Избор на федерација    ECU Logo

Избор на турнир

Сортирај спрема

Избери федерација: Uruguay (URU)

Flag URU
Бр.Турнирпоследно ажурирање
1OTOÑO TREBEJOS 2018 18 Минути
2Torneo Activo - Club ACAL 1 Часови 16 мин.
3Tercer Sub 1800 Los Bohemios 4 Часови 11 мин.
4Campeonato Nacional Femenino 2018 1 Денови 2 Часови
5Primera Etapa Circuito Alekhine 2018. Ajedrez Celeste 1 Денови 6 Часови
6Activo Apertura de nau64 Para Socios Amigos y Alumnos de nau64 chess club 3 Денови
7Copa Frontera Rivera Chico 2018 3 Денови 4 Часови
8Torneo Abierto 118 de nau64 3 Денови 6 Часови
9Semifinal Campeonato Uruguayo 2018 8 Денови 21 Часови
10II Abierto de Montevideo "COPA MARCEL DUCHAMP" 13 Денови 5 Часови
11Cuartos de Final Salto 2018 20 Денови 1 Часови
12Cuartos CBR 27 Денови 2 Часови
13Torneo Gilberto Cuello 27 Денови 4 Часови
14TORNEO VERANO 2018 28 Денови
15VERANO TREBEJOS 2018 28 Денови 21 Часови
16Cuartos Cerro-nau64 A 28 Денови 22 Часови
17Ruta de los Murales 34 Денови 5 Часови
18Torneo Academia 2018 38 Денови 3 Часови
19Rapido Fray Bentos Ajedrez Celeste 41 Денови 8 Часови
20XIII Open de Reyes de nau64 12 a 14 de enero 2018 41 Денови 9 Часови
21Blitz Fray Bentos Ajedrez Celeste 42 Денови
22CUARTOS DE FINAL CTO. URUGUAYO 2018. URRETA F.C. 56 Денови 9 Часови
23BLITZ LA PROA POR EQUIPOS 2017 58 Денови 11 Часови
24Cuartos Cerro - Rivera 2017 64 Денови 7 Часови
25CUARTOS DE FINAL TREBEJOS 2017 65 Денови 22 Часови
26Final Plenitud 2017 Absoluta 67 Денови 1 Часови
27Open Sub-1600 de nau64 11 y 18 de diciembre. Juagores sin ranking y un máximo de 1599 de elo nacional. 67 Денови 23 Часови
28Torneo Femenino 69 Денови 5 Часови
29Final del Primer Circuito Juvenil 2017 69 Денови 5 Часови
30Final Plenitud 2017 Revelacion 70 Денови 2 Часови
31Campeonato Uruguayo 2018 - Cuartos de Final del Club de Ajedrez La Proa 72 Денови 21 Часови
32Torneo "Amistad Salto - Paysandu" 73 Денови 11 Часови
33Ajedrez Celeste en La Bierfest Nueva Helvecia U10 76 Денови 7 Часови
34Ajedrez Celeste en La Bierfest Nueva Helvecia U12 76 Денови 7 Часови
35 Abierto de Ajedrez Celeste en La Bierfest Nueva Helvecia 76 Денови 7 Часови
36Ajedrez Celeste en la Bierfest Nueva Helvecia U8 76 Денови 7 Часови
37Blitz Fiesta Fin de Año 77 Денови 23 Часови
38Encuentro Final de Ajedrez 2017 - 3ro y 4to años. Colegio Santa Teresa de Jesus 78 Денови 22 Часови
39Encuentro Final de Ajedrez 2017 - 5to y 6to años. Colegio Santa Teresa de Jesus 78 Денови 22 Часови
40Open 117 de nau64 para ELO FIDE Solo lunes 80 Денови 10 Часови
41Cuartos de Final Ajedrez UdelaR 80 Денови 20 Часови
42Blitz IV Etapa Circuito Alekhine 2017 81 Денови 10 Часови
43IV Etapa Circuito Alekhine 2017. Ajedrez Celeste 81 Денови 10 Часови
44Ajedrez Celeste en San José de Mayo U10 83 Денови 5 Часови
45Ajedrez Celeste en San José de Mayo U14 83 Денови 5 Часови
46Ajedrez Celeste en San José de Mayo U20 83 Денови 6 Часови
47Ajedrez Celeste en San José de Mayo U8 83 Денови 6 Часови
48Segundo Torneo Sub 1800 Los Bohemios 83 Денови 6 Часови
49Regional Maldonado MEC 83 Денови 19 Часови
50Regional Udelar Salto No Rankeados 84 Денови