Избор на федерација    ECU Logo

Избор на турнир

Сортирај спрема

Избери федерација: Hungary (HUN)

Flag HUN
Бр.Турнирпоследно ажурирање
1Team League Pest Region Szalkai Dezso Group 2017-2018 R4-R5 2 Часови 19 мин.
2GyMS Megyei Sakk Csapatbajnokság 2017/2018 Chalupetzky Ferenc-csoport - I. osztály 2 Часови 21 мин.
3Team League Szabolcs SZB 2017-2018 2 Часови 34 мин.
4Baranya megyei I. osztályú sakk Csapatbajnokság 2017/2018 3 Часови 15 мин.
5Chess in the City 2018 - 4th Tarcal Open 3 Часови 21 мин.
6Team League Pest Region Hoschek Laszlo Group 2017-2018 R4-R5 4 Часови 1 мин.
7Veszprém Megyei I. o-ú Felnőtt Csapatbajnokság 2017/2018 évekre 4 Часови 56 мин.
8Négy Évszak kupa Tél U10 5 Часови 10 мин.
9Négy évszak kupa Téli forduló Szombathely 5 Часови 10 мин.
10XIV. Art Pub Cup Fide Open (2018. március 15-18.) 6 Часови 48 мин.
11Budapest Spring Festival 2018 B U2200 7 Часови 12 мин.
12Team League Fejer Region 2nd Division 2017-2018 Round 4 9 Часови 34 мин.
13Budapest Spring Festival 2018 C U1800 16 Часови 20 мин.
14XXVIII. Batya Kupa 2018 1 Денови
15LXII. Szimultán Kupa C-csoport 1 Денови 1 Часови
16LXII. Szimultán Kupa B-csoport 1 Денови 1 Часови
17LXII. Szimultán Kupa A-csoport 1 Денови 1 Часови
184th Wolf Gyorgy Memorial 1 Денови 2 Часови
194th Wolf Gyorgy Memorial B U2000 1 Денови 2 Часови
20Budapesti csapat Diákolimpia 2017/18. fiú III-IV. 1 Денови 4 Часови
21KEM Csapat Diákolimpia FL 2017/2018 1 Денови 4 Часови
22KEM Csapat Diákolimpia AL 2017/2018 1 Денови 4 Часови
23KEM Csapat Diákolimpia FF 2017/2018 1 Денови 4 Часови
24KEM Csapat Diákolimpia AF 2017/2018 1 Денови 4 Часови
25Pest megyei Sakkverseny I. kcs. V. forduló 1 Денови 4 Часови
26Pest megyei Sakkverseny II. kcs. V. forduló 1 Денови 4 Часови
27Budapesti csapat Diákolimpia 2017/18. lány III-IV. 1 Денови 5 Часови
28Budapesti csapat Diákolimpia 2017/18. lány I-II. 1 Денови 5 Часови
29Pest megyei Sakkverseny III.-IV. kcs. V. forduló 1 Денови 5 Часови
30Budapesti csapat Diákolimpia 2017/18. fiú V-VI. 1 Денови 5 Часови
31Budapesti csapat Diákolimpia 2017/18. lány V-VI. 1 Денови 6 Часови
32Budapesti csapat Diákolimpia 2017/18. fiú I-II. 1 Денови 6 Часови
332018. évi KEM Egyéni "Amatőr" Diákolimpia II.L.kcs. 1 Денови 7 Часови
34XIV. Art Pub Cup Fide U1600 (2018. március 15-18.) 1 Денови 10 Часови
35Hagymatikum Cup 2018 U2150 (B) 1 Денови 12 Часови
36Budapest Spring Festival 2018 1 Денови 13 Часови
37Gyors Tarcal 1 Денови 23 Часови
38Maroczy Rapid 6th Round 2 Денови
39XXVIII. Batya Kupa 2018 2 Денови 1 Часови
40Lila Futó-Hóbagoly FIDE Rapid 2018-III. 2 Денови 6 Часови
41Vas Megyei Diákolimpia Fiú értékszámos VI.korcsoport 2 Денови 7 Часови
42Vas Megyei Amatőr Diákolimpia II.korcsoport 2 Денови 8 Часови
43VAs Megyei Diákolimpia Amatőr I. korcsoport 2 Денови 8 Часови
44Vas Megyei Diákolimpia fiú V.korcsoport 2 Денови 9 Часови
45Vas Megyei Diákolimpia lány II.korcsoport 2 Денови 9 Часови
46Vas Megyei Diákolimpia lány I.korcsoport 2 Денови 9 Часови
47DELTA - Art Sakk villámverseny (2018. március 15. 10 óra) 2 Денови 11 Часови
48Lovass Imre Memorial 2018 U2200 (A) 2 Денови 14 Часови
49Lovass Imre Memorial 2018 U1600 (B) 2 Денови 14 Часови
50Lovass Imre Memorial 2018 Amator (C) 2 Денови 14 Часови
Advertisement