Federations valg    ECU Logo

Turneringsvalg

Sortering i helhold til

Valgt federation: Panama (PAN)

Flag PAN
Nr.TurneringSidste opdatering
1Torneo Provincial Infanto Juvenil 13 Dage 11 Timer
2Campeonato Provincial Juvenil de Panama Oeste 2018 La Chorrera 13 Dage 12 Timer
31er Torneo Blitz PCA 2018 La Chorrera 23 Dage 13 Timer
4TORNEO DE AJEDREZ "VERANO FELIZ 2018" 28 Dage 14 Timer
5TORNEO BLITZ NAVIDENO VERAGUAS-ARTCHESS 55 Dage 20 Timer
6TORNEO SUB 10 NAVIDEÑO-ARTCHESS C9 VERAGUAS 2017 55 Dage 21 Timer
7TORNEO SUB 12 NAVIDEÑO-ARTCHESS C9 VERAGUAS 2017 55 Dage 21 Timer
8TORNEO SUB 16 NAVIDEÑO-ARTCHESS C9 VERAGUAS 2017 55 Dage 21 Timer
9TORNEO SUB16 F NAVIDEÑO-ARTCHESS C9 VERAGUAS 2017 55 Dage 21 Timer
103er. TORNEO BLITZ - CPA 2017 56 Dage 9 Timer
113ER. TORNEO RAPID-CPA 2017 CIRCUITO PANAMEÑO DE AJEDREZ 56 Dage 13 Timer
12X TORNEO ABIERTO DE AJEDREZ NAVIDEÑO 2017 LIGA DE AJEDREZ VERAGUAS 60 Dage 9 Timer
13Blitz Navideño POCC 2017 61 Dage 21 Timer
14TORNEO FEMENINO PROVINCIAL VERAGUAS 2017 LIGA DE AJEDREZ DE VERAGUAS 62 Dage 6 Timer
15TORNEO NAVIDEÑO 2017 63 Dage 8 Timer
16VI TORNEO Y CONVIVIO DE AJEDREZ 2017 BLITZ 76 Dage 11 Timer
17VI TORNEO Y CONVIVIO DE AJEDREZ 2017 SAN PEDRO DEL ESPINO 76 Dage 11 Timer
18TORNEO INTERNO CALACH 78 Dage 7 Timer
19XVI Copa Intercolegial de Ajedrez ISYS // Infantil 83 Dage 21 Timer
20XVI Copa Intercolegial de Ajedez ISYS // Juvenil 83 Dage 21 Timer
21TORNEO FIESTAS PATRIAS 2017 90 Dage 5 Timer
22Chess-Rumble 2017 105 Dage 12 Timer
23TORNEO PARAMERICANO PARA NO VIDENTES 107 Dage 9 Timer
241er Campeonato por equipos Infantil 111 Dage 8 Timer
25Campeonato Interclubes Panama 2017 111 Dage 10 Timer
26Primer Torneo Instituto Panamericano David Día del Estudiante 2017 113 Dage 17 Timer
272DO. TORNEO BLITZ CIRCUITO PANAMEÑO DE AJEDREZ 146 Dage 12 Timer
282do. TORNEO RAPID - CPA 146 Dage 17 Timer
29Torneo Abierto Annia Rosales 147 Dage 17 Timer
30Primer Torneo Semana del Libro UNACHI 2017 147 Dage 19 Timer
31I TORNEO DE AJEDREZ INFANIL SANTA ROSA DE LIMA 167 Dage 13 Timer
32XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 U-16 186 Dage 15 Timer
33XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 Girls U-16 186 Dage 15 Timer
34XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 U-8 186 Dage 15 Timer
35XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 U-10 186 Dage 16 Timer
36XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 Girls U-14 186 Dage 16 Timer
37XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 U-14 186 Dage 16 Timer
38XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 Girls U-18 186 Dage 16 Timer
39XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 Sub 18 A 186 Dage 16 Timer
40XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 U-12 186 Dage 16 Timer
41XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 Girls U-12 186 Dage 16 Timer
42XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 Girls U-10 186 Dage 17 Timer
433er Campeonato Amateur 2017 202 Dage 10 Timer
446TO TORNEO BLITZ CLASIFICATORIO CASA DEL AJEDREZ 202 Dage 11 Timer
453er. TORNEO CLASSIC- GRUPO B 209 Dage 7 Timer
46CAMPEONATO NACIONAL SUB 15 RAMA MASCULINA 209 Dage 10 Timer
47CAMPEONATO NACIONAL DE AJEDREZ CATEGORIA SUB 15, RAMA FEMENINA 209 Dage 10 Timer
483er. TORNEO CLASSIC - GRUPO A 209 Dage 12 Timer
493er. TORNEO CLASSIC - GRUPO C 210 Dage 9 Timer
50CAMPEONATO DE AJEDREZ INTERUNIVERSITARIO UNIVERSIDAD LATINA 2017 215 Dage 15 Timer