Избор на федерација    ECU Logo

Избор на турнир

Сортирај спрема

Избери федерација: England (ENG)

Flag ENG
Бр.Турнирпоследно ажурирање
1Richmond Rapidplay 117 U160 Section 5 Часови 24 мин.
22018 BUCA Championship Blitz 5 Часови 28 мин.
3Richmond Rapidplay 117 U120 Section 5 Часови 40 мин.
4Richmond Rapidplay 117 Open Section 5 Часови 46 мин.
5Richmond Rapidplay 117 U80 Section 5 Часови 49 мин.
63rd Maccabi Team Tournament Immanuel College Bushey Heath 7 Часови 16 мин.
71st Maccabi Individual Tournament Immanuel College Bushey Heath 11 Часови 30 мин.
8Durham County Congress Major 2018 18 Часови 40 мин.
9Northumberland County Championship Gilroy 2017-18 19 Часови 30 мин.
10Northumberland County Championship Sell 2017-18 19 Часови 30 мин.
11Northumberland County Championship Zollner 2017-18 19 Часови 33 мин.
12Durham County Congress Minor 2018 19 Часови 36 мин.
13Durham County Congress Open 2018 19 Часови 52 мин.
14Docklands Chess - Poplar Rapid Tournament Major Tournament - Under 171 1 Денови 9 Часови
15Docklands Chess - Poplar Rapid Tournament Minor Tournament - Under 130 1 Денови 9 Часови
16Northern Junior Championship 2018 Under 9 1 Денови 13 Часови
17Bristol Spring Congress 2018 Minor 2 Денови 11 Часови
18Bristol Spring Congress 2018 Open 2 Денови 17 Часови
19Bristol Spring Congress 2018 Major 2 Денови 17 Часови
20Northern Junior Championship 2018 Under 11 4 Денови 18 Часови
21Northern Junior Championship 2018 Under 8 4 Денови 18 Часови
22Northern Junior Championship 2018 Under 7 4 Денови 18 Часови
23OPEN Northern Junior Championship 2018 5 Денови 15 Часови
24Northern Junior Championship 2018 Under 12 5 Денови 15 Часови
25Leyland Inter 6 Денови 7 Часови
26Northumbria Masters 6 Денови 9 Часови
2758th Hampstead: Under 2200 Section - every month in the heart of Hampstead Village, London NW3 6NS 6 Денови 12 Часови
2858th Hampstead: Under 135 Section - every month in the heart of Hampstead Village, London NW3 6NS 6 Денови 12 Часови
2958th Hampstead: Under 1900 Section - every month in the heart of Hampstead Village, London NW3 6NS 6 Денови 12 Часови
30Leyland Minor 6 Денови 13 Часови
31Leyland Major 6 Денови 13 Часови
322018 Midland Rapid & Blitz Open 6 Денови 14 Часови
332018 Midland Rapid & Blitz Under 2000 6 Денови 14 Часови
342018 Midland Rapid & Blitz Under 1500 6 Денови 14 Часови
352018 Midland Rapid & Blitz Under 1750 6 Денови 14 Часови
362018 Midland Rapid & Blitz Blitz 7 Денови 6 Часови
374th Brainstormchess FIDE BLITZ GROUP B 3m +2s per game 9 Денови 8 Часови
384th Brainstormchess FIDE BLITZ KNOCKOUT 3m +2s per game 9 Денови 9 Часови
394th Brainstormchess FIDE BLITZ GROUP D 3m +2s per game 9 Денови 9 Часови
404th Brainstormchess FIDE BLITZ GROUP C 3m +2s per game 9 Денови 9 Часови
41Northern Junior Championship 2018 Under 18 12 Денови 14 Часови
42Northern Junior Championship 2018 Under 16 12 Денови 14 Часови
43Northern Junior Championship 2018 Under 14 12 Денови 14 Часови
44Northern Junior Championship 2018 Under 10 12 Денови 14 Часови
45Northumberland County Championship Zollner 2017-18 12 Денови 19 Часови
46Golders Green Rapidplay: FIDE Major Under 170 Section at St Luke’s Church in Kidderpore Avenue, London NW3 7SU 14 Денови 9 Часови
47Golders Green Rapidplay: FIDE Minor Under 145 Section at St Luke’s Church in Kidderpore Avenue, London NW3 7SU 14 Денови 12 Часови
48Golders Green Rapidplay: FIDE Amateur Under 120 Section at St Luke’s Church in Kidderpore Avenue, London NW3 7SU 14 Денови 12 Часови
49Golders Green Rapidplay: FIDE Open Section at St Luke’s Church in Kidderpore Avenue, London NW3 7SU 14 Денови 12 Часови
50Final Round - Newham Junior Grand Prix 14 Денови 13 Часови