Logged on: Gast
Servertime 08.05.2024 07:09:31
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Start
Turneringsdatabas
Österrikiska mästerskapet
Pictures
FAQ
Webanmälan
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
XIII Torneo Escolar de Ajedrez "Ricardo Cruz Huaman" - U12 Damas
Senast uppdaterad19.07.2015 19:04:16, Creator/Last Upload: AF Billy Cotos
Val av turnering
U08D
,
U08V
,
U10D
,
U10V
,
U12D
,
U12V
,
U14A
,
U17A
Länkar
Turneringens officiella hemsida
,
Länka turnering i turneringskalender
Val av parametrar
visa turneringsinfomation
,
dölj flaggor
Listor
Startlista
,
Startlista, alfabetisk
,
Nations-, Parti och Titelstatistik
,
Alphabetical list all groups
,
Spelschema
Korstabell efter 7 ronder
,
Korstabell, efter startnummer
Bordsresultat
Rd.1
,
Rd.2
,
Rd.3
,
Rd.4
,
Rd.5
,
Rd.6
,
Rd.7/7
,
ej inlottad
Ställning efter
Rd.1
,
Rd.2
,
Rd.3
,
Rd.4
,
Rd.5
,
Rd.6
,
Rd.7
Alphabetical list all groups
Nr.
Namn
Fide-ID
Rating
Nation
Klubb
Namn
1
AGUILAR AGUILAR ONALDO MANUEL
0
PER
LAS MERCEDES
U12V
2
AGUILAR BECERRA ALEJANDRO
0
PER
SANTO TORIBIO DE MOGROVEJO
U08V
3
AGUILAR MILIAN MASSIMO ALEXANDRO
0
PER
MANUEL PARDO
U08V
4
AGUILAR MURO JOSÉ FRANCISCO
0
PER
SANTO TORIBIO DE MOGROVEJO
U10V
5
AGUILAR OBLITAS MARIA JOSE
0
PER
FREDERICK SANGER
U08D
6
AGUILAR OBLITAS YADHIRA
0
PER
FREDERICK SANGER
U10D
7
AGUILAR OBLITAS DIANA
0
PER
FREDERICK SANGER
U14A
8
AGUILAR SEGURA DIEGO
0
PER
ALAS PERUANAS
U10V
9
AGUIRRE ROJAS ADRIÁN ELIAS
0
PER
SAN IGNACIO DE LOYOLA
U14A
10
ALARCÓN PANTA RODRIGO
0
PER
CLARETIANO
U08V
11
ALAYO CASTRO GUILLERMO
0
PER
CESAR AUGUSTO COLLEGE
U12V
12
ALAYO VILLANUEVA ADRIANA LUCIA
0
PER
PERPETUO SOCORRO
U10D
13
ALDANA CHANCAFE FRANCO
0
PER
SAN JOSÉ
U10V
14
ALVARADO CACHAY LOLI
0
PER
EXCELENCIA
U14A
15
ALVARADO ZAMORA ALBERT
0
PER
TALENTOS - TRUJILLO
U10V
16
ALVAREZ RUBIO DANNA KATHERIN
0
PER
PERPETUO SOCORRO
U17A
17
ALVAREZ SEGURA DEREK
0
PER
APLICACIÓN LAMBAYEQUE
U10V
18
ANGASPILCO DELGADO PRISCILLA
0
PER
MANUEL PARDO
U12D
19
ANGELES CHAFLOQUE DAVID
0
PER
CESAR AUGUSTO COLLEGE
U12V
20
ARANDA SANCHEZ FERNANDA
0
PER
PREMIUM COLLEGE
U10D
21
AREVALO SALAZAR David
3813258
1664
PER
MANUEL PARDO
U17A
22
AREVALO SALAZAR Diego
3814955
1275
PER
MANUEL PARDO
U17A
23
ARRAYA DEL CASTILLO FABIANA
0
PER
BEATA IMELDA
U08D
24
ARTEAGA CASTILLO EINAR
0
PER
JORGE BASADRE
U08V
25
ASENJO TEPE SNAYDER
0
PER
CESAR AUGUSTO COLLEGE
U12V
26
ATO FERNÁNDEZ JORGE RICARDO
0
PER
SAN IGNACIO DE LOYOLA
U12V
27
ATOCHE FRIAS MARIA CELESTE
0
PER
COSOME
U10D
28
AYALA ALBAN MAEL SHAIEL
0
PER
SAN IGNACIO DE LOYOLA
U12V
29
AYALA ALBÁN GABRIEL
0
PER
SAN IGNACIO DE LOYOLA
U08V
30
AZAÑERO CARBONEL SALVATORE
0
PER
SAN AGUSTÍN
U10V
31
BARRANTES CUEVA DIEGO
0
PER
OMEGA
U08V
32
BARRANTES CUEVA ROBER
0
PER
OMEGA
U12V
33
BARRETO ANTUNEZ MARK
0
PER
FEDERICO VILLARREA
U17A
34
BELTRAN NECIOSUP CRISTINA
0
PER
MANUEL PARDO
U08D
35
BENITES AGURTO MAX
0
PER
EXCELENCIA
U14A
36
BENITES FERNÁNDEZ FERNANDO
0
PER
SAN JOSÉ
U12V
37
BERMÚDEZ VÉLIZ ALEJANDRO
1512
ECU
JUAN MONTALVO (MANABI)
U14A
38
BERNAL GONZALES ANDREW
0
PER
CIUDAD ETEN
U10V
39
BONILLA VÁSQUEZ SEBASTIÁN
0
PER
COSOME
U12V
40
BRAVO DÍAS KEVIN ALDO
0
PER
MANUEL PARDO
U17A
41
BRAVO SIESQUÉN NICOLL
0
PER
BEATA IMELDA
U10D
42
BRAVO SIESQUÉN LUCERO ANALY
0
PER
BEATA IMELDA
U14A
43
BRIONES GARCIA FERNANDO
0
PER
FREDERICK SANGER
U12V
44
BRUNO CAMPOS SAULO MATEO
0
PER
APLICACIÓN LAMBAYEQUE
U10V
45
BURGOS VILLALTA JASLENE
0
PER
BEATA IMELDA
U08D
46
BUSTAMANTE CENTURIÓN ROINER
0
PER
PEDRO RUIZ GALLO
U08V
47
CAJÁN POLO JUAN ALBERTO
0
PER
MANUEL PARDO
U12V
48
CALLE CASTILLO SIXTO MIGUEL
0
PER
SAN IGNACIO DE LOYOLA
U10V
49
CAMACHO MANAY JORGE
0
PER
JORGE BASADRE
U08V
50
CAMPOS LÓPEZ FIORELLA
0
PER
BEATA IMELDA
U10D
51
CARBAJAL VALDIVIEZO SEBASTIÁN
0
PER
SANTO TORIBIO DE MOGROVEJO
U10V
52
CARMEN BAZAN ANGEL ANDRÉ
0
PER
COSOME
U12V
53
CASAS BASILO MIGUEL
0
PER
SAN JOSÉ
U12V
54
CASTILLO SALINAS ALEJANDRO
0
PER
CLARETIANO
U10V
55
CASTILLO SALINAS ANDRÉ
0
PER
CLARETIANO
U10V
56
CASTRO ACUNA Joansie
3813274
1724
PER
JORGE BASADRE
U17A
57
CASTRO JULCA ANGELO
0
PER
SANTO TORIBIO DE MOGROVEJO
U14A
58
CERNA ALEGRÍA CARLA LUCÍA
0
PER
SAGRADO CORAZÓN
U10D
59
CHAMAYA RUBIO YAHAIRA
0
PER
BEATA IMELDA
U08D
60
CHANCA REYES KYMER
0
PER
APLICACIÓN PEDRO RUIZ GALLO
U08V
61
CHANKAY PERMUDES ANA LUCIA
0
PER
COSOME
U10D
62
CHANTA SAAVEDRA JOSÉ
0
PER
SAN JOSÉ
U12V
63
CHAPOÑÁN ORTIGAS RODRIGO
0
PER
NTRA. SRA. DE GUADALUPE
U17A
64
CHAVESTA CARRERO FREDDY
0
PER
GRAHAM BELL
U10V
65
CHAVESTA CARRERO ANDERSON
0
PER
GRAHAM BELL
U08V
66
CHAVESTA CARRERO SUCETTY
0
PER
GRAHAM BELL
U14A
67
CHAVEZ CUEVA SAID
0
PER
ROMALEE COURVISIER
U12V
68
CHAVEZ IPANAQUE LEANDRO
0
PER
SAN JOSÉ
U12V
69
CHEN DE LA CRUZ JAMIL
0
PER
PERUANO CHINO
U14A
70
CHICOMA GIL KEVIN PAUL
0
PER
SAN JOSÉ
U12V
71
CHIROQUE RAMOS ELMER
0
PER
MANUEL PARDO
U12V
72
CHUNGA SANCHEZ DANY
0
PER
SANTA ANGELA
U08V
73
COBEÑAS ÁVILA DIEGO
0
PER
CLUB AJEDREZ TALENTOS
U08V
74
COBEÑAS CANACHO GABRIEL
0
PER
SAN AGUSTÍN
U10V
75
CONTRERAS FERNÁNDEZ MARIO
0
PER
COSOME
U12V
76
CORONEL CARPIO MARCO ANTONIO
0
PER
COSOME
U10V
77
CORREA AYASTA PIERO
0
PER
JORGE BASADRE
U10V
78
CORRREA SERGIO ANTONIO
0
PER
COSOME
U10V
79
COTOS CHUQUILLANQUE MARICIELO
0
PER
MARIO VARGAS LLOSA
U10D
80
CUNYARACHE COBOS LUIS
0
PER
INNOVADOES VANGUARDIA
U10V
81
CUSTODIO CHAVESTA AYMAR
0
PER
JORGE BASADRE
U08V
82
CUSTODIO VILLEGAS RAYMOND
0
PER
SANTO TOMÁS DE AQUINO
U08V
83
DÁVILA BURGA LUVIDKA
0
PER
SANTA MARÍA REINA
U08D
84
DÁVILA GUEVARA MILTON
0
PER
COSOME
U12V
85
DÁVILA SALDAÑA MARÍA JOSÉ
0
PER
MANUEL PARDO
U10D
86
DE LA CRUZ OLIDEN DANIEL
0
PER
COSOME
U10V
87
DE LA CRUZ RIVERA ELSA
0
PER
COSOME
U12D
88
DE LA PUENTE MEDINA BRYAN
0
PER
PEDRO RUIZ GALLO
U14A
89
DECENAS TOUZET ANDREA
0
PER
SAGRADO CORAZÓN
U10D
90
DEJO ARRUNÁTEGUI ANA GABRIELA
0
PER
BEATA IMELDA
U08D
91
DIAZ FERNANDEZ EDUAR
0
PER
ALONSO DE ALVARADO
U17A
92
ELERA CRUZADO FABIÁN
0
PER
MANUEL PARDO
U14A
93
ESPINOZA OROZCO ABNER
0
PER
ROMALEE COURVISIER
U12V
94
ESPINOZA OROZCO NAHUM
0
PER
ROMALEE COURVISIER
U12V
95
FERNANDEZ MENDOZA DIANA
0
PER
MANUEL PARDO
U08D
96
FERNANDEZ MENDOZA DIEGO
0
PER
MANUEL PARDO
U08V
97
FIGUERERO ZAMORA RENZO
0
PER
SAN FRANCISCO SCHOOL
U17A
98
FLORES AEDO ALEXANDER
0
PER
BENEDICTO 16
U10V
99
FUENTESA CARRASCO XIMENA
0
PER
BEATA IMELDA
U10D
100
FURUTANI VERA MEGUMI
0
PER
BEATA IMELDA
U08D
101
GALÁN SENMACHE DANIEL
0
PER
JORGE BASADRE
U14A
102
GALVEZ SAMAMÉ BRAYAN
0
PER
ALAS PERUANAS
U08V
103
GARCÍA SULLÓN JOSUÉ
0
PER
SAN IGNACIO DE LOYOLA
U12V
104
GARCÍA VARAS CARINA
0
PER
LA INMACULADA
U10D
105
GASTELO MESONES GROVER
0
PER
ALAS PERUANAS
U12V
106
GASTELO RUIZ SAMIR
0
PER
COSOME
U08V
107
GIL BOHORQUEZ ARIANA
0
ECU
STELLA MARIS (MANTA)
U14A
108
GIRON CHAVEZ KIARA
0
PER
BEATA IMELDA
U08D
109
GODOY PAREDES JAIRO
0
PER
APLICACIÓN LAMBAYEQUE
U14A
110
GODOY PAREDES KEVIN ANDRÉS
0
PER
APLICACIÓN LAMBAYEQUE
U12V
111
GONZALES CHIRINOS ALEXANDER
0
PER
SAN AGUSTÍN
U08V
112
GONZALES FARRO JAIRO
0
PER
COSOME
U10V
113
GONZÁLES FLORES ANDERSON
0
PER
COSOME
U10V
114
GONZALES MANCHAY ORLANDO
0
PER
TRILCE
U12V
115
GONZALEZ MONJA EMILY
0
PER
BEATA IMELDA
U08D
116
GORDILLO CORDOVA LUANA JIMENA
0
PER
BEATA IMELDA
U08D
117
GRADOS ARAUJO SAMIL
0
PER
DANTE ALIGHIERI
U12V
118
GUERREO RODRÍGUEZ YAMILA
0
PER
NSTRA. SRA. DEL CARMEN
U12D
119
GUERRERO MONTAÑO HENRY
0
PER
SAN JOSÉ
U12V
120
GUEVARA OLIVERA OLANDY
0
PER
COSOME
U10D
121
GUEVARA SIESQUÉN FIORELLA
0
PER
BEATA IMELDA
U12D
122
GUILLEN HURTADO LUIS ALONSO
0
PER
PERPETUO SOCORRO
U17A
123
HARO AGUARDO GABRIEL
0
PER
PERPETUO SOCORRO
U14A
124
HEREDIA DURAN KARYN
0
PER
ALONSO ALVARADO
U12D
125
HERNÁNDEZ CAYOTOPA MAYRA
0
PER
JORGE BASADRE
U12D
126
HERRERA CABRERA HAMER
0
PER
JORGE BASADRE
U12V
127
HERRERA CABRERA TATIANA
0
PER
JORGE BASADRE
U08D
128
HIGINIO SANCHEZ JOSÉ MARIO
0
PER
CIUDAD ETEN
U10V
129
HUAMÁN CONDOR JEYSSON
0
PER
MANUEL PARDO
U08V
130
HUERTA DÍAZ ARTURO IVÁN
0
PER
NSTRA. SRA. DEL CARMEN
U12V
131
HUMÁN LLATAS JOSÉ
0
PER
MÁTER ADMIRÁBILIS
U17A
132
INGA PAIVA JOAQUÍN ALONSO
0
PER
LAS MERCEDES
U12V
133
IPANAQUÉ CALLE BRYAN JOEL
0
PER
SAN JOSÉ
U12V
134
JACINTO CAMPOS DIEGO
0
PER
SANTO TORIBIO DE MOGROVEJO
U10V
135
JACINTO CAMPOS JESUS
0
PER
SANTO TORIBIO DE MOGROVEJO
U08V
136
JIMENEZ OLÓRTEGUI FRANK
0
PER
ALEXANDER FLEMING
U08V
137
JIMENEZ SAMPEN JAIR
0
PER
U10V
138
LAMADRID BERNILLA MARÍA VALENTINA
0
PER
ROMALEE COURVISIER
U12D
139
LARIOS JIMENEZ MÁXIMO
0
PER
COSOME
U12V
140
LEYVA MENDOZA ADREW
0
PER
SANTA ANGELA
U10V
141
LI SALVADOR JENNIFER
0
PER
BEATA IMELDA
U12D
142
LIMO LIMO VÍCTOR
0
PER
COSOME
U10V
143
LINARES BARRETO NICOLÁS
0
PER
CLARETIANO
U08V
144
LLAJA LOZADA DARLEEN
0
PER
SANTA ANGELA
U12D
145
LLENQUE CUSTODIO DAMARA
0
PER
INNOVA SCHOOL
U12D
146
LÓPEZ MONCADA CRISTINA
0
PER
MANUEL PARDO
U10D
147
LOZADA FLORES ADRIANA
0
PER
BEATA IMELDA
U08D
148
LOZADA SILVA CARLOS
0
PER
SAN JOSÉ
U10V
149
LOZANO ALCALDE CÉSAR
0
PER
MANUEL PARDO
U12V
150
LUCERO REYES JERSON JOSHUA
0
PER
SAN JOSÉ
U12V
Visa fullständig lista
Schackurneringsresultat-server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
Legal details/Terms of use