XLIII Abierto Internacional Ciudad de Sevilla "Memorial Antonio Romero Briones" Sevilla del 12 al 20 de enero de 2018

Last update 17.01.2018 22:21:54, Creator/Last Upload: rodriguez aguilar, sagrario

LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details, no flags
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Playing schedule
Ranking crosstable after Round 6, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7/9 , not paired
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No. NameFideIDFEDRtgIRtgNTypClub/City
1
GMVASQUEZ SCHROEDER Rodrigo3400042CHI25540Chile
2
GMKVEINYS Aloyzas12800040LTU25470S50Lituania
3
IMSANTOS LATASA Jaime2293307ESP25462561España
4
GMSARIC Ante14506254CRO25370Croacia
5
GMDVIRNYY Danyyil817570ITA25342550Italia
6
GMSWAPNIL S. Dhopade5019184IND25330India
7
GMLEI Tingjie8605114CHN25310China
8
GMULYBIN Mikhail4101405RUS25190Rusia
9
GMAROSHIDZE Levan13601865ESP25162519España
10
GMGLEIZEROV Evgeny4101332RUS25090S50Rusia
11
GMPAP Misa921610SRB24910Serbia
12
GMMATAMOROS FRANCO Carlos S.3600017ECU24842520Ecuador
13
IMXU Yi8605564CHN24820China
14
GMANURAG Mhamal5024366IND24720India
15
GMLARIÑO NIETO David2256444ESP24642454España
16
IMPULVETT MARIN Daniel3900410VEN24382438Venezuela
17
IMGOMEZ LEDO Roberto Carlos3507076CUB24362433Cuba
18
IMSWAYAMS Mishra5028183IND24320India
19
GMSTAROSTITS Ilmars11600748LAT24312445Letonia
20
IMVEGA GUTIERREZ Sabrina2219026ESP24272385España
21
GMCAMPORA Daniel H.100013ARG24172428S50Argentina
22
IMMARTINEZ MARTIN David2209748ESP23992436España
23
FMAGUERA NAREDO Javier2204169ESP23912378España
24
FMMONTERO MELENDEZ Rafael2221772ESP23842376España
25
IMCARRASCO MARTINEZ Juan M.2207729ESP23732350España
26
FMONDERSTEIJN Niels1011162NED23700Holanda
27
FMBJERRE Jonas Buhl1444948DEN23670U14Dinamarca
28
GMPOGORELOV Ruslan14100363UKR23582354S50Ukrania
29
FMALSHAMEARY PUENTE Ismael2225166ESP23422332España
30
IMESTREMERA PAÑOS Sergio2200864ESP23392361S50España
31
FMGUTIERREZ OLIVARES Daniel2264005ESP23242323España
32
IMBARRERO GARCIA Carlos2219522ESP23212328España
33
FMSILVA LUCENA Cristian2232588ESP23012298España
34
FMCHUECA FORCEN Alberto2269902ESP23012297España
35
FMLOPEZ GONZALEZ Daniel2231948ESP22852280España
36
FMBIEDMA MARTIN Enrique2211807ESP22802273España
37
FMSCHOORL Rob1009508NED22750Holanda
38
IMMOHOTA Nisha5004330IND22690India
39
FMSCHWARTZ Ylon2009323USA22670Estados Unidos
40
FMDIAZ CASTRO Sergio2250608ESP22632190España
41
CARRETERO ORTIZ Francisco2203901ESP22382239Tiempo Y Mente
42
RODRIGUEZ PEREZ Angel Mariano22201840ESP22272222Huelva
43
HERNANDEZ MUNOZ Antonio Ramon22241280ESP22252195Huelva
44
WGMCALZETTA RUIZ Monica2204185ESP22232226España
45
ESQUIVIAS QUINTERO Luis Manuel32018215ESP22222226U18Casa Ajedrez Sevilla
46
VEIGA Jose Francisco R P Neves1930087POR22222134U14Portugal
47
GUTIERREZ VALERO Mario2243695ESP22082196Alekhine-Espartinas
48
FMBUBALOVIC Davorin14500515CRO22030S50Croacia
49
RINCON BASCON Jorge2254760ESP21782186Tiempo Y Mente
50
DIAZ CASTRO Ismael22200509ESP21782178Tiempo Y Mente
51
ROMERO ROMERO Sebastian2275465ESP21732176Tiempo Y Mente
52
MORALES ARAUJO Francisco Javier2265990ESP21682168Casa Ajedrez Sevilla
53
GARRIDO OUTON Alex24516279ESP21632164U14Cadiz
54
FMCORTES BUENO Jesus Javier2204959ESP21592161S50España
55
FMMONTECATINE RIOS Ricardo2200740ESP21502183S50España
56
KORNEEV LESKOVA Svyatoslav22267565ESP21372131Canarias
57
PEREZ GARCIA Roberto2217708ESP21292130Alekhine-Espartinas
58
CALLEJAS ROJAS Francisco Miguel32072503ESP21272103U18Tussam
59
CHACON PEREZ Juan32047843ESP21222130Oromana
60
BURROWS Martin P409057ENG21060Inglaterra
61
LOPEZ RODRIGUEZ Fernando2205157ESP21032105Mercantil
62
PEREIRA FIGUEROA Manuel2209667ESP21032105S50Oromana
63
DEL CAMPO GOMEZ Jose Luis2265958ESP20952106Casa Ajedrez Sevilla
64
GONZALEZ MARQUEZ Antonio Jesus2273632ESP20842088San Jose
65
ORTEGA VALLE Jose Ramon2254239ESP20812091Claret
66
MUZIKA Paul54511763ESP20762079Casa Ajedrez Sevilla
67
CARRABEO GARCIA Manuel2216388ESP20722081San Jose
68
MORETO QUINTANA Alex2258390ESP20712067Valencia
69
BJERRE Tavs1412329DEN20710S50Dinamarca
70
GARCIA JIMENEZ Santiago24543241ESP20682071U18Oromana
71
FERNANDEZ VALLEJO Luis2296853ESP20632085Cantabria
72
PALLARES BEJARANO Salvador2285720ESP20632057Mercantil
73
FMVAN HOOLANDT Patrick200999MNC20592134S50Monaco
74
DEGRO Heiko24666122GER20580Alemania
75
ARROYO RODRIGUEZ Jesus2277760ESP20572054Cordoba
76
DUMONT Andre201910BEL20570S50Belgica
77
RODRIGUEZ DEL CERRO Ricardo24512451ESP20532061U18Casa Ajedrez Sevilla
78
FMROMERO GARCIA Mariano2216922ESP20372035S50España
79
VINAL GUTIERREZ Pedro2212870ESP20362039S65Navarra
80
CUELLAR MONTES Alejandro32096836ESP20242064U14Cadiz
81
RAMIREZ GUERRERO Enrique2222434ESP20212022S50Tiempo Y Mente
82
PLANAS GENE Juan2203103ESP20192031S65Baleares
83
MAZA LOPEZ DE LOS M. Santiago22226494ESP20162014Claret
84
WCMAVILA FRAIRE Ameyalli5117755MEX20140Mexico
85
FERRER FREYRE David2219573ESP20122021S50Gines
86
SUAREZ SORIA Christian2275503ESP20052019Pino Montano
87
CASTILLO LANCIEGO Fernando22291210ESP19962012S50Paradas
88
MORALES BARRERA Raul22290419ESP19942008San Jose
89
CALVO GOMEZ-ALVAREZ Juan Pedro22219943ESP19902016Casa Ajedrez Sevilla
90
CASTRO PEREZ Manuel Angel24536490ESP19832021Asturias
91
SOBRINO FORTE Alvaro24549495ESP19791995U18Oromana
92
GAITAN RAMIREZ Alfonso2220261ESP19711985Claret
93
GARRIDO COLLANTES Jose Manuel54501180ESP19671964San Fernando
94
MORAIS Vitor1900552POR19660S50Portugal
95
OLIVERA GUTIERREZ Albert*2230070ESP19651984S50Once Tarragona
96
MUÑOZ GARCIA Jesus32064543ESP19621970U18Alekhine-Espartinas
97
RUTHERFORD William2401045SCO19620S50Escocia
98
HURTADO RUEDA Manuel2231611ESP19551954Gines
99
GAUCHE Eduardo2128209BRA19540Brasil
100
HERRERA RAMIREZ Daniel2229676ESP19531963Oromana
101
GENTES BENITO Mauricio2287706ESP19441960Jerez De La Fra
102
MANZANO LEON Alvaro32091974ESP19401948U14Casa Ajedrez Sevilla
103
PEREZ BELLO Carlos2276925ESP19391949S50Los Carteros
104
LOPEZ MUÑOZ Manuel22291865ESP19381958Mercantil
105
SERRANO GARCIA Luis24594130ESP19371939Huelva
106
HERNANDEZ BARRICARTE Miguel A32044879ESP19341935S50Navarra
107
BORONDO GARCIA Raul2220253ESP19331958Casa Ajedrez Sevilla
108
MUÑOZ ALONSO Jesus2225565ESP19321946S50Alekhine-Espartinas
109
REINA AGUILAR Marcelo2270080ESP19271937S50Pino Montano
110
VELA IGNACIO Jose Manuel*2222540ESP19261943Once Cadiz
111
MORILLO-VELARDE GALLEGO Antonio2258854ESP19241944S50Jose Raul Capablanca
112
ATAIDE MOLINA Jose Maria22218807ESP19231927S50Tussam
113
KIEVELITZ Bernd4602544GER19230S65Alemania
114
VIERA FALCON Cristo22291113ESP19221913Cataluña
115
BENGOA DIAZ Fco. Javier2251612ESP19201937S50Tenis Betis
116
NEDERVELD Dieter24610356GER19180S65Alemania
117
DOMINGUEZ DELGADO Pablo22290818ESP19172018Pilas
118
TADEVOSYAN Aspet24526134ESP19151952U14Sierra Sur
119
DELGADO LOZANO Ignacio Maria32043198ESP19141921Huelva
120
HERRERA OLIVA Enrique2297752ESP19041907Tussam
121
MONTIEL DOMINGUEZ Jose Luis22226842ESP18961907Gines
122
FERNANDEZ QUINTERO Jose Antonio2273616ESP18931942Madrid
123
GARCIA BURGUILLO Jose Maria2288702ESP18921893Huelva
124
GOMEZ CEREZO Diego Jesus2263696ESP18901885S50Huelva
125
CEMBORAIN ORICAIN Alfonso2274345ESP18861888S50Navarra
126
PALACIOS LLORENTE Javier2272822ESP18791902S50Cantabria
127
MARQUEZ BERNAL Florencio2275309ESP18791886Malaga
128
COBA MONCADA Jacinto2213273ESP18781886S50Gines
129
MONCADA RODRIGUEZ Cristobal2276917ESP18771893S50Oromana
130
GENTES BENITO Angel2225549ESP18731879Claret
131
DUMONT Vincent206199BEL18690S50Belgica
132
AGUILAR BUSTILLO Juan2275120ESP18651895S65Gines
133
SERRANO MARTINEZ Francisco Jose2218291ESP18611900S50Madrid
134
RUIZ ALCAIDE Juan Luis2225760ESP18601882Tussam
135
DOMINGUEZ MATITO Antonio2209659ESP18571876S50Camas
136
GARCIA GARCIA Manuel2229315ESP18571867Los Palacios
137
MURILLO MONTES Antonio2228076ESP18571866Los Carteros
138
MENDEZ JUANES Javier2275325ESP18511864S65Tenis Betis
139
MARTIN RODRIGUEZ Jose Maria2289024ESP18461856S50Camas
140
DE BORDONS ALBA Cesar2265940ESP18451864S50Tenis Betis
141
MAYANK Pal46655808IND18340U14India
142
MUÑOZ MESA Miguel Angel2243741ESP18331847Ateneo
143
MUÑOZ JORVA Miguel Angel2281767ESP18281842S50Huelva
144
TORRALBO LOPEZ Manuel Jesus54523311ESP18271828Tussam
145
CADENAS FALCON Jose Antonio**2288117ESP18221848Visueño
146
ESPEJO MONTAGUT Jose Maria2281619ESP18221824S50Huelva
147
RIVERO CABELLO Jose Carlos2275015ESP18221822Tussam
148
MARAÑON CANTON Antonio54511194ESP18211841S50Cordoba
149
GODINO BENITEZ Miguel2274868ESP18151837S50Los Palacios
150
DOVAL ROJAS Ernesto Jesus54511755ESP18151823Casa Del Ajedrez
151
GUTIERREZ LEON Cristobal2218283ESP18141832S65Extremadura
152
CRUZ RODRIGUEZ Israel2288923ESP18141830Tussam
153
LUQUE MARIN Pedro Antonio22255044ESP18121809Cadiz
154
GOMEZ GONZALEZ Agustin2227630ESP18091816Pino Montano
155
LEON SERRALBO Jose Manuel24595381ESP18061821Oromana
156
ROBAINA BORDON Hector22273255ESP18041798Canarias
157
CHERRY John Bradford2029120USA18021796S50Estados Unidos
158
ACUÑA TORRESCUSA Carlos2287986ESP18021786Casa Ajedrez Sevilla
159
SUAREZ FERNANDEZ Enrique Oliver2268493ESP18011825Sierra Sur
160
DE LA CRUZ FERNANDEZ Juan C.22221301ESP18011823S50Cadiz
161
CLEMENTE CHEN Alfredo32066023ESP17971794U14Almeria
162
GUTIERREZ MARCONI Christian Fer24523500ESP17960Oromana
163
SALGUERO ROLDAN Francisco32067364ESP17941850S65Cadiz
164
GARCIA FERNANDEZ Miguel2225492ESP17921801Casa Ajedrez Sevilla
165
GONZALEZ MENDOZA Diego22243380ESP17911830Cadiz
166
POZO PRIOR Jose Antonio32047657ESP17911807U18Aleph De Utrera
167
TIRADO PARRA Alberto2265354ESP17891825Madrid
168
MATHOW Hermann Thomas M.2106884BRA17850S65Brasil
169
PUIG GUISADO Jaime2243784ESP17821743Tussam
170
JONES Chris S414905ENG17820S50Inglaterra
171
BARRERO ORTEGA Abraham2225263ESP17811819Claret
172
PEREZ CAMESELLE Francisco2254247ESP17781815S65Madrid
173
NAVARRO COLOMA Antonio2227010ESP17781794S50Los Carteros
174
BAQUERO BAQUERO Antonio24567019ESP17741806S50Los Palacios
175
LOZANO GARCIA Antonio2281724ESP17691793Los Carteros
176
COSSIO LOPEZ Jose Ricardo54511798ESP17681786S50Los Carteros
177
PLATA FERNANDEZ Diego2297809ESP17661772Castilla La Mancha
178
GARCIA FELIZON Eduardo2243679ESP17561764S50Camas
179
SEVILLANO GARCIA Joaquin2211068ESP17511754S65Salamanca
180
JIMENEZ ARNAIZ Jose Maria22232117ESP17481773S65Casa Ajedrez Sevilla
181
GONZALEZ BLAZQUEZ Juan Manuel22223797ESP17451785S65Cadiz
182
RAMIREZ MACIAS David22252231ESP17451777Cadiz
183
SEVILLANO LEAL Julio2267810ESP17451756S50Cadiz
184
AGUIRRE FERNANDEZ Carlos2245680ESP17401774Cadiz
185
LOPEZ GALISTEO Samuel24561967ESP17351774U18Oromana
186
AFMPORDOMINGO RODRIGUEZ Jose A22236511ESP17321761S50Cantabria
187
HERNANDEZ GONZALEZ Jairo2286092ESP17311807San Jose
188
MARQUEZ POLVILLO Bartolome2287773ESP17251773S65Pilas
189
IMKACEM Rian9009337MAR17220S50Marruecos
190
VERWER Renzo1029819NED17200Holanda
191
LIÑAN MOLINA Daniel24539341ESP17121715U14Casa Ajedrez Sevilla
192
LARA GARCIA Juan Manuel32092989ESP17111748Los Carteros
193
BOA LIMON Manuel22231994ESP17091746S50Casa Ajedrez Sevilla
194
CONDE GALLEGO Domingo2288915ESP17091730S50Tussam
195
MILLAN NAVARRO Jesus22290427ESP17071729Pilas
196
LOPEZ PEREA Mario24512168ESP17060Huelva
197
CORTES GIRALDO Miguel Antonio54507120ESP17041746Paradas
198
CORONEL MORGADO Juan Carlos24549428ESP17041734Huelva
199
GARCIA QUINTANILLA Jordi24523143ESP17031729Casa Ajedrez Sevilla
200
BRAVO LOPEZ Antonio Luis32017898ESP17001707Pilas
201
POLONIO ANGUAS Rafael Jesus2233401ESP16991744S50Pilas
202
FERRETE RUEDA Juan Carlos24543500ESP16981706Urso
203
MARTINEZ MORINA Manel*2256533ESP16971710S50Once Barcelona
204
CHESA CHAVARRIA Aurelio2210800ESP16911696S65Huesca
205
SORUCO TIRINA Humberto2226219ESP16881682Los Carteros
206
CONTRERAS VALLE Juan Carlos32072317ESP16851693S50Paradas
207
JIMENEZ PIÑERA Luis22224831ESP16831712S50Betica Nazarena
208
ZITAN Abdelhay9002685MAR16820S65Marruecos
209
TORRES GONZALEZ Javier32097719ESP16761699Tussam
210
CAMPOS SORIA Rafael24551392ESP16751696Oromana
211
GARRIDO SANCHEZ David*32072457ESP16651618Once Granada
212
ESPINOSA GOMEZ Antonio2288176ESP16631715S65Pino Montano
213
AMPUDIA ASENSIO Jose Luis*2243385ESP16611683Once Valladolid
214
AFMOLIVEROS MEJIAS Clemente345279428ESP16590S50Oromana
215
GONZALEZ LOPEZ Jose Antonio22223886ESP16571697S65Oromana
216
SANTANA PICHARDO Virgilio2233509ESP16571672S65Gines
217
MOLINA DE PORRAS Emilio24526118ESP16491675S55Camas
218
GOMEZ PULIDO Francisco Javier32017979ESP16481739U18Gines
219
LIRIO GARCIA Carlos54523354ESP16471646U18Alekhine-Espartinas
220
BORREGO FABIAN Andres22252541ESP16461664S65Los Carteros
221
MORENO LUQUE Ruben*54542219ESP16421737Once Madrid
222
RODRIGUEZ GUTIERREZ Arsenio32047800ESP16401660S50Claret
223
BARRERA LOPEZ Joaquin54507332ESP16371697Brenes
224
VACA FERNANDEZ Francisco David24575607ESP16361665Alekhine-Espartinas
225
PASTOR FERNANDEZ Juan32072368ESP16341630Paradas
226
CIENFUEGOS ROMERO Antonio2231891ESP16291646Betica Nazarena
227
SOTO ACOSTA Joaquin22230815ESP16271648S50Claret
228
CRESPO ARCE Miguel Angel2261987ESP16271624S50Asturias
229
CORDERO INFANT Pedro32040270ESP16261764S50Tussan
230
BARBA MOLINA Vicente32099789ESP16251643S50San Jose
231
GUILLEN MATEOS Antonio2229633ESP16241714S50Visueño
232
RUIZ CHACON Jorge Manfredi32075260ESP16191621Mercantil
233
GUERRA PENDON Miguel2233029ESP16181663S50Pilas
234
FERNANDEZ CABRERO Fernando*32025971ESP16161679S50Once Cantabria
235
BARKER FRASER Desiderio32047568ESP16161643S50Tussam
236
PEREZ BURGOS Rafael32039611ESP16141641S65Tussam
237
DOMINGUEZ MAYO Juan Pablo54552621ESP16141632Los Palacios
238
BRAVO DE LOS SANTOS Francisco*2232731ESP16121639S50Camas
239
DANTA GARCIA DE CASTRO Manuel24568880ESP16031628Oromana
240
DIAZ DE LOPEZ Jesus24569321ESP15991634S50Jose Raul Capablanca
241
MURGA VAZQUEZ Rogelio22290850ESP15932108San Jose
242
PEREA VIZCAYA Francisco32018053ESP15921632S50Los Carteros
243
CABILLAS MARTINEZ Juan Luis54501288ESP15871591S65Cadiz
244
MORENO JURADO Manuel2228050ESP15841571S65Jose Raul Capablanca
245
RODRIGUEZ PRIETO Angel22252720ESP15841560Oromana
246
LLOVERAS HERNANZ Jose Antonio2290413ESP15711550S65Asturias
247
MAYO MURUBE David32098359ESP15681598Los Palacios
248
HERNANDEZ GONZALEZ Manuel24543357ESP15671611U14Alekhine-Espartinas
249
EXPOSITO ABEJA Rafael22252142ESP15651587S50San Jose
250
HUETE COBOS Jesus24539287ESP15601616U14Alekhine-Espartinas
251
CADENAS GONZALEZ Jose Maria2283794ESP15551573S50Paradas
252
SALAS LERIDA Jonathan24569542ESP15511570U18Alekhine-Espartinas
253
GONZALEZ LEPE Jose24575593ESP15451541S50Huelva
254
GALVAN NODA Jonas22267700ESP15391573Canarias
255
PEREZ BOLANOS David24564400ESP15361505U14Canarias
256
DEL ESTAL PRADA Daniel24569747ESP15341556Oromana
257
MUÑOZ PEÑA Antonio24516643ESP15291605S50Paradas
258
OLALLA TORRES Jorge32097760ESP15291544S50San Jose
259
GUTIERREZ DE AGÜERA CAYUELA Adolfo54507510ESP15240S65Tussam
260
LIRIO GARCIA Roberto54542375ESP15231572U14Alekhine-Espartinas
261
PEREZ BOLANOS Joel24564419ESP15201514U14Canarias
262
MARTINEZ EGEA Antonio2243717ESP15141489S65Mercantil
263
ROMERO MAHINDO Antonio2233460ESP15121541S65Mercantil
264
CORTES VILLA Jaime32092342ESP15081506U14Huelva
265
GALVAN DOMINGUEZ Santiago*22204172ESP15051534S65Claret
266
SALAS LERIDA Samuel24569550ESP15041517U14Alekhine-Espartinas
267
RODRIGUEZ PEREIRA Enrique24543160ESP15031566U14Alekhine-Espartinas
268
AFMAGUILERA CONCHA Jose David24523429ESP14881542Torre De Los Guzmanes
269
CLARAMBO TORRES Diego2227371ESP14761710S65San Jose
270
REY PUJOL Eduardo24523585ESP14721495S65Mercantil
271
ESCOBAR GAVIÑO Francisco Javier54523320ESP14660U18Jose Raul Capablanca
272
CAAMAÑO GONZALEZ Antonio Salvad24537527ESP14601478S65Oromana
273
CARRILLO MARTINEZ Jose Maria2288907ESP14521492S65Caballo Blanco
274
DEL RIO PALMERO Juan Jose54511801ESP14421457Tussam
275
ROBLES ACOSTA Miguel Angel24575585ESP14311415S50Camas
276
BRIAND ROSAS Clara24561630ESP14291420U14Casa Ajedrez Sevilla
277
BERNAL DOMINGUEZ Angel24537519ESP14171410Oromana
278
CORTES CABRERA Isabelo24584754ESP14121407Huelva
279
VIDAL CALABUIG Victor54511771ESP14101440Alekhine-Espartinas
280
CALLE FUENTES Antonio Jesus2243628ESP14051672Ecijana
281
OJEDA INFANTES Joaquin24562068ESP13941467U14Casa Ajedrez Sevilla
282
OJEDA INFANTES Julio24562076ESP13911411U14Casa Ajedrez Sevilla
283
PEREZ GARCIA Jose (Se)2243768ESP13881384S65Mercantil
284
DOMINGUEZ RODRIGUEZ Ramon2227436ESP13751685S65Los Carteros
285
BOZA LOPEZ Jose Luis2231697ESP13731412S65Los Carteros
286
RAMOS GOMEZ Juan2281805ESP13691390S50Mercantil
287
BADIER CARAVE David Olivier54507480ESP13671371U14Alekhine-Espartinas
288
JIMENEZ MAHILLO David*22208151ESP13491501Once Madrid
289
ASUERO ALCANTARA Pablo24569275ESP13161306U14Tussam
290
GARCIA PEREZ Miguel24561851ESP12860U14Casa Ajedrez Sevilla
291
JURADO GARCIA-POSADA Jose Maria24543071ESP12831431S50Casa Ajedrez Sevilla
292
RODRIGUEZ FERNANDEZ Pedro32093020ESP12531257U14Oromana
293
OLIVA GOMEZ Juan24516651ESP12201234S50Los Carteros
294
GARCIA ORTEGA Manuel2227533ESP01957Sevilla
295
ALVAREZ SANCHEZ David54547997ESP0646Cadiz
296
MANCEBO RODRIGUEZ Juan54553903ESP0556Gines
297
GONZALEZ PINEDA Manuel54553849ESP0469S50Jose Raul Capablanca
298
BORREGO ALFONSO Antonio32098138ESP0366S50Tussam
299
LOPEZ GONZALEZ Miguel Angel54552508ESP0350S55Los Carteros
300
GUERRERO MONTAÑO Pablo24595926ESP0149U14Alekhine-Espartinas
301
ARROYO ARTES Fausto54559944ESP0145U18Huelva
302
CARRACEDO ARIAS Isidoro54553784ESP0119S65San Jose
303
ALFEREZ GRAJALES Juan54507324ESP094S65Montequinto
304
CEPEDA FUENTES Jose Manuel32000022ESP00S50San Jose
305
GALLEGO RUIZ Jose54553806ESP00S55Gines
306
HURTADO MONTES Alvaro54553881ESP00U18Gines
307
LOPEZ PITA Jose54559952ESP00Claret
308
LOUKMANE Abdelilah9014020MAR00Marruecos
309
PINTO DEL BOT Alfonso54552656ESP00S50Tussam
310
SANCHEZ- RAMADE MUNOZ Eduardo54559960ESP00U 14Alekhine Espartinas