Logged on: Gast
Servertime 03.05.2024 01:17:32
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:
2015年全国国际象棋青少年锦标赛(个人)暨第23届“李成智杯”全国国际象棋少年儿童冠军赛 男子丙组
Ostatnia aktualizacja strony02.03.2015 08:48:46, Creator/Last Upload: Chinesechessassociation
Search for player
Szukanie
Lista startowa
Nr
Nazwisko
FideID
Fed
Rg
Klub/miasto
1
黄仁杰
1944
中国国际象棋后备人才培训基地(济南)
2
朱棣文
1880
南通小鱼儿体育健身俱乐部
3
陆开言
1870
中国国象高水平后备人才(无锡)培训基地
4
余凯丰
1863
深圳棋院
5
路佳翰
1850
哈尔滨博弈国际象棋俱乐部
6
孙翌迪
1829
天津王俊楠羽弈国际象棋俱乐部
7
卢靖远
1825
厦门启明星国际象棋俱乐部
8
李俊杰
1823
长沙小兵国际象棋俱乐部
9
汤天瑞
1821
锦州阳光国际象棋队
10
温作凯
1818
温州叶荣光棋校
11
林艺
1816
成都棋院
12
吴凯涛
1815
上海棋院
13
蔡宇豪
1814
上海市申城国际象棋俱乐部
14
吴皓
1813
中国国象高水平后备人才(无锡)培训基地
15
徐浚玮
1812
济南市寒冰国际象棋俱乐部
16
胡泽涵
1808
黑龙江省惠连国际象棋俱乐部
17
姜小扬
1802
青岛半岛棋牌运动俱乐部
18
杨宇航
1801
深圳棋院
19
牟宇轩
1800
青岛半岛棋牌运动俱乐部
20
杜昭睿
1798
青岛半岛棋牌运动俱乐部
21
张卓然
1795
哈尔滨博弈国际象棋俱乐部
22
盛钰轩
1795
重庆涪陵体育运动学校
23
张颢续
1795
九龙坡区青少年体校
24
章航轩
1794
江苏南京弈骋轩国际象棋工作室
25
陈昱含
1794
镇江棋院
26
邢嘉程
1789
青岛半岛棋牌运动俱乐部
27
丛煜恒
1788
青岛半岛棋牌运动俱乐部
28
何松岩
1787
黑龙江省惠连国际象棋俱乐部
29
王子洋
1787
深圳棋院
30
赵瑞喆
1786
南通小鱼儿体育健身俱乐部
31
金南宇
1785
哈尔滨博弈国际象棋俱乐部
32
吴景天
1784
长沙小兵国际象棋俱乐部
33
卜一桓
1783
江苏南京弈骋轩国际象棋工作室
34
辛俊成
1781
重庆涪陵体育运动学校
35
孙宁邦
1781
青岛青伟国际象棋俱乐部
36
刘宜明
1775
中国高水平后备人才基地保师附小
37
朱恒佚
1774
中国棋院杭州分院
38
李鑫
1773
江苏南京弈骋轩国际象棋工作室
39
鲁俊成
1772
深圳章钟国际象棋俱乐部
40
王子登
1772
上海市申城国际象棋俱乐部
41
顾嘉祯
1772
上海市申城国际象棋俱乐部
42
彭知垚
1767
湖北国际象棋集训队
43
王萧钧皓
1767
重庆棋院
44
叶骐睿
1762
重庆涪陵体育运动学校
45
张一凡
1760
深圳章钟国际象棋俱乐部
46
孙昊天
1760
青岛青伟国际象棋俱乐部
47
祁毅晗
1759
湖北国际象棋集训队
48
冯前硕
1758
中国国际象棋高水平后备人才基地(温州)
49
俞可凡
1757
中国棋院杭州分院
50
高林昊
1757
上海市申城国际象棋俱乐部
51
赵衍听
1756
山东聊城王冠棋艺俱乐部
52
罗敖杰
1756
深圳棋院
53
董佳文
1755
青岛青伟国际象棋俱乐部
54
应高翔
1755
中国国象高水平后备人才(无锡)培训基地
55
苏奕嘉
1754
青岛半岛棋牌运动俱乐部
56
李国豪
1754
北京西城区棋院
57
刘羽桐
1753
浙江省非奥项目运动管理中心
58
黄梓隽
1753
福州飞翔国际象棋俱乐部
59
曾嘉桐
1752
广州棋院
60
张昊鹏
1752
蚌埠市棋牌运动协会
61
黄益彰
1752
南通市陈华国际象棋俱乐部
62
盖峻扬
1752
青岛青伟国际象棋俱乐部
63
张恒嘉
1750
深圳棋院
64
何泓宇
1749
重庆棋院
65
蔡恒毅
1748
上海市申城国际象棋俱乐部
66
徐卓
1748
长沙小兵国际象棋俱乐部
67
杨力行
1747
温州市瓦市小学
68
王奕旭
1746
天津博乐国际象棋俱乐部
69
白旭辉
1746
青岛半岛棋牌运动俱乐部
70
张睿
1746
叶江川(兴化)国际象棋学校
71
张绍瑄
1745
深圳章钟国际象棋俱乐部
72
王青临
1743
青岛青伟国际象棋俱乐部
73
刘一逸
1742
湖北国际象棋集训队
74
李天佑
1742
青岛青伟国际象棋俱乐部
75
李瀚睿
1740
深圳章钟国际象棋俱乐部
76
杨奕非
1738
中国高水平后备人才基地保师附小
77
王天晟
1738
上海市申城国际象棋俱乐部
78
肖孟骐
1738
蚌埠市棋牌运动协会
79
奚奇
1738
邯郸市国际象棋运动协会
80
徐明拯
1737
中国国际象棋后备人才培训基地(济南)
81
范哲诚
1737
宁波博弈国际象棋俱乐部
82
陈远航
1736
天津王俊楠羽弈国际象棋俱乐部
83
郝杰兮
1735
中国国际象棋后备人才培训基地(济南)
84
李剑桥
1733
中国高水平后备人才基地保师附小
85
吴奕铭
1732
柯桥鉴湖棋院
86
张富涵
1732
中国国象高水平后备人才(无锡)培训基地
87
张铭元
1731
个人
88
杨奕凡
1730
中国高水平后备人才基地保师附小
89
徐卓涵
1730
石家庄中孚棋院
90
黄之皓
1730
无锡市连元街小学
91
朱雍赫
1729
青岛半岛棋牌运动俱乐部
92
邓子健
1729
长沙小兵国际象棋俱乐部
93
杜秉辉
1727
上海市申城国际象棋俱乐部
94
刘濡豪
1727
中国国际象棋后备人才培训基地(济南)
95
祁瑞霖
1727
武汉馨聪国际象棋俱乐部
96
曹陈华睿
1726
江苏南京弈骋轩国际象棋工作室
97
李宗阳
1726
黑龙江省惠连国际象棋俱乐部
98
周昊成
1726
盐城市代表队
99
刘加森
1725
北京市朝阳区青少年活动中心
100
沈天茗
1723
成都棋院
101
步天炜
1723
浙江省钱江棋院
102
尤昶翔
1723
浙江省瑞安市
103
冯萱
1723
天津王俊楠羽弈国际象棋俱乐部
104
孙睿阳
1719
蚌埠棋院
105
陈顺尧
1719
青岛青伟国际象棋俱乐部
106
王金阳
1717
中国棋院杭州分院
107
谭思成
1717
青岛半岛棋牌运动俱乐部
108
于广棣
1714
武汉馨聪国际象棋俱乐部
109
邓天乐
1712
深圳章钟国际象棋俱乐部
110
叶奕辰
1711
温州市龙湾永中胤辰棋苑
111
贾骏凡
1711
青岛青伟国际象棋俱乐部
112
徐天翔
1709
绍兴弈星棋院
113
史奕扬
1709
中国国象高水平后备人才(无锡)培训基地
114
彭康睿
1707
黑龙江省惠连国际象棋俱乐部
115
李良驹
1706
山东聊城王冠棋艺俱乐部
116
彭顺开
1706
上海市申城国际象棋俱乐部
117
张家豪
1706
绍兴弈星棋院
118
王宣朝
1705
黑龙江省惠连国际象棋俱乐部
119
张帆
1705
青岛青伟国际象棋俱乐部
120
苏子晋
1703
广东省中山市代表队
121
王皓翔
1702
中国棋院杭州分院
122
邹正
1702
重庆棋院
123
何明棣
1701
中国国象高水平后备人才(无锡)培训基地
124
张睿佳
1700
江苏南京弈骋轩国际象棋工作室
125
王一涵
1700
北京市朝阳区棋协
126
宋宇鹏
1700
北京市朝阳区棋协
127
王睿铎
1700
中国高水平后备人才基地保师附小
128
邵韦翔
1700
温州市瓦市小学
129
曾子墨
1700
温州市瓦市小学
130
王凯伦
1700
泰州市海陵区代表队
131
唐伊儒
1700
内蒙古鄂尔多斯市鄂托克前旗蒙古族希望实验小学
132
左知博
1700
哈尔滨博弈国际象棋俱乐部
133
鄢浚壹
1700
重庆弈杰国际象棋俱乐部
134
申浩东
1700
重庆弈杰国际象棋俱乐部
135
陈弈辛
1700
金华市智汇棋院
136
王孜恒
1700
福州飞翔国际象棋俱乐部
137
朱柯宇
1700
福州飞翔国际象棋俱乐部
138
吴晃辉
1700
绍兴显智国际象棋俱乐部
139
王子跞
1700
浙江之江棋院
140
万明翰
1700
上饶棋院
141
刘瑷玮
1700
重庆涪陵体育运动学校
142
张峻蒙
1700
重庆涪陵体育运动学校
143
王弘毅
1700
重庆涪陵体育运动学校
144
赵紫晨
1700
蚌埠棋院
145
陈初阳
1700
中国棋院杭州分院
146
孙书扬
1700
中国棋院杭州分院
147
郗望
1700
中国棋院杭州分院
148
朱家轩
1700
中国棋院杭州分院
149
赵星杰
1700
吉林市青少年宫
150
杨赫轩
1700
大连弈苑少年国际象棋培训学校
151
杨赫宸
1700
大连弈苑少年国际象棋培训学校
152
林靖翔
1700
成都棋院
153
罗奕翔
1700
徐媛媛国际象棋俱乐部
154
端一凡
1700
南京市溧水区实验小学
155
徐天韧
1700
南京市溧水区实验小学
156
陈浩宇
1700
南京市溧水区实验小学
157
王梓帆
1700
青岛小骑士国际象棋俱乐部
158
王进
1700
合肥市园上园小学
159
吴鸿瑞
1700
合肥市园上园小学
160
刘铭旸
1700
合肥中科学技术大学附属中学
161
李绵楷
1700
深圳章钟国际象棋俱乐部
162
郭昊铭
1700
广东省中山市代表队
163
李展俊
1700
广东省中山市代表队
164
吴博奕
1700
上海市申城国际象棋俱乐部
165
陈佳骏
1700
上海市申城国际象棋俱乐部
166
王昊宇
1700
上海市申城国际象棋俱乐部
167
康嘉轩
1700
上海市申城国际象棋俱乐部
168
桂远恒
1700
中国国际象棋高水平后备人才基地(温州)
169
许宸至
1700
中国国际象棋高水平后备人才基地(温州)
170
李佳泽
1700
济南市寒冰国际象棋俱乐部
171
蒋芝珺
1700
济南市寒冰国际象棋俱乐部
172
刘欣鑫
1700
济南市寒冰国际象棋俱乐部
173
陈俊霖
1700
济南市寒冰国际象棋俱乐部
174
梁芯禹
1700
绵阳市游仙区忠兴镇雅居小学
175
白宇轩
1700
绵阳市游仙区忠兴镇雅居小学
176
李泽锴
1700
江阴市少儿棋类培训中心
177
胡思成
1700
温州市诸宸棋院
178
周梓锋
1700
北京市朝阳区青少年活动中心
179
季征
1700
北京市朝阳区青少年活动中心
180
周沛东
1700
四川深蓝国际象棋俱乐部
181
徐一枫
1700
四川深蓝国际象棋俱乐部
182
仲星焱
1700
四川深蓝国际象棋俱乐部
183
孙熙然
1700
中国国际象棋后备人才培训基地(济南)
184
陈博洋
1700
中国国际象棋后备人才培训基地(济南)
185
陈盛凯
1700
陕西三行国际象棋俱乐部
186
胡浩翔
1700
陕西三行国际象棋俱乐部
187
吴文达
1700
宁波博弈国际象棋俱乐部
188
刘阳辰
1700
昆明修为国际象棋俱乐部
189
谢丁扬
1700
南通市陈华国际象棋俱乐部
190
章萌实
1700
南通市陈华国际象棋俱乐部
191
陆张鹏
1700
南通市陈华国际象棋俱乐部
192
黄昱博
1700
南通市陈华国际象棋俱乐部
193
陈昊昱
1700
南通市陈华国际象棋俱乐部
194
许英睿
1700
南通市陈华国际象棋俱乐部
195
周之宇
1700
南通市陈华国际象棋俱乐部
196
邹天易
1700
南通市陈华国际象棋俱乐部
197
施宇硕
1700
南通市陈华国际象棋俱乐部
198
李知恒
1700
南通市陈华国际象棋俱乐部
199
倪昊辰
1700
南通市陈华国际象棋俱乐部
200
隋翊
1700
青岛半岛棋牌运动俱乐部
201
张塨昊
1700
山东省济宁市博弈国际象棋俱乐部
202
李怡臻
1700
山东省济宁市博弈国际象棋俱乐部
203
韩耀坤
1700
山东省济宁市博弈国际象棋俱乐部
204
赵文峥
1700
山东省济宁市博弈国际象棋俱乐部
205
赵彬涵
1700
重庆棋院
206
杜海舟
1700
北京西城区棋院
207
邵夏阳
1700
常州市常春棋院
208
白宇瑄
1700
常州市常春棋院
209
魏宇凡
1700
常州市常春棋院
210
俞国焱
1700
无锡市勤新实验小学
211
杨宇轩
1700
青岛青伟国际象棋俱乐部
212
杨鉴轩
1700
青岛青伟国际象棋俱乐部
213
魏文锴
1700
青岛青伟国际象棋俱乐部
214
崔韬
1700
青岛青伟国际象棋俱乐部
215
汤钜权
1700
深圳棋院
216
周欣
1700
深圳棋院
217
陆同
1700
苏州市第三青少年业余体校
218
陈子曰
1700
苏州市第三青少年业余体校
219
钱润邦
1700
张家港乐余小学
220
黄稼琳
1700
张家港乐余小学
221
徐鑫
1700
盐城市代表队
222
周艺翔
1700
盐城市代表队
223
章中赟
1700
盐城市代表队
224
傅文迪
1700
义乌代表队
225
刘瀚中
1700
北京金马国际象棋俱乐部
226
许心渊
1700
无锡市连元街小学
227
窦杨睿
1700
无锡市连元街小学
228
管昀
1700
无锡市连元街小学
229
苏洵
1700
无锡市连元街小学
230
赵博涵
1700
上海国际象棋小世界棋艺俱乐部
231
陈锞雨
1700
湘潭莲城棋院
232
阿不都赛林·阿布都外力
1700
新疆伊合巴国际象棋俱乐部
233
伊力达尔·阿斯克
1700
新疆伊合巴国际象棋俱乐部
234
张皓
1700
中国国象高水平后备人才(无锡)培训基地
235
宋宸涛
1700
中国国象高水平后备人才(无锡)培训基地
236
高赫阳
1700
中国国象高水平后备人才(无锡)培训基地
237
林子萧
1700
个人
238
金子长
1700
个人
239
林君骋
1700
个人
240
潘致辰
1696
浙江省瑞安市
241
李之非
1696
北京西城区棋院
242
陈晃
1696
深圳棋院
243
路元宇
1695
青岛马宇国际象棋运动俱乐部
244
王梓鉴
1694
绵竹市紫岩小学
245
王嘉予
1694
陕西三行国际象棋俱乐部
246
彭境一
1693
中国高水平后备人才基地保师附小
247
高孟琛
1693
北京市朝阳区青少年活动中心
248
吴浩闻
1692
重庆棋院
249
徐宽
1691
金华市智汇棋院
250
陈诺
1690
南京市溧水区实验小学
251
孙语聪
1690
青岛青伟国际象棋俱乐部
252
李城宇
1686
青岛半岛棋牌运动俱乐部
253
龚启明
1685
深圳博学猫国际象棋俱乐部
254
刘翔
1684
北京市朝阳区青少年活动中心
255
马睿廷
1684
重庆市南岸区江南小学校
256
张含灵
1682
合肥市新站区青少年体育俱乐部
257
李洪正
1681
青岛青伟国际象棋俱乐部
258
孔涵哲
1681
中国国象高水平后备人才(无锡)培训基地
259
柴江宁
1679
陕西三行国际象棋俱乐部
260
王梓宇
1678
西安通路兵国际象棋俱乐部
261
宫保奕
1678
合肥市园上园小学
262
胡瑞圻
1676
青岛青伟国际象棋俱乐部
263
向劭博
1674
绵阳超弦棋院
264
俞欣哲
1673
南京市南湖第三小学
265
赵硕谦
1672
江苏棋院少儿国际象棋培训中心
266
王硕
1670
北京西城区棋院
267
廖君洋
1668
苏州市第三青少年业余体校
268
苏沐泽
1666
黑龙江省惠连国际象棋俱乐部
269
毛昱淇
1666
中国国象高水平后备人才(无锡)培训基地
270
于泳浩
1665
沧州体育总会
271
夏耿乐
1663
昆明修为国际象棋俱乐部
272
何曦至
1660
绵阳超弦棋院
273
李正钰
1654
蚌埠市棋牌运动协会
274
黄胤哲
1651
徐媛媛国际象棋俱乐部
275
夏天天
1645
赣州市得胜国际象棋俱乐部
276
闵添
1622
武汉馨聪国际象棋俱乐部
277
王贵群
1609
北京金马国际象棋俱乐部
278
黎明宇
1608
绵阳市实验小学
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use