Välj nation    ECU Logo

Val av turnering

Sortera efter

Vald nation: Nicaragua (NCA)

Flag NCA
Nr.TurneringSenast uppdaterad
1Semifinal del Campeonato Nacional de Ajedrez 2017 (FENANIC) 23 Timmar
2I Torneo Nacional Blitz de Ajedrez Granada Siglo XXI "Maestro Jorge Alberto Gómez” 2017 2 Dagar 19 Timmar
3Segunda Fase del Campeonato Nacional de Ajedrez 2017 (FENANIC) 21 Dagar 22 Timmar
4Primera Fase del Campeonato Nacional 2017 25 Dagar 20 Timmar
5XVI Torneo Internacional Joaquin Hurtado In Memoriam 2016 58 Dagar 23 Timmar
6I INTERNACIONAL DE AJEDREZ "PADRE GASPAR GARCIA LAVIANA" San Juan del Sur- Absoluto 59 Dagar 19 Timmar
7I INTERNACIONAL DE AJEDREZ "PADRE GASPAR GARCIA LAVIANA" San Juan del Sur-Infantil sub-14 59 Dagar 19 Timmar
8CAMPEONATO NACIONAL POR EQUIPOS 2016 Granada 70 Dagar 19 Timmar
9III Campeonato Nacional de Ajedrez Relampago Juvenil 2016 CATEGORIA SUB 18 MIXTO 90 Dagar 23 Timmar
10III Campeonato Nacional de Ajedrez Relampago Infantil 2016 CATEGORIA SUB 14 MIXTO 91 Dagar 3 Timmar
11III Campeonato Nacional de Ajedrez Relampago Juvenil sub 18 CATEGORIA SUB 18 MIXTO 92 Dagar 3 Timmar
12Campeonato Nacional Por Equipos 2016 (Final) 98 Dagar 3 Timmar
13II EDICION DEL TORNEO DE AJEDREZ TIBURÓN CATEGORIA SUB 10 FEMENINO 116 Dagar 21 Timmar
14Campeonato Nacional Blitz Jinotepe 120 Dagar 21 Timmar
15Campeonato Nacional de Ajedrez Universitario Absoluto 124 Dagar 2 Timmar
16Campeonato Nacional de Ajedrez Universitario Femenino 124 Dagar 3 Timmar
17IV TORNEO DE AJEDREZ "RENE NUÑEZ TELLEZ," Asamblea Nacional In Memoriam y homenaje a su labor legislativa por la patria. 124 Dagar 19 Timmar
18Primera Fase del Campeonato Nacional Por Equipos 2016 127 Dagar 4 Timmar
19V FESTIVAL AJEDRECISTICO DEL COLEGIO SAN AGUSTIN. CATEGORIA SUB 12 MIXTO 128 Dagar 22 Timmar
20V FESTIVAL AJEDRECISTICO DEL COLEGIO SAN AGUSTIN. CATEGORIA SUB 10 MASCULINO 128 Dagar 22 Timmar
21V FESTIVAL AJEDRECISTICO DEL COLEGIO SAN AGUSTIN. CATEGORIA SUB 14 MIXTO 128 Dagar 23 Timmar
22Escolar II Copa de Oro AFONEDIC Chontales 2016 140 Dagar 19 Timmar
23Colegial II Copa de Oro AFONEDIC Chontales 2016 140 Dagar 19 Timmar
24III Torneo de Masaya "La Glorieta" 141 Dagar 2 Timmar
25Campeonato Nacional Sub 16 148 Dagar 4 Timmar
26Gran Final Municipal Colegial de Managua 151 Dagar 23 Timmar
27Campeonato Nacional Abierto - Fiestas Patrias 2016 156 Dagar 2 Timmar
28BLITZ ING EDMUNDO DAVILA 161 Dagar 7 Timmar
29JUEGOS MAGISTERIALES - "RICARDO MORALES AVILES" - 2016 163 Dagar 3 Timmar
30CAMPEONATO NACIONAL SUB 12 183 Dagar 2 Timmar
31X Memorial Gabriel Pasos Wolff sub15 189 Dagar 19 Timmar
32X Torneo Internacional Dr Gabriel Pasos 189 Dagar 22 Timmar
33II Torneo Relampago de Masaya 189 Dagar 22 Timmar
34Campeonato Nacional de Ajedrez Rapido 2016 193 Dagar 4 Timmar
35Alcaldía Managua Colegial Distrito V 196 Dagar 4 Timmar
36Campeonato Nacional Senior de Ajedrez Activo 2016 198 Dagar 21 Timmar
37CAMPEONATO NACIONAL BLITZ 2016 204 Dagar 21 Timmar
38Julio Ramirez de Arellano In Memoriam 2016 210 Dagar 21 Timmar
39JEN Primaria Masculino 2016. 213 Dagar 1 Timmar
40III TORNEO DE AJEDREZ DEL CLUB ASAMBLEA NACIONAL - DEPURACION SISTEMA DE LIGA 220 Dagar 22 Timmar
41Campeonato Nacional Juvenil 225 Dagar 3 Timmar
42Campeonato Nacional Juvenil Sub 20, 2016, conjuntamente, las ramas masculina y femenina. 230 Dagar 6 Timmar
43Gran Final Nacional Colegial Masculino 235 Dagar 1 Timmar
44Gran Final Nacional Colegial Femenina 235 Dagar 2 Timmar
45TERCER TORNEO DE AJEDREZ DE LA ASAMBLEA NACIOAL DE NICARAGUA 2016 GRUPO ASISTENCIA 236 Dagar 3 Timmar
46XI Campeonato Centroamericano de No Videntes 239 Dagar 3 Timmar
47I Campeonato Nacional de Ajedrez Sénior "Comandante Carlos Fonseca Amador" 245 Dagar 20 Timmar
48Torneo Ajedrez Relámpago Masaya 2016 245 Dagar 21 Timmar
49Torneo Blitz 122 Aniversario del COI y IX Semana Olimpica Nicarague, 2016 247 Dagar 6 Timmar
50INDIVIDUAL FEMENINO XXIX MARLON ZELAYA 2016 248 Dagar 4 Timmar
Advertisement