Val av turnering

Sortera efter

Vald nation: Nicaragua (NCA)

Flag NCA
Nr.TurneringSenast uppdaterad
1Mini Olimpiadas Keiser University 58 Minuter
2Chess Blitz Tournament in Obsequium of MN Manuel Flores "El Tirador" 2 Dagar 22 Timmar
3Clasificatorio Departamental Carazo 2017 CODICADER Masculino 3 Dagar 4 Timmar
4Clasificatorio Departamental Carazo 2017 CODICADER Femenino 3 Dagar 6 Timmar
5II Torneo Escolar de Ajedrez Copa de Oro"Denis Martinez" Torneo Colegial E-S 4 Dagar 19 Timmar
6Campeonato Nacional Femenino Final 2017-FENANIC 18 Dagar 22 Timmar
7Torneo de Ajedrez MN Manuel Flores - "El Tirador" In live. 18 Dagar 23 Timmar
8II Torneo de Ajedrez ANDECI 2017 29 Dagar 22 Timmar
9Eliminatoria Municipal de Ajedrez Juegos Escolares Primaria Masc Jinotepe 30 Dagar 5 Timmar
10Eliminatoria Municipal de Ajedrez Juegos Escolares Primaria FEM Jinotepe 30 Dagar 5 Timmar
11I Torneo Nacional de Ajedrez Infantil sub-14 absoluto 31 Dagar 7 Timmar
12I Torneo Nacional de Ajedrez Infantil sub-14 Femenino 31 Dagar 7 Timmar
13Campeonato Nacional Absoluto de Ajedrez (Final) 2017 FENANIC 32 Dagar 3 Timmar
14Semifinal del Campeonato Nacional Femenino de Ajedrez 2017 39 Dagar
15I Torneo Nacional de Ajedrez Infantil 2017 Femenino Comisionado General Buenaventura Miranda Fitoria in Memoriam 52 Dagar 8 Timmar
16I Torneo Nacional de Ajedrez Infantil 2017 absoluto Comisionado General Buenaventura Miranda Fitoria in Memoriam 52 Dagar 8 Timmar
17Semifinal del Campeonato Nacional de Ajedrez 2017 (FENANIC) 59 Dagar 23 Timmar
18I Torneo Nacional Blitz de Ajedrez Granada Siglo XXI "Maestro Jorge Alberto Gómez” 2017 61 Dagar 19 Timmar
19Segunda Fase del Campeonato Nacional de Ajedrez 2017 (FENANIC) 80 Dagar 23 Timmar
20Primera Fase del Campeonato Nacional 2017 84 Dagar 21 Timmar
21XVI Torneo Internacional Joaquin Hurtado In Memoriam 2016 117 Dagar 23 Timmar
22I INTERNACIONAL DE AJEDREZ "PADRE GASPAR GARCIA LAVIANA" San Juan del Sur- Absoluto 118 Dagar 19 Timmar
23I INTERNACIONAL DE AJEDREZ "PADRE GASPAR GARCIA LAVIANA" San Juan del Sur-Infantil sub-14 118 Dagar 19 Timmar
24CAMPEONATO NACIONAL POR EQUIPOS 2016 Granada 129 Dagar 19 Timmar
25III Campeonato Nacional de Ajedrez Relampago Juvenil 2016 CATEGORIA SUB 18 MIXTO 150 Dagar
26III Campeonato Nacional de Ajedrez Relampago Infantil 2016 CATEGORIA SUB 14 MIXTO 150 Dagar 3 Timmar
27III Campeonato Nacional de Ajedrez Relampago Juvenil sub 18 CATEGORIA SUB 18 MIXTO 151 Dagar 3 Timmar
28Campeonato Nacional Por Equipos 2016 (Final) 157 Dagar 3 Timmar
29II EDICION DEL TORNEO DE AJEDREZ TIBURÓN CATEGORIA SUB 10 FEMENINO 175 Dagar 22 Timmar
30Campeonato Nacional Blitz Jinotepe 179 Dagar 22 Timmar
31Campeonato Nacional de Ajedrez Universitario Absoluto 183 Dagar 3 Timmar
32Campeonato Nacional de Ajedrez Universitario Femenino 183 Dagar 3 Timmar
33IV TORNEO DE AJEDREZ "RENE NUÑEZ TELLEZ," Asamblea Nacional In Memoriam y homenaje a su labor legislativa por la patria. 183 Dagar 19 Timmar
34Primera Fase del Campeonato Nacional Por Equipos 2016 186 Dagar 4 Timmar
35V FESTIVAL AJEDRECISTICO DEL COLEGIO SAN AGUSTIN. CATEGORIA SUB 12 MIXTO 187 Dagar 22 Timmar
36V FESTIVAL AJEDRECISTICO DEL COLEGIO SAN AGUSTIN. CATEGORIA SUB 10 MASCULINO 187 Dagar 22 Timmar
37V FESTIVAL AJEDRECISTICO DEL COLEGIO SAN AGUSTIN. CATEGORIA SUB 14 MIXTO 188 Dagar
38Escolar II Copa de Oro AFONEDIC Chontales 2016 199 Dagar 19 Timmar
39Colegial II Copa de Oro AFONEDIC Chontales 2016 199 Dagar 19 Timmar
40III Torneo de Masaya "La Glorieta" 200 Dagar 2 Timmar
41Campeonato Nacional Sub 16 207 Dagar 5 Timmar
42Gran Final Municipal Colegial de Managua 211 Dagar
43Campeonato Nacional Abierto - Fiestas Patrias 2016 215 Dagar 2 Timmar
44BLITZ ING EDMUNDO DAVILA 220 Dagar 8 Timmar
45JUEGOS MAGISTERIALES - "RICARDO MORALES AVILES" - 2016 222 Dagar 4 Timmar
46CAMPEONATO NACIONAL SUB 12 242 Dagar 3 Timmar
47X Memorial Gabriel Pasos Wolff sub15 248 Dagar 20 Timmar
48X Torneo Internacional Dr Gabriel Pasos 248 Dagar 22 Timmar
49II Torneo Relampago de Masaya 248 Dagar 23 Timmar
50Campeonato Nacional de Ajedrez Rapido 2016 252 Dagar 4 Timmar
Advertisement