Logged on: Gast
Servertime 04.05.2024 16:14:54
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
Respublika Şahmat Festivalı
Last update 18.04.2015 10:50:38, Creator/Last Upload: Guliyev_Shaig
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FED
Gr
Club/City
1
Abasov Yusif
GUB
B7
Quba
2
Abbasov Aydın
SMK
B11
Şəmkir
3
Abbasov Ayxan
KHL
B11
Xocalı
4
Abdullayev Aqil
ISM
B7
İsmayıllı
5
Abdullayev Aqşin
GBS
B11
Qobustan
6
Abdullayev Elgün
SHR
B11
Şirvan
7
Abdullayev Fariz
İMS
B11
İmişli
8
Abdullayev Məhəmməd
QBL
B8
Qəbələ
9
Abdullayev Nail
GNJ
B9
Gəncə
10
Abdullayev Nurxan
GRN
B11
Goranboy
11
Abdullayev Sahib
QBL
B9
Qəbələ
12
Abdullayeva Eleonora
GSR
G11
Qusar
13
Abdullayeva Fidan
NAR
G8
Nərimanov
14
Abdullayeva Nərgiz
GRN
G9
Goranboy
15
Adıgözəlova Aytac
NIZ
G11
Nizami
16
Allahverdiyev Rövşən
ISM
B8
İsmayıllı
17
Allahverdiyeva Ayan
NAS
G11
Nəsimi
18
Allahverdiyeva Gülşən
ISM
G7
İsmayıllı
19
Allahyarova Günay
JBR
G9
Cəbrayıl
20
Arzumanov Vitali
GSR
B11
Qusar
21
Aslanov Ümid
ABS
B9
Xırdalan
22
Ataxanzadə Türkan
KHZ
B11
Xızı
23
Ağakişi Ramal
OGZ
B9
Oğuz
24
Ağaməmmədov Cavanşir
SHM
B9
Şamaxı
25
Ağayev Nicat
HJG
B11
Hacıqabul
26
Ağayeva Ayan
GYC
G7
Göyçay
27
Ağayeva Aysun
GYC
G11
Göyçay
28
Ağayeva Gülsənəm
LNK
G9
Lənkəran
29
Ağazadə Fatimə
MSL
G11
Masallı
30
Ağazadə Ləman
JBR
G11
Cəbrayıl
31
Babayeva Ayla
KHV
G11
Xocavənd
32
Babayeva Mənsumə
JBR
G11
Cəbrayıl
33
Babayeva Nüğbar
HJG
G9
Hacıqabul
34
Babayeva Xumar
SYZ
G11
Siyəzən
35
Balakişiyev Cəfər
XAZ
B7
Xəzər
36
Balıyeva Ləman
SBL
G11
Səbail
37
Baxışov Yəhya
KHC
B11
Xaçmaz
38
Baxışzadə Vasif
KRD
B11
Kürdəmir
39
Baxşəliyeva Nurcan
MNG
G11
Mingəçevir
40
Bayramova Sevinc
SYZ
G11
Siyəzən
41
Bayramova Yasəmən
GZX
G9
Qazax
42
Bağırov Şəmsəl
XAZ
B11
Xəzər
43
Bağırova Ləzifə
SAB
G11
Sabunçu
44
Bağırzadə Nuray
SBR
G8
Sabirabad
45
Bədəlov Şərif
SBR
B9
Sabirabad
46
Bədəlova Nüşabə
SYZ
G11
Siyəzən
47
Bəşirzadə Sona
GAR
G11
Qaradağ
48
Cabbarlı Ayhan
UJR
B8
Ucar
49
Cabbarlı Selcan
SHK
G9
Şəki
50
Camalov Səbuhi
UJR
B11
Ucar
51
Camalova Nəzrin
UJR
G9
Ucar
52
Cavadov Ədalət
SUR
B9
Suraxanı
53
Cavadova Lalə
SUR
G9
Suraxanı
54
Cümşüdova Arzu
YAS
G11
Yasamal
55
Cəbrayılov Hikmət
SHB
B11
Şabran
56
Cəbrayılova Gülnar
SHB
G9
Şabran
57
Cəfərli Elvin
MNG
B9
Mingəçevir
58
Cəfərli Sənan
GYC
B8
Göyçay
59
Cəfərli Ülvi
MNG
B11
Mingəçevir
60
Cəfərov Kənan
BRD
B11
Bərdə
61
Cəfərova Fərizə
SHB
G11
Şabran
62
Cəfərova Ləman
XAZ
G8
Xəzər
63
Cəfərova Rəksanə
GAR
G11
Qaradağ
64
Cəfərova Zəhra
XAZ
G9
Xəzər
65
Cəfərzadə Xəzər
MSL
B11
Masallı
66
Cəlilov Murad
YVL
B9
Yevlax
67
Dosməmmədova Aytən
KHL
G11
Xocalı
68
Ellazova Pərvanə
OGZ
G8
Oğuz
69
Fərmanzadə Rübabə
BRD
G9
Bərdə
70
Fərəcova Aysu
MNG
G9
Mingəçevir
71
Fərəcova Elvina
İMS
G11
İmişli
72
Fəttayeva Ailə
MSL
Masallı
73
Fətəliyev Tural
YAS
B8
Yasamal
74
Gözəlova Reyhanə
HJG
G11
Hacıqabul
75
Gülməmmədova Gülnar
SHM
G9
Şamaxı
76
Günəşli Fəxri
SLY
B11
Salyan
77
Hacıyev İbrahim
JBR
B9
Cəbrayıl
78
Hacıyeva Nərmin
ISM
G11
İsmayıllı
79
Heydərli Ruhanə
LNK
G11
Lənkəran
80
Hüseynli Kamal
SHS
B9
Şuşa
81
Hüseynli Məlahət
ABS
G11
Xırdalan
82
Hüseynov Kamran
YAS
B11
Yasamal
83
Hüseynov Kənan
SHB
B11
Şabran
84
Hüseynov Əli
KHV
B9
Xocavənd
85
Hüseynova Aysu
KHV
G9
Xocavənd
86
Hüseynova Günay
SMK
G8
Şəmkir
87
Hüseynova Leyla
SMK
G11
Şəmkir
88
Hüseynova Ruqiyyə
NFC
G9
Neftçala
89
Hüseynzadə Aytac
KHZ
G9
Xızı
90
Hüseynzadə Səmayə
KHZ
G11
Xızı
91
Hüsüyev Nihad
BAK
B8
Xırdalan
92
Hüzüryani Urqiyyə
GNJ
G11
Gəncə
93
Həmidova Nərmin
SHK
G11
Şəki
94
Həmzəli Həmzə
XAZ
B11
Xəzər
95
Həsənli Ümid
AGS
B8
Ağsu
96
Həsənov Elnur
ZNG
B9
Zəngilan
97
Həsənov Taleh
SBR
B9
Sabirabad
98
Həsənov Yusif
SBL
B11
Səbail
99
Həsənov Zabit
SMK
B11
Şəmkir
100
Həsənova Aygün
AGJ
G11
Ağcabədi
101
Həsənova Ceyran
SMK
G9
Şəmkir
102
Həsənova Lalə
GBD
G11
Qubadlı
103
Həsənova Səma
GBS
G11
Qobustan
104
Həsənzadə Nigar
XAT
G11
Xətai
105
Ismayılov Cəmil
GYG
B9
Göygöl
106
Kazımova Aytac
SBL
G9
Səbail
107
Kərimov Toğrul
SHM
B8
Şamaxı
108
Kərimov Üzeyir
NFC
B11
Neftçala
109
Lətifli Fərux
ADS
G9
Ağdaş
110
MUstafayev İlqar
SBL
B8
Səbail
111
Mahayeva Zəhra
ZGT
G9
Zaqatala
112
Mahmudov Elcan
JBR
B9
Cəbrayıl
113
Mahmudov Elvin
JBR
B11
Cəbrayıl
114
Mahmudova Laləzar
KRD
G11
Kürdəmir
115
Məmmədova Ləman
KHC
G11
Xaçmaz
116
Mahmudova Nuray
YVL
G8
Yevlax
117
Mamedova Cəmalə
AGJ
G11
Ağcabədi
118
Manafov Samir
NFC
B9
Neftçala
119
Mansurov Nicat
MNG
B7
Mingəçevir
120
Mantaşlı Ayxan
CHX
B8
Qax
121
Mehrəliyeva Nərmin
ZNG
G9
Zəngilan
122
Mehtiyev Ruslan
SHK
B9
Şəki
123
Mehtiyev İlyas
GZX
B11
Qazax
124
Mikayılov İsmayıl
ZRD
B11
Zərdab
125
Mirzəyev Orxan
ZGT
B11
Zaqatala
126
Mirzəyeva Simuzər
GBS
G11
Qobustan
127
Mirzəyeva Səbinə
GBS
G11
Qobustan
128
Mollayeva Ayna
NIZ
G11
Nizami
129
Muradlı Qönçə
KHV
G11
Xocavənd
130
Muradlı Rəşad
KHV
B11
Xocavənd
131
Muradlı Toğrul
GBS
B9
Qobustan
132
Muradova Nuray
NAR
G9
Nərimanov
133
Muradova Zərifə
ZGT
G9
Zaqatala
134
Musayev Murad
ADS
B11
Ağdaş
135
Musayev Zaur
BLK
B7
Balakən
136
Musayeva Aişən
NFC
G11
Neftçala
137
Musayeva Aysu
KHC
G11
Xaçmaz
138
Xəlilzadə Səlmi
ZRD
G11
Zərdab
139
Musayeva Səbinə
KHC
G11
Xaçmaz
140
Musazadə Ləman
SUR
G11
Suraxanı
141
Mustafayev Sənan
SUR
B11
Suraxanı
142
Mustafayeva Ayşən
YVL
B9
Yevlax
143
Mustafayeva Sücayət
GYG
G11
Göygöl
144
Mustafazadə Azadə
SHK
G11
Şəki
145
Muxtarov Anar
CHX
B11
Qax
146
Müseyibov Samir
ISM
B9
İsmayıllı
147
Müslümov Əli
NAS
B8
Nəsimi
148
Məhərrəmov Turab
SMX
B9
Samux
149
Məhərrəmova Nərmin
ZRD
G9
Zərdab
150
Məmmədli Sahib
SHS
B11
Şuşa
151
Məmmədli Sevil
BLS
G11
Biləsuvar
152
Məmmədli Sinay
SUR
G11
Suraxanı
153
Məmmədli İlkin
GAR
B11
Qaradağ
154
Məmmədov Elxan
HJG
B11
Hacıqabul
155
Məmmədov Murad
KHL
B11
Xocalı
156
Məmmədov Nəcəf
KHC
B11
Xaçmaz
157
Məmmədov Ravin
AST
B9
Astara
158
Məmmədov Tunar
GYG
B8
Göygöl
159
Məmmədov Şükür
MSL
B11
Masallı
160
Məmmədova Aygün
GYC
G11
Göyçay
161
Məmmədova Aysu
GYG
G11
Göygöl
162
Məmmədova Aysun
UJR
G9
Ucar
163
Məmmədova Aytac
SMX
G9
Samux
164
Məmmədova Günay
SBL
G9
Səbail
165
Məmmədova Günel
NAR
G9
Nərimanov
166
Məmmədova Mədinə
İMS
G11
İmişli
167
Məmmədova Ziyafət
ABS
G11
Xırdalan
168
Məmmədrzayeva Nərmin
SHR
G11
Şirvan
169
Məmmədzadə Ayan
NAS
G8
Nəsimi
170
Məmmədzadə Kənan
LNK
B11
Lənkəran
171
Məmmədzadə Mİrzəağa
XAT
B9
Xətai
172
Məmmədzadə Nigar
AGJ
G9
Ağcabədi
173
Məmmədəliyev Səbuhi
GZX
B9
Qazax
174
Mərdanov Şəmsəddin
KHC
B11
Xaçmaz
175
Mərdiyev Toğrul
NAR
B9
Nərimanov
176
Məşədizadə Fəxrəddin
KHZ
B9
Xızı
177
Nadirov Murad
SYZ
B11
Siyəzən
178
Nağdıyev Şahin
LNK
B9
Lənkəran
179
Nağdəliyeva Fidan
ABS
G11
Xırdalan
180
Nağılı Əli
ZRD
B11
Zərdab
181
Nağıyev Kənan
GNJ
B11
Gəncə
182
Niftaliyeva Nərmin
ADS
G11
Ağdaş
183
Nuhzadə İlkin
ADS
B11
Ağdaş
184
Nuri Tuncay
UJR
B7
Ucar
185
Nuriyev Murad
JLB
B11
Cəlilabad
186
Nuriyev Səməd
JLB
B11
Cəlilabad
187
Nuriyev Əsgər
AGS
B8
Ağsu
188
Nəbiyeva Gülüstan
SBR
G9
Sabirabad
189
Nəcəfov Nurəli
ZRD
B11
Zərdab
190
Nəsirov Sirac
SHS
B11
Şuşa
191
Nəsirova Şükufə
YAS
G8
Yasamal
192
Nəsirli Əli
JLB
B11
Cəlilabad
193
Nəzərova Aytac
ZNG
G11
Zəngilan
194
Oruclu İlqar
BIN
B8
Binəqədi
195
Osmanlı Fidan
ADS
G11
Ağdaş
196
Osmanlı Ləman
GAR
G9
Qaradağ
197
Osmanlı Maqsud
SHK
B11
Şəki
198
Paşayev Şirkət
SMK
B11
Şəmkir
199
Paşazadə İlham
GBD
B11
Qubadlı
200
Pirməmmədova Şahsənəm
GZX
G11
Qazax
201
Qafarova Aysu
ISM
G9
İsmayıllı
202
Qafarzadə Anar
NAS
B11
Nəsimi
203
Qarayev İsmayıl
BRD
B11
Bərdə
204
Qaraşlı Sabutay
NIZ
B11
Nİzami
205
Qasayeva Sədaqət
CHX
G9
Qax
206
Qasımlı Xədicə
KHL
G11
Xocalı
207
Nəsirov Əli
YAS
B11
Yasamal
208
Qasımova Mehriban
YAS
G11
Yasamal
209
Qasımzadə Elton
İMS
B8
İmişli
210
Qazıxanova Rəgina
GSR
G11
Qusar
211
Quliyeva Aysel
BRD
G9
Bərdə
212
Quluyev Qurban
SAB
B11
Sabunçu
213
Qurbanlı Səməd
BAK
B9
Nərimanov
214
Qurbanlı Sever
BLS
G11
Biləsuvar
215
Qurbanov Kənan
GZX
B9
Qazax
216
Qədirov Kamran
SHR
B9
Şirvan
217
Qəniyev Mirşad
AGS
B11
Ağsu
218
Rzayev Ağacan
SBR
B7
Sabirabad
219
Rəhimli Aydın
SUR
B11
Suraxanı
220
Rəhimov Rəşid
XAT
B8
Xətai
221
Rəhimova Kamilə
XAT
B9
Xətai
222
Sadıqov Elmir
AGJ
B11
Ağcabədi
223
Sadıqov Məhəmməd
ZGT
B9
Zaqatala
224
Sadıqov Raul
SAB
B11
Sabunçu
225
Sadıqzadə Nərmin
BLS
G11
Biləsuvar
226
Seyidzadə Adil
GUB
B11
Quba
227
Seyidzadə Səbinə
SHM
G11
Şamaxı
228
Sofiyeva Mədinə
KHL
G11
Xocalı
229
Sultanlı Zamiq
İMS
B11
İmişli
230
Süleymanov Rauf
XAT
B9
Xətai
231
Süleymanova Aysu
SHS
G11
Şuşa
232
Süleymanova Məsumə
GNJ
G9
Gəncə
233
Süleymanova Nəzrin
SHS
G11
Şuşa
234
Səfərov Ağamehdi
NIZ
B11
Nizami
235
Səfərov Rəşid
GSR
B11
Qusar
236
Səfərova Fidan
BIN
G9
Binəqədi
237
Səlimov Ənvər
KRD
B11
Kürdəmir
238
Səmədov Elmidar
AGJ
B11
Ağcabədi
239
Səmədov Elşad
AGJ
B9
Agcabədi
240
Səmədov Kamil
SBL
B9
Səbail
241
Tahirov Məhəmməd
GYC
B11
Göyçay
242
Tahirzadə Ədalət
LNK
B11
Lənkəran
243
Talıblı Elton
KHV
B11
Xocavənd
244
Tarverdiyev Əli
GAR
B11
Qaradağ
245
Tağıyev Rəşad
ABS
B9
Xırdalan
246
Tağıyeva Rəhiməxanım
SAB
G9
Sabunçu
247
Tağıyeva Səbinə
SHR
G11
Şirvan
248
Tağızadə Ləman
SHS
G11
Şuşa
249
Teymurova Püstə
HJG
G9
Hacıqabul
250
Umarova Cəmilə
BRD
G11
Bərdə
251
Verdiyev Namiq
GNJ
B11
Gəncə
252
Vəliyev Ruslan
ZNG
B8
Zəngilan
253
Vəliyev Əli
GYC
B11
Göyçay
254
Vəliyeva Bahar
GZX
G9
Qazax
255
Xankişiyev Xankişi
SYZ
B9
Siyəzən
256
Xanlarzadə Araz
ZNG
B11
Zəngilan
257
Xanməmmədova Firəngiz
SLY
G9
Salyan
258
Xudaşov Rəvan
YRD
B9
Yardımlı
259
Xudiyeva Səriyyə
GNJ
G8
Gəncə
260
Xəlilli Elnur
NAR
B8
Nərimanov
261
Xəlilova Məryəm
ZGT
G11
Zaqatala
262
Xələfov Elbəy
KRD
B11
Kürdəmir
263
Yunusov Camal
SAB
B11
Sabunçu
264
Yusibov Sədat
SMX
B11
Samux
265
Yusifli Nəriman
SHK
B11
Şəki
266
Yusifzafə Elnur
BRD
B11
Bərdə
267
Zalova Aydan
ZNG
G11
Zəgilann
268
Zeynalova Əsmər
ZRD
G8
Zərdab
269
Züqanov Əli
ABS
B8
Xırdalan
270
Çələbiyeva Nəzrin
SHB
G11
Şabran
271
Ömərova Rəhilə
GSR
G11
Qusar
272
İbrahimli Yusif
GBS
B9
Qobustan
273
İbrahimov Elnur
SHB
B11
Şabran
274
İbrahimov Nicat
HJG
B11
Hacıqabul
275
İlyasov Mahir
GBD
B9
Qubadlı
276
İmamquliyev İsmayıl
BIN
B9
Binəqədi
277
İmaməlizadə Nurgün
NAS
G9
Nəsimi
278
İmanova Mətanət
KRD
G11
Kürdəmir
279
İsayeva Nurlanə
UJR
G9
Ucar
280
İsgəndərli Nahid
YVL
B11
Yevlax
281
İsmayıl Rüfət
YVL
B11
Yevlax
282
İsmayılov Rasim
BIN
B11
Binəqədi
283
İsmayılova Günel
SHR
G9
Şirvan
284
İsmayılova Lalə
ADS
G8
Ağdaş
285
İsmayılova Şəms
GYG
G11
Göygöl
286
İsmayılzadə Ayan
OGZ
G11
Oguz
287
İsrayilov Aqil
GAR
B9
Qaradağ
288
Şabanova Çinarə
SLY
G8
Salyan
289
Şahbazlı Elmar
BLS
B11
Biləsuvar
290
Şahverənova Ləman
LNK
G11
Lənkəran
291
Şirinzadə Fatimə
YVL
G11
Yevlax
292
Şükürov Arif
GUB
B11
Quba
293
Şıxaliyev Nəriman
SLY
B11
Salyan
294
Şəfiyeva Dinarə
BIN
G11
Binəqədi
295
Şərbətov Musa
AST
B9
Astara
296
Şərifova Maral
BIN
G8
Binəqədi
297
Əfəndiyev Əfəndi
CHX
B11
Qax
298
Əhmədli Cavid
SHR
B8
Şirvan
299
Əhmədli Gülər
NIZ
G11
Nizami
300
Əhmədov Novruz
NAS
B9
Nəsimi
301
Əhmədov İbrahim
SLY
B11
Salyan
302
Əhmədova Leyla
SAB
G11
Sabunçu
303
Əhmədzadə Akif
KHZ
B9
Xızı
304
Əhmədzadə Fidan
XAT
G9
Xətai
305
Əkbərli Sənan
YRD
B11
Yardımlı
306
Əkbərov Aydın
AST
B8
Astara
307
Əlimov Amid
GSR
B11
Qusar
308
Əliyev Anar
SYZ
B11
Siyəzən
309
Əliyev Cəlil
SHM
B9
Şamaxı
310
Əliyev Fərid
NIZ
B9
Nizami
311
Əliyev Məhəmmədsəfa
BLS
B11
Biləsuvar
312
Əliyev Qalib
BLS
B11
Biləsuvar
313
Əliyev Yaqub
OGZ
B11
Oğuz
314
Əlizadə Ayxan
GYG
B11
Göygöl
315
Əlizadə Emilya
XAZ
G11
Xəzər
316
Əlizadə Tahir
ZGT
B9
Zaqatala
317
Əlizadə Zümrüd
SBR
G9
Sabirabad
318
Ələkbərli Nəzrin
MNG
G9
Mingəçevir
319
Ələkbərov Adil
KHZ
B11
Xızı
320
Ələkbərov Şəhriyar
GBD
B9
Qubadlı
321
Ələsgərli Süpan
KHL
B11
Xocalı
322
Əmirova Müslümət
CHX
G11
Qax
323
Əmrahlı Mətin
GRN
B7
Goranboy
324
Əmrahova Səbinə
CHX
G11
Qax
325
Əmraslanova Gülən
GBD
G8
Qubadlı
326
Əsmərli Ruslan
YRD
B11
Yardımlı
327
Əsədli Zeynəb
SLY
G11
Salyan
328
Əsədova Sara
GBD
G8
Qubadlı
329
Əzimli Fəridə
İMS
G11
İmişli
330
Əzizov İbrahim
NAR
B11
Nərimanov
331
Əzizova Röya
KRD
G11
Kürdəmir
332
Əliyev Fuad
SMG
B9
Sumqayıt
333
Ağacan Fateh
SMG
B8
Sumqayıt
334
Hüseynova Nəzrin
SMG
G11
Sumqayıt
335
Ağacan Gülümşah
SMG
B9
Sumqayıt
336
Qasımova Səmra
SMG
G8
Sumqayıt
337
Kərimli Jalə
SMG
G11
Sumqayıt
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use