semifinal 3 Sub 18 Absoluto 2016 14 Days 10 Hours
35Semifinal 3 Sub 12 Absoluto 2016 DESEMPATE 15 Days 10 Hours
36VII TORNEO CALZADO ROMULO CEDEÑO SUB-11 15 Days 12 Hours
37VII TORNEO CALZADO ROMULO CEDEÑO 15 Days 12 Hours
38VII TORNEO ACTIVO CALZADO ROMULO CEDEÑO elo hasta 1600 15 Days 12 Hours
39Semifinal 3 Sub 18 Femenino 2016 15 Days 13 Hours
40VII TORNEO CALZADO ROMULO CEDEÑO SUB-9 15 Days 13 Hours
41Selectivo Superate Masculino Categoria B 15 Days 13 Hours
42Selectivo Superate Femenino Categoria B 15 Days 13 Hours
43Selectivo Superate Categoria A Femenino Novatos 15 Days 13 Hours
44Selectivo Superate Categoria A Masculino Novatos 15 Days 13 Hours
45Torneo Magisterio Zona Centro_Magisterio_2016 15 Days 16 Hours
46VII TORNEO CALZADO ROMULO CEDEÑO SUB-9 16 Days 9 Hours
47VII TORNEO CALZADO ROMULO CEDEÑO SUB-13 16 Days 16 Hours
48IRT Alcaldia Gachantiva - Liga Ajedrez de Boyaca - Organizacion Deportiva P&H 18 Days 9 Hours
49I Semifinal Deptal Mayores Absoluto Cundinamarca 20 Days 16 Hours
50IRT Departamental Absoluto Narino 2016 21 Days 3 Hours
Advertisement
Advertisement