Logged on: Gast
Servertime 08.05.2024 05:24:14
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Databáza turnajov
Prebor Rakúska
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:
ukáž detaily turnaja
Mikhail Tal Memorial 2017 blitz 03.03.
Posledná aktualizácia 03.03.2017 21:24:53, Creator/Last Upload: Riga Chess federation
Search for player
Hladaj
Štartová listina
č.
T
Meno
FideID
FED
Elo
pohlavie
Typ
Klub
1
GM
Laznicka Viktor
316385
CZE
2706
2
GM
Bok Benjamin
1017063
NED
2665
Olanda
3
GM
Kovalenko Igor
14117908
LAT
2665
Riga
4
GM
Onischuk Vladimir
14114038
UKR
2629
5
GM
Shirov Alexei
2209390
LAT
2624
Riga
6
GM
Hansen Eric
2606771
CAN
2606
7
GM
Gunina Valentina
4167570
RUS
2595
w
Moscow
8
GM
Fridman Daniel
11600454
GER
2568
Bochum
9
GM
Jumabayev Rinat
13702661
KAZ
2566
10
GM
Glud Jakob Vang
1407767
DEN
2562
11
IM
Meskovs Nikita
11602740
LAT
2561
Riga
12
GM
Neiksans Arturs
11601388
LAT
2549
Riga
13
GM
Ehlvest Jaan
4500016
USA
2536
S50
14
GM
Aleksandrov Aleksej
13500139
BLR
2529
Minsk
15
GM
Gleizerov Evgeny
4101332
RUS
2528
S50
16
GM
Ismagambetov Anuar
13701525
KAZ
2524
17
GM
Van Wely Loek
1000268
NED
2521
Tilburg
18
IM
Shevchenko Kirill
14129574
UKR
2516
U16
19
GM
Ladva Ottomar
4500024
EST
2514
U20
20
IM
Krivonosov Oleg
11600349
LAT
2504
S50
Daugavpils
21
FM
Esipenko Andrey
24175439
RUS
2489
U16
22
GM
Sveshnikov Evgeny
4100638
RUS
2488
S65
Riga
23
GM
Stocek Jiri
304760
CZE
2479
24
IM
Karttunen Mika
502081
FIN
2453
25
GM
Starostits Ilmars
11600748
LAT
2447
Rezekne
26
IM
Kollars Dmitrij
12909572
GER
2443
U18
27
GM
Solodovnichenko Yuri
14104369
UKR
2440
28
Bogdanov Egor
14119137
UKR
2430
29
IM
Panchenko Dmitry
4169158
RUS
2429
Puschino
30
NM
Putka Verners
11600659
LAT
2416
Ogre
31
IM
Krupenski Juri
4501101
EST
2413
32
NM
Nikolajev Denis
11601493
LAT
2400
Riga
33
IM
Carlstedt Jonathan
24614386
GER
2394
34
IM
Sveshnikov Vladimir
11601884
LAT
2394
Riga
35
FM
Boe Mads
1401408
DEN
2394
36
FM
Bernotas Arturs
11601426
LAT
2392
Riga
37
FM
Sylvan Jacob
1402137
DEN
2392
Nordkalotten
38
GM
Zhukova Natalia
14101513
UKR
2387
w
39
FM
Gorodetzky David
2813416
ISR
2378
U18
40
NM
Reimanis Ritvars
11602988
LAT
2370
Liepaja
41
FM
Kristensen Kaare Hove
1400940
DEN
2361
S50
Nordkalotten
42
IM
Berzinsh Roland
11600357
LAT
2338
Ropazi
43
FM
Lavendelis Egons
11601647
LAT
2338
Riga
44
IM
Smirnov Artem
4143256
RUS
2333
45
IM
Barskij Vladimir
4105818
RUS
2327
46
FM
Mustaps Matiss
11602295
LAT
2327
Riga
47
FM
Shishkov Andrei
4500563
EST
2326
48
Kiltti Jyrki
501204
FIN
2299
Tampere
49
IM
Kashtanov Ruslan
4124871
RUS
2291
St.Petersburg
50
FM
Solys Laimutis
12800368
LTU
2281
S50
51
FM
Shulman Vladlen
11600187
LAT
2261
S50
Riga
52
MK
Gluhovsky Mark
24165514
RUS
2261
Moscow
53
FM
Vovk Ilja
4501764
EST
2258
Tallinn
54
GM
Shvyrjov Igor
4500490
EST
2257
S50
55
WIM
Gevorgyan Maria
13300270
ARM
2250
w
56
Dubrovin Robert
4501829
EST
2234
Tallinn
57
MK
Agafonov Yuri
11602104
LAT
2231
S50
Baltezers
58
NM
Indricans Olgerts
11603305
LAT
2225
Rezekne
59
IM
Sotsky Alexander
4130715
RUS
2222
S50
St.Petersburg
60
Orndahl Markus
1709135
SWE
2220
61
Chukavin Kirill
4503023
EST
2215
U16
Tallinn
62
FM
Bente Bjoern
4638611
GER
2183
63
WFM
Chernyak Viktoria
24165956
RUS
2180
w
U20
St. Petersburg
64
Ulasevich Sergei
13505629
BLR
2178
Minsk
65
WGM
Berzina Ilze
11601345
LAT
2174
w
Riga
66
FM
Shlyakhetsky Vladimir
2805928
ISR
2171
Ashdod
67
NM
Kretainis Kristaps
11602163
LAT
2157
Riga
68
Petrov Dmitri
4503279
EST
2153
U20
69
FM
Krustkalns Kristaps
11602686
LAT
2149
Carnikava
70
Olkhovskiy Alexander
34188611
RUS
2130
St. Petersburg
71
MK
Zhuravlev Stepan
34120197
RUS
2127
U16
Serpuhov
72
Poleshchuk Dmitriy
13505238
BLR
2124
Minsk
73
FM
Thybo Jesper Sondergaard
1438832
DEN
2123
U18
74
Gorodetzky Matan
2813394
ISR
2123
U14
75
FM
Percivaldi Martin
1508148
DEN
2099
U18
76
MK
Baliasnyj Timur
12802719
LTU
2095
S50
77
FM
Rakesh Kumar Jena
5084822
IND
2094
U16
Odisha
78
MK
Auzins Artis
11603089
LAT
2093
Riga
79
FM
Jacobsen Mikkel Manosri
1444514
DEN
2092
U18
80
NM
Stasans Aivars
11601353
LAT
2087
S50
Riga Chess school
81
CM
Sanz Losada Victoriano
2202808
ESP
2085
82
IM
Malinin Yuri
4131975
RUS
2077
S50
Slanci
83
Nasibullin Iskander
34124273
RUS
2076
U18
84
MK
Badelka Olga
13509926
BLR
2075
w
U16
Minsk
85
CM
Nogerbek Kazybek
13710427
KAZ
2071
U14
86
NM
Semjonovs Ilja
11604263
LAT
2070
U16
Riga
87
Kovalevsky Stanislav
13508598
BLR
2066
U18
Minsk
88
Blauhut Holger
24665177
GER
2052
Fredrikstad
89
MK
Zenchanka Pavel
13511696
BLR
2049
U16
Minsk
90
Martynov Alexander
34196266
RUS
2043
St.Peterburg
91
FM
Olsen Filip Boe
1440640
DEN
2039
U14
92
Nakhodkin Gennadiy
24224480
RUS
2038
S50
St. Petersburg
93
WFM
Gorozhankina Julia
4199650
RUS
2036
w
94
Gasik Piotr
1104381
POL
2025
S65
95
MK
Indricans Vadims
11601027
LAT
2023
Riga
96
Kaatiala Pekka
506800
FIN
2017
S50
97
MK
Jazdanovs Aleksandrs
11604492
LAT
2011
U14
Riga
98
Tsaruk Maksim
13511173
BLR
2011
U12
Svetlogorsk
99
MK
Bekasovs Rihards
11606029
LAT
2004
U16
Riga
100
FM
Bjerre Jonas
1444948
DEN
1993
U14
101
CM
Akhmedinov Satbek
13714287
KAZ
1991
U12
102
NM
Daudzvardis Janis
11600160
LAT
1984
S65
Ogre
103
Shirshov Nikolay
34126454
RUS
1982
U16
104
MK
Zemba Viktors
11611278
LAT
1976
Ogre
105
Obolonin Filipp
4505549
EST
1963
U20
106
MK
Krastins Juris
11603666
LAT
1958
Jelgava
107
MK
Antonivs Vladislavs
11604484
LAT
1952
U16
Riga Chess school
108
I
Vilums Aldis
11603828
LAT
1942
Ikskile
109
Pleshkov Mikhail
34106917
RUS
1939
S50
110
FM
Tishova Svetlana
24173550
RUS
1930
w
U18
111
MK
Kazmins Girts
11600489
LAT
1930
Riga
112
Thogersen Rasmus
1431412
DEN
1930
U20
113
MK
Gudovskis Konstantins
11609753
LAT
1927
Riga
114
Timoshin Andrei
4503503
EST
1916
U14
115
I
Vambuts Raimonds
11604590
LAT
1913
Riga
116
MK
Isakovs Janis
4668030
LAT
1900
S50
Ventspils
117
MK
Mikenas Laimutis
12807931
LTU
1893
S50
Rokiskis
118
WCM
Kakulidis Ellen
1444972
DEN
1890
w
U20
119
MK
Sinauridze Simons
11604468
LAT
1889
U18
Riga
120
Skladtshikov Andrei
4504658
EST
1889
U18
Kohtla-Jarve Kalev
121
Zhukov Anton
34187534
RUS
1886
U14
Moscow
122
Kali Yelimzhan
13712993
KAZ
1877
U12
123
FM
Ozolins Aris
11601671
LAT
1875
S50
Liepaja
124
Pidluznij Gleb
12817082
LTU
1873
U10
Klaipeda
125
I
Rucs Andris
11606380
LAT
1864
Priekulu novads
126
I
Golsta Madara
11607386
LAT
1855
w
U14
Riga Chess school
127
I
Senkans Antons
11605480
LAT
1826
S65
Valmiera
128
MK
Maklakova Nellija
11603470
LAT
1822
w
Riga
129
MK
Ziedins Roberts
11604760
LAT
1819
U18
Riga Chess school
130
CM
Ansat Aldiyar
13715658
KAZ
1817
U10
131
MK
Golubovskis Maksims
11608528
LAT
1817
U14
Riga
132
I
Zarovs Aleksandrs
11604425
LAT
1809
U18
Riga
133
Fridrihsons Edvards
11611227
LAT
1796
Ogre
134
I
Mitenieks Matiss
11606363
LAT
1795
Priekulu novads
135
Silich Yahor
13513656
BLR
1792
U12
Vitebsk
136
MK
Bryker Oleksandr
11604646
LAT
1789
U16
Riga Chess school
137
Pedmanson Albert
4505778
EST
1774
U10
Tartu
138
Pedmanson Herman
4505786
EST
1767
U12
Tartu
139
Andrijashkin Deniss
4504631
EST
1764
U12
140
MK
Mitskevich Yauheniya
13510215
BLR
1762
w
U16
Minsk
141
I
Horobrijs Daniils
11604239
LAT
1761
U14
Daugavpils
142
I
Burkevica Ilze
11605642
LAT
1673
w
Kuldiga
143
WCM
Kairbekova Amina
13712799
KAZ
1669
w
U12
144
I
Vernuks Vjaceslavs
11605979
LAT
1668
S50
Ventspils
145
I
Golsta Ramona
11607394
LAT
1647
w
U14
Riga Chess school
146
I
Visnevskis Valdis
11608161
LAT
1633
S50
Kekava
147
I
Pakalns Raivis Kristians
11607483
LAT
1628
U16
Riga Chess school
148
I
Vitins Janis
11610069
LAT
1623
Sigulda
149
AGM
Naumovich Yaroslav
13514563
BLR
1615
U12
150
I
Ivanovs Viktors
11603941
LAT
1614
S50
Riga
151
I
Vingris Janis
11612215
LAT
1609
Riga
152
I
Krauze Anda
11603674
LAT
1608
w
Skriveri
153
I
Vidrikis Ansis
11608080
LAT
1578
S65
Valmiera
154
I
Marciulionis Rolandas
12809640
LTU
1572
S50
Rokiskis
155
Fridensteins-Bridins Atis
11608960
LAT
1556
U14
Riga Chess school
156
I
Zhuravlev Ignat
34119857
RUS
1548
U14
Serpuhov
157
I
Tamanis Anzelms
11606436
LAT
1545
S65
Valmiera
158
I
Strods Kristaps Reinis
11608625
LAT
1530
U14
Riga Chess school
159
I
Vambute Dana
11604000
LAT
1525
w
U16
Riga
160
I
Bagirov Eldar
11608811
LAT
1517
S50
Liepaja
161
Glukhovskiy Matvey
44174969
RUS
1508
U14
162
Neimanis Gints
11611243
LAT
1467
Ogre
163
Makarau Yauheni
13512676
BLR
1386
U14
Minsk
164
I
Zags Tomass
11611170
LAT
1382
U16
Riga Chess school
165
I
Vingris Mikelis
11611731
LAT
1358
U08
Riga Chess school
166
Sviridov Leon
54191599
RUS
1330
U10
167
I
Magone Andris
11608072
LAT
1305
S65
Valmiera
168
I
Grickus Andris
11607408
LAT
1297
U14
Riga Chess school
169
Bitkova Elizavetta
4506014
EST
1288
w
U14
170
Levchenko Marina
4508548
EST
1273
w
U10
171
I
Marciulionis Robertas
12817635
LTU
1166
U14
Rokiskis
172
Anis Dinara
4508513
EST
1124
w
U12
173
II
Kipluka Anna Krista
11609109
LAT
1122
w
U12
Riga Chess school
174
I
Andryushin Maxim
11617632
LAT
0
Riga
175
II
Hermanis Atis
11617691
LAT
0
U12
176
Hudilainen Mihhail
4510372
EST
0
U10
177
Nikitin Arseni Est
4509889
EST
0
U12
178
Panfilova Jelizaveta
4510178
EST
0
w
U10
Chess-Tournament-Results-Servers
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
Tiráž