Logged on: Gast
Servertime 26.04.2024 05:22:01
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
Landesfinale - Schülerliga Schach 2014 - Nachwuchsbewerb
Last update 12.04.2014 22:21:04, Creator/Last Upload: Vbg. Schachverband
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FED
Rtg
Club/City
1
Burtscher Emilio
AUT
1338
VMS Bludenz
2
Sonderegger Jannick
AUT
1308
VMS Sulz-Röthis
3
Akyel Kürsat
AUT
1200
VMS Dornbirn Baumg.
4
Alavanja Adrian
AUT
1200
Collegium Mehrerau
5
Albayrak Zeynep
AUT
1200
VMS Dornbirn Baumg. 2
6
Battisti Sandro
AUT
1200
VMS Klostertal
7
Becker Martin
AUT
1200
VMS Rankweil-W
8
Bell Maximilian
AUT
1200
BG Feldkirch Rebb.
9
Birnbaumer Simon
AUT
1200
VMS Satteins
10
Böhler Constantin
AUT
1200
Talenteschule Doren
11
Can Kübra
AUT
1200
VMS Klostertal 2
12
Ciftioglu Samed
AUT
1200
VMS Rankweil-W
13
Doberdolani Adi
AUT
1200
VMS Dornbirn Baumg.
14
Ebenbichler Ruth
AUT
1200
PG Riedenburg
15
Entstrasser Mathias
AUT
1200
BG Feldkirch Rebb.
16
Ertl Larissa
AUT
1200
VMS Klostertal 2
17
Fink Martin
AUT
1200
Talenteschule Doren
18
Fink Severin
AUT
1200
Talenteschule Doren
19
Föger Rene
AUT
1200
BG Feldkirch Sch.
20
Gasser Sophie Marie
AUT
1200
PG Riedenburg
21
Gaßner David
AUT
1200
VMS Klostertal
22
Giggenbacher Noel
AUT
1200
BG Bregenz Blumenstr.
23
Gruber Paul
AUT
1200
BG Feldkirch Rebb.
24
Göggl Lukas
AUT
1200
BG Bregenz Gallusstr.
25
Hagen Leon
AUT
1200
VMS Lustenau Rheind.
26
Hartl Riley
AUT
1200
VMS Götzis
27
Hartmann Ralf
AUT
1200
VMS Nenzing
28
Heisig Kilian
AUT
1200
BG Dornbirn
29
Hesselaar Tessa
AUT
1200
BG Bregenz Blumenstr.
30
Hollenstein Tobias
AUT
1200
VMS Lustenau Rheind.
31
Huber Jonas
AUT
1200
VMS Götzis
32
Hueber Patrik
AUT
1200
VMS Klostertal
33
Hygen Elias
AUT
1200
BG Dornbirn
34
Kum Yasin
AUT
1200
VMS Bludenz
35
Lanschützer Noah
AUT
1200
VMS Klostertal
36
Loss Vinzenz
AUT
1200
Collegium Mehrerau
37
Lutter Mathias
AUT
1200
BG Bregenz Blumenstr.
38
Mathis Alfred
AUT
1200
BG Feldkirch Sch.
39
Moser Martin
AUT
1200
VMS Klostertal
40
Möller Robin
AUT
1200
VMS Bludenz
41
Niederländer Stefan
AUT
1200
VMS Nenzing
42
Nisavic Uros
AUT
1200
VMS Lustenau Rheind.
43
Ortler Manuel
AUT
1200
VMS Nenzing
44
Pointner Julian
AUT
1200
Collegium Mehrerau
45
Probst Simon
AUT
1200
VMS Bludenz
46
Prukl Elias
AUT
1200
VMS Götzis
47
Qiu Darwin
AUT
1200
Collegium Mehrerau
48
Salzer Raphael
AUT
1200
VMS Rankweil-W
49
Schmidt Katharina
AUT
1200
PG Riedenburg
50
Schmuck Franziska
AUT
1200
PG Riedenburg
51
Schwendinger Stefan
AUT
1200
VMS Dornbirn Baumg.
52
Schwärzler Julian
AUT
1200
Collegium Mehrerau
53
Seger Jonathan
AUT
1200
BG Feldkirch Rebb.
54
Seidl Marvin
AUT
1200
BG Bregenz Blumenstr.
55
Shahini Amir
AUT
1200
VMS Nenzing
56
Stanisic Maja
AUT
1200
VMS Nüziders
57
Stern Simon
AUT
1200
VMS Dornbirn Baumg.
58
Strondl Magdalena
AUT
1200
VMS Klostertal 2
59
Stöby Nico
AUT
1200
VMS Dornbirn Baumg.
60
Stüttler David
AUT
1200
BG Feldkirch Rebb.
61
Tamer Irem
AUT
1200
VMS Dornbirn Baumg. 2
62
Tas Merve
AUT
1200
VMS Dornbirn Baumg. 2
63
Turap Selin
AUT
1200
VMS Dornbirn Baumg. 2
64
Vallaster Suraya
AUT
1200
PG Riedenburg
65
Vögel Robert
AUT
1200
Talenteschule Doren
66
Wachter Sebastian
AUT
1200
VMS Nenzing
67
Wandratsch Alex
AUT
1200
VMS Bludenz
68
Wechner Alina
AUT
1200
VMS Klostertal 2
69
Yayla Tugay
AUT
1200
VMS Rankweil-W
70
Scheil Josef
AUT
1151
BG Bregenz Gallusstr.
71
Graf David
AUT
1103
VMS Dornbirn Markt
72
Wagner Sebastian
AUT
1098
BG Bregenz Gallusstr.
73
Fürst Gloria
AUT
1033
BG Bregenz Blumenstr.
74
Strolz Laurin
AUT
1000
VMS Dornbirn Markt
75
Gort Johannes
AUT
997
VMS Satteins
76
Thoma Benedikt
AUT
959
BG Bregenz Gallusstr.
77
Loacker Alexander
AUT
801
VMS Götzis
78
Gstader Julia
AUT
800
BG Dornbirn
79
Bürgi Felix
AUT
0
VMS Lustenau Rheind.
80
Gruber Florian
AUT
0
BG Dornbirn
81
Kilinc Mustafa
AUT
0
VMS Götzis
82
Wohlgenannt Lukas
AUT
0
Talenteschule Doren
83
Moder Samuel
AUT
0
VMS Gisingen
84
Schakmann Jannik
AUT
1200
VMS Gisingen
85
Brandstätter Nico
AUT
1200
VMS Gisingen
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use