Logged on: Gast
Servertime 26.04.2024 05:27:49
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
TROFEUL CARPATI - OPEN
Last update 19.08.2017 19:24:28, Creator/Last Upload: Romanian Chess Federation (Licence 1)
Search for player
Search
Pairings/Results
Round 4 on 2017/08/16 at 16:00
Bo.
No.
Name
Gr
Typ
FED
Rtg
Pts.
Result
Pts.
Name
Gr
Typ
FED
Rtg
No.
1
4
IM
Vasilescu Lucian-Mihail
S50
ROU
2271
3
0 - 1
3
IM
Bogdan Dan
ROU
2373
1
2
12
CM
Creanga Robert-Ionut
U12
ROU
2030
2½
½ - ½
3
NM
Bonte Andrei-Mihai
ROU
2300
3
3
2
WGM
Cosma Elena-Luminita
ROU
2331
2½
1 - 0
2½
WFM
Baciu Anca-Otilia
ROU
2074
10
4
21
I
Zlatea Cezar-Stelian
U16
ROU
1849
2½
½ - ½
2½
WIM
Marin Irina-Luiza
ROU
2090
8
5
6
CM
Vasile Claudiu-Daniel
ROU
2214
2
½ - ½
2½
FM
Dinu Dumitru-Daniel
ROU
2229
5
6
18
I
Stefan Mihai
U16
ROU
1902
2
½ - ½
2
FM
Baciu Stefan
S50
ROU
2165
7
7
25
I
Groapa Aurelian
ROU
1782
2
0 - 1
2
Chen Jacob
U16
USA
2082
9
8
27
II
Antal Hunor-Zoltan
U12
ROU
1765
2
½ - ½
2
I
Stejeroiu Vlad
U18
ROU
2034
11
9
14
WCM
Lehaci Miruna-Daria
U14
ROU
1926
2
1 - 0
2
I
Tampea Radu
U12
ROU
1794
24
10
16
CM
Anuta Elefterie-Laurentiu
S50
ROU
1922
2
0 - 1
2
I
Trifoi Mihaela-Ioana
U12
ROU
1775
26
11
41
II
Mitrea Sorin-Ioachim
ROU
1513
2
0 - 1
2
I
Baciu Radu-George
U16
ROU
1907
17
12
34
II
Raduta-Gib Stefan-Vladimir
U16
ROU
1595
1½
0 - 1
1½
NM
Kutnik Alexandru-Francisc
S50
ROU
1988
13
13
39
II
Soltuz-Grosu Roland-Vladimir
U14
ROU
1523
1½
½ - ½
1½
I
Ciobanu Bogdan
ROU
1923
15
14
36
II
Anghel Silviu-Stefanel
ROU
1580
1½
0 - 1
1½
CM
Dobrescu Gabriel
S50
ROU
1889
19
15
20
WFM
Sariteanu Sabina
ROU
1886
1½
1 - 0
1½
II
Constantin Constantin
ROU
1320
50
16
32
II
Spiridon Mihai-Zoltan
ROU
1631
1½
½ - ½
1½
I
Chicarosie Ioana-Bianca
U10
ROU
1517
40
17
42
II
Veress Armand
U12
ROU
1510
1
1 - 0
1
Bolog Iacint
S50
ITA
1836
22
18
43
II
Toma Alexandru-Mihai
U12
ROU
1496
1
0 - 1
1
I
Bracacescu Raluca-Veronica
U20
ROU
1746
28
19
30
II
Mainescu Andrei-Cristian
U12
ROU
1660
1
1 - 0
1
II
Macaneata Ionut-Octavian
U20
ROU
1369
48
20
52
II
Dumitru Silvia-Alexandra
U14
ROU
1195
1
0 - 1
1
I
Antal Attila-Laszlo
ROU
1631
31
21
45
II
Urdea Mihnea-Florin
U14
ROU
1490
1
1 - 0
1
I
Anusca Vasile
S50
ROU
1586
35
22
23
FM
Georgescu Gabriel-Ioan
S65
ROU
1807
½
1 - 0
1
II
Codrea Andrei-Vladimir
U14
ROU
1230
51
23
37
II
Togan Teodor-Bogdan
U12
ROU
1536
½
0 - 1
½
II
Botea David-Alexandru
U10
ROU
1464
46
24
47
II
Enachi Florin
S50
ROU
1396
½
0 - 1
½
II
Mainov Ioan-Mihail
U12
ROU
1528
38
25
49
I
Nicolae Dan-Stefan
U10
ROU
1342
½
0 - 1
0
Lapusan Razvan
FRA
1677
29
26
44
WCM
Maria Lia-Alexandra
U10
ROU
1491
0
1 - 0
0
II
David Alexandru
S50
ROU
1627
33
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use