Val av turnering

Sortera efter

Vald nation: Romania (ROU)

Flag ROU
Nr.TurneringSenast uppdaterad
1Divizia B Seria Nord-Vest Cavnic 37 Minuter
2Divizia B Galati 49 Minuter
3CUPA KRONSOFT Turneu B 2 Timmar 43 Min.
4Campionatul National pe echipe - Divizia A - editia 2016 2 Timmar 45 Min.
5CUPA KRONSOFT TURNEU C 2 Timmar 47 Min.
6Sah in cartiere, ed. a 2-a, faza 1- Vlaicu 3 Timmar 19 Min.
7CUPA KRONSOFT TURNEU D 4 Timmar 19 Min.
8Cupa Sah Arena Editia a IV-a 4 Timmar 56 Min.
9Campionatul National pe echipe - Divizia B (seria Nord-Est) Slanic Moldova 5 Timmar 11 Min.
10Cupa CSU Ploiesti - editia a XXXa - 30.09-02.10.2016, Ploiesti 7 Timmar 37 Min.
11Cupa Galati - Blitz 10 Timmar 31 Min.
12Horezu Open Cup - Ed.a 5-a Turneul A 22 Timmar 49 Min.
13Horezu Open Cup - rapid 2016 23 Timmar 18 Min.
14Trofeul Ligii Maestrilor U14 23 Timmar 41 Min.
15Trofeul Ligii Maestrilor U10 23 Timmar 42 Min.
16Trofeul Ligii Maestrilor U08 23 Timmar 46 Min.
17Nocturna Biblotecilor 2016 1 Dagar 3 Timmar
18 ROMANIAN ARMY DAY CUP - 0PEN, MANGALIA, 22-23.10. 2016 1 Dagar 5 Timmar
19 ROMANIAN ARMY DAY CUP - U12, MANGALIA, 22-23.10. 2016 1 Dagar 6 Timmar
20Cupa "Ziua Armatei Române" - U10, MANGALIA, 22 - 23.10.2016 1 Dagar 6 Timmar
21Cupa Sah Club Oltenia editia a XI-a 1 Dagar 7 Timmar
22Turneul Petra nr.1 1 Dagar 8 Timmar
231st IBSA INDIVIDUAL CHESS WORLD CHAMPIONSHIP 1 Dagar 19 Timmar
24Mihai Molodoi Memorial 2016 2 Dagar 11 Timmar
25Bacau Cup 2016 2 Dagar 11 Timmar
26International Chess Tournament - Tasnad Open 2016 Turneul International de sah Cupa Orasului Tasnad 2016, editia a-IV-a 4 Dagar 9 Timmar
27CUPA KRONSOFT-Turneu A 4 Dagar 11 Timmar
28FERROLI OPEN 2016 (ex-Petra Open) 4 Dagar 11 Timmar
29Cupa Castanelor Baia Mare editia a-III-a Turneul A - Juniori Legitimati 4 Dagar 13 Timmar
30Memorialul CORNELIU BUSU Turneul B RESITA 23-25.09.2016 6 Dagar 1 Timmar
31Memorialul CORNELIU BUSU Turneul A Resita 23-25.09.2016 6 Dagar 1 Timmar
32Open Bucuresti - Turneul A 6 Dagar 2 Timmar
33Napocensis Rapid Editia a XII-a 6 Dagar 3 Timmar
34Cupa Fair-play la SAH-ed. a I a Iași 6 Dagar 4 Timmar
35Cupa Tineretului Pitesti 6 Dagar 6 Timmar
36Cupa Gheorghe Nestianu Editia 2 Barlad Open 6 Dagar 8 Timmar
37Cupa Prieteniei Pitesti 6 Dagar 13 Timmar
38Cupa Prieteniei incepatori Pitesti 6 Dagar 13 Timmar
39Campionatul Prieteniei Juniori 12 ani Giarmata Vii 24.09.2016 7 Dagar 1 Timmar
40Campionatul Prieteniei copii 10 ani Giarmata Vii 24.09.2016 7 Dagar 1 Timmar
41Campionatul Prieteniei Copii 8 ani Giarmata Vii 24.09.2016 7 Dagar 1 Timmar
42Campionatul Prieteniei Seniori Giarmata Vii 24.09.2016 7 Dagar 1 Timmar
43Cupa Castanelor Baia Mare editia a-III-a Turneul B-Juniori nelegitimati sub 10 ani 7 Dagar 3 Timmar
44Cupa Castanelor Baia Mare editia a-III-a Turneul C-Juniori nelegitimati sub 14 ani 7 Dagar 4 Timmar
45Festivalul International de Sah II. Ceramica Corund turneul C - rapid 9 Dagar 11 Timmar
46Festivalul International de Sah II. Ceramica Corund turneul D - blitz 9 Dagar 11 Timmar
47Turneul Petra nr.2 elo peste 2150 9 Dagar 13 Timmar
48Memorialul CORNELIU BUSU Turneul A Resita 23-25.09.2016 9 Dagar 22 Timmar
49Memorialul CORNELIU BUSU Turneul B Resita 23-25.09.2016 9 Dagar 22 Timmar
50Festivalul International de Sah II. Ceramica Corund turneul B - U12 11 Dagar 10 Timmar