Välj nation    ECU Logo

Val av turnering

Sortera efter

Vald nation: Bolivia (BOL)

Flag BOL
Nr.TurneringSenast uppdaterad
1IRT - II BERRY WITHUIS 11 Timmar 48 Min.
2TORNEO DEPARTAMENTAL DE AJEDREZ FINAL MAYORES IRT CERRADO CATEGORIA PRIMERA SUPERIOR LA PAZ 2016 4 Dagar 9 Timmar
3X Olimpiada Nacional de Ajedrez 2016 * Sub-18 Absoluto 13 Dagar 2 Timmar
4X Olimpiada Nacional de Ajedrez 2016 * Sub-18 Femenino 13 Dagar 2 Timmar
5X Olimpiada Nacional de Ajedrez 2016 * Sub-16 Absoluto 13 Dagar 2 Timmar
6X Olimpiada Nacional de Ajedrez 2016 * Sub-16 Femenino 13 Dagar 2 Timmar
7X Olimpiada Nacional de Ajedrez 2016 * Sub-14 Absoluto 13 Dagar 3 Timmar
8X Olimpiada Nacional de Ajedrez 2016 * Sub-14 Femenino 13 Dagar 3 Timmar
9X Olimpiada Nacional de Ajedrez 2016 * Sub-12 Absoluto 13 Dagar 3 Timmar
10X Olimpiada Nacional de Ajedrez 2016 * Sub-12 Femenino 13 Dagar 3 Timmar
11X Olimpiada Nacional de Ajedrez 2016 * Sub-10 Absoluto 13 Dagar 4 Timmar
12X Olimpiada Nacional de Ajedrez 2016 * Sub-10 Femenino 13 Dagar 4 Timmar
13X Olimpiada Nacional de Ajedrez 2016 * Sub-08 Absoluto 13 Dagar 4 Timmar
14X Olimpiada Nacional de Ajedrez 2016 * Sub-08 Femenino 13 Dagar 4 Timmar
15X Olimpiada Nacional de Ajedrez 2016 * Sub-06 Absoluto 13 Dagar 4 Timmar
16X Olimpiada Nacional de Ajedrez 2016 * Sub-06 Femenino 13 Dagar 4 Timmar
17X Olimpiada Nacional de Ajedrez 2016 * Blitz 13 Dagar 5 Timmar
184to. TORNEO DE INVIERNO LOCAL VILLA MONTES 02-07-2016 25 Dagar 18 Timmar
19IRT - I BERRY WITHUIS 29 Dagar 10 Timmar
201ER TORNEO DE AJEDREZ ANAPOL-IITCUP 32 Dagar 10 Timmar
213er. TORNEO DE INVIERNO LOCAL VILLA MONTES 25-06-2016 32 Dagar 18 Timmar
22CLASIFICATORIO PLURINACIONALES SECUNADARIA - ABSOLUTO C18 32 Dagar 21 Timmar
23CLASIFICACIÓN PLURINACIONALES SECUNADARIA DAMAS C18 32 Dagar 21 Timmar
241ER TORNEO DE AJEDREZ ANAPOL-IITCUP 36 Dagar 12 Timmar
25Clasificatorio Departamental de Ajedrez Categoria Sub-14 Absoluto 39 Dagar 13 Timmar
26Clasificatorio Departamental de Ajedrez Categoria Sub-18 Absoluto 39 Dagar 13 Timmar
27Clasificatorio Departamental de Ajedrez Categoria Sub-14 Femenino 39 Dagar 13 Timmar
28Clasificatorio Departamental de Ajedrez Categoria Sub-10 Absoluto 39 Dagar 13 Timmar
292do. TORNEO DE INVIERNO LOCAL VILLA MONTES 18-06-2016 39 Dagar 18 Timmar
30Final del Campeonato Nacional Femenino - Bolivia 2016 43 Dagar 8 Timmar
31Final del Campeonato Nacional Absoluto - Bolivia 2016 44 Dagar 9 Timmar
32IRT CHAKANA V - PRINCIPAL 46 Dagar 12 Timmar
33IRT CHAKANA V - MAGISTRAL 46 Dagar 12 Timmar
34IRT CHAKANA V - GENERAL 46 Dagar 12 Timmar
35Clasificatorio Departamental de Ajedrez Categoria Sub-12 Femenino 46 Dagar 13 Timmar
36Clasificatorio Departamental de Ajedrez Categoria Sub-16 Absoluto 46 Dagar 13 Timmar
37Clasificatorio Departamental de Ajedrez Categoria Sub-12 Absoluto 46 Dagar 13 Timmar
38Clasificatorio Departamental de Ajedrez Categoria Sub-08 Absoluto 46 Dagar 13 Timmar
39Clasificatorio Departamental de Ajedrez Categoria Sub-08 Femenino 46 Dagar 13 Timmar
40IRT 1er Torneo Abierto "GM Sergey Karjakin" 51 Dagar 8 Timmar
415to. IRT SUB-2000 "JUSTICIA Y LIBERTAD" Blitz VILLA MONTES-BOLIVIA 59 Dagar 14 Timmar
425to. IRT SUB-2000 "JUSTICIA Y LIBERTAD" VILLA MONTES-BOLIVIA 59 Dagar 14 Timmar
435to IRT Sub 2000 "Justicia y Libertad" Categoria Sub 10 59 Dagar 21 Timmar
445to IRT Sub 2000 "Justicia y Libertad" Categorias sub 12 Sub 14 59 Dagar 21 Timmar
455to irt sub 2000 "Justicia y Libertad" Categorias sub 6 sub 8 59 Dagar 21 Timmar
46IRT Sub2000 blitz por categorias menores 60 Dagar 6 Timmar
47XVI Torneo Intercolegial de Ajedrez - Colegio "Gregorio Reynolds" 2016 Nivel Secundario 64 Dagar 8 Timmar
48XVI Torneo Intercolegial de Ajedrez - Colegio "Gregorio Reynolds" 2016 Nivel Primario 64 Dagar 8 Timmar
495to. Clasificatorio Nacional Mayores Absoluto 66 Dagar 18 Timmar
50 IRT TIHUANACU 66 Dagar 19 Timmar
Advertisement
Advertisement